1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Yves Rocher козметика

Дискусија во 'Лице' започната од smiley-32, 13 октомври 2011.

 1. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Ја гледав страницата на фб ,па ми се виде интересна козметика :D
  Има ли некој користено козметикава??
   
 2. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  АХХХ :inlove: ми недостига [​IMG] стара амбалажа.  еднаш многу одамна пред можеби 5 години за прв пат пробав дел од оваа козметика и тоа баш овој лосион за тело од лилјани, да видиш само како мирисаше сите ме прашуваа што парфем користам, а колу беше само мрсен, кожата ми се сјаеше, мирисот интезивен но нежен, има лосиони со интезивен мирис и создаваат алергиски реакции, овој не, оваа козметика е на природна база. Перфекција.

  Инаку лосионот тогаш го платив 450 денари а 250 мл.

  јас во мк ја немам сретнато инаку има неверојатен асортиман, имам каталог и ден денешен си плакнам очи.
   
 3. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  ДА,кармини и сјаеви за усни супер беа.Тетка ми имаше некои парфемчинња мислам,ама оваа козметичка компанија ја нема кај нас,Швајцарија знам дека има,исто и Германија.Баш во Хамбург кога бев,посетив нивна продавница,имаше многу голем асортиман на производи.
   
 4. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672

  Француска е мислам, ама едно време имаше парфимерија и во Хрватска незнам сега дали има, мислам не, тоа беше пред 5 години, како ми недостига овој лосион аххх...
   
 5. LaChiquita

  LaChiquita Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  461
  да....преубави се!
  Штета што ги нема во нашава мила Македонија (или барем јас ги немам сретнато).
  Оваа козметика е на природна база, немаат којзнае колку многу избор, за разлика од другите компетитивни компании, но мене многу ми се допаѓаат. Имам шанса, редовно да патувам, и ги купувам нивните производи.
  Имам користено млеко за тело, путер за тело и многу убав шампон.
  Од декоративната козметика имав преубав руж, камена пудра и маскара.
  Имам другарка во Франција, која редовно ми праќа вакви прозиводи, посебно кога има промоции...доста работи можеш да си најдеш. :*
   
 6. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.733
  Допаѓања:
  17.883
  Пол:
  Женски
  На interesna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Има и во Македонија :lol: !
   
 8. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Интересно изгледа а каков е принципот на продавање?Мислам бидејки не сум ги видела во Космо,да не преку консултанти како Авон и Орифлејм на пример?
  Баш ме заинтересиравте :)
   
 9. Stam

  Stam Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  175
  Имам неколку комплети сенки и кармини од Франција ми се. Преубави се ама кај нас ги немам сретнато :)
   
 10. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  каталошки,нема продавница, затоа се чудам инаку ќе ја забележав досега. Најверојатно порачки преку фб, ама гледам нема се, посебно лосионот кој јас го барам.
   
 11. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Има и во Македонија ! Инаку е слично како Орифлејм или Авон ! 8)
   
 12. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
  Ми се допадна една маскара 661 ден. Некако ми се гледа скапа ,ама мислам дека вреди за тие пари :lol: Една во розево пакување :lol:
   
 13. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  6.150
  некој има порачано нешто од овде и ако има може ли да сподели искуство...
   
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.516
  Допаѓања:
  80.551
  Пол:
  Женски
  Се' убаво, ама цениве многу мрснички. :^)
  Би требало да имаат квалитет штом се на природна база - ама тоа го велат и за производите на Авон и Орифлеим.
  Мене сепак не ми се даваат толку многу пари за толку малку, еве конкретно 600 денари за маскара, 450 денари за 250мл млеко за тело - ух, ту мач.
   
 15. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  510
 16. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  6.150
  сакам да си купам некој добар крем за брчки -немојте да ме сватите погрешно не сум 40годишна,имам 25 -26 и нели секаде велат на тие години треба да се почне со некава превентива-за да не ми се појават, мегутоа имам читано дека кремите против брчки создаваат зависност ако не се на природна база односно дека со годините се појак и појак ке треба да користам ...само да напоменам дека кремите на нивеа ми прават бобулјици, па затоа ги гледав овие, па муабетот ми е некој некој крем да има користено?
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  Само кој носи од оваа козметика, незнам :?: , баш би сакала млекото да си го нарачам, инаку овој каталог нема многу избор, тој јас што го имам дома има повеќе, најверојатно затоа што се нови кај нас.
   
 18. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  И јас сакам да си нарачам, ама незнам што, а и не само тоа, цениве се малце :fubar:
  Како и да е, ако некој порача нека ни каже дали му стигнале, и дали е задоволен од производите!
  Мислам дека 250 денари е испорака :^)
   
 19. maryJ

  maryJ Активен член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  17
  Јас ја користам козметиката подолги години, и во македонија конечно може да се најде, работаат само по нарачка.
  Иначе сум многу задоволна од сите производи до сега што сум ги имала.. разладувачи за пети,креми за пети,кармини,креонче,млека за тела,лосиони за чистење на лице,ролони,кремовите за лице им се исто така убави и го прават лицето мазно, парфемите им се феноменални само се секогаш поскапи...
  Е само за сенките за очи незнам какви се зошто ми се скапи да ги купам.
   
 20. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Од оваа фирма имам парфем [​IMG] Преубаво мириса,ме потсетува на Valentina by Valentino.
  Само уште малку повеќе да траеше :)
  Јас го купив од нивна продавница во Софија.