1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајдо (Dido)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Theodora, 9 октомври 2011.

  1. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.071
    Допаѓања:
    33.623
    Пол:
    Женски
    Толку е специфична и посебна...гласот и е толку добро препознатлив што на радио кога ќе ја слушнам веднаш знам дека е Дајдо, без разлика дали е нова песна или некоја што ја немам баш слушано толку често. Незаборавлив глас, кој се двои и разликува од останатите.

    Пред малку ја слушав на радио. Предобра песна.
     
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.067
    Допаѓања:
    14.175
    Пол:
    Женски
    Прв пат слушам нејзини песни.
    Една знаам само.
    Убав, чист глас, емоција, неопишливо чувство добив од песнава.
     
    На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Besmrten

    Besmrten Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    616
    Пол:
    Машки
    Јас сум голем фан на Дајдо, ја слушав кога бев многу мал, често ја даваја на телевизија со White Flag и Life for Rent, и некаде во 2010 година се навратив на песниве и имав чувство на носталгија и од тогаш многу ја сакам Дајдо бидејќи ме потсеќа кога сум бил многу мал. Инаку и многу други песни и засакав Thank you е многу убава и спотот е интересен, Here with Me дава некое чувство за далечни места, за некој голем град, потоа Sand In My Shoes и Don't Leave Home се многу убави, а од новите песни ги сакам No Freedom, Changes, Hurricane, Give You Up. Штета што не е многу популарна, па да има уште подобри песни и поголеми хитови.
     
    На Tajnaotrovna и GirlLove им се допаѓа ова.