1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Дајдо (Dido)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Theodora, 9 октомври 2011.

 1. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  2.296
  Допаѓања:
  24.936
  Пол:
  Женски
  Толку е специфична и посебна...гласот и е толку добро препознатлив што на радио кога ќе ја слушнам веднаш знам дека е Дајдо, без разлика дали е нова песна или некоја што ја немам баш слушано толку често. Незаборавлив глас, кој се двои и разликува од останатите.

  Пред малку ја слушав на радио. Предобра песна.
   
 2. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  3.744
  Допаѓања:
  11.035
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам нејзини песни.
  Една знаам само.
  Убав, чист глас, емоција, неопишливо чувство добив од песнава.
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Besmrten

  Besmrten Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2019
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  537
  Пол:
  Машки
  Јас сум голем фан на Дајдо, ја слушав кога бев многу мал, често ја даваја на телевизија со White Flag и Life for Rent, и некаде во 2010 година се навратив на песниве и имав чувство на носталгија и од тогаш многу ја сакам Дајдо бидејќи ме потсеќа кога сум бил многу мал. Инаку и многу други песни и засакав Thank you е многу убава и спотот е интересен, Here with Me дава некое чувство за далечни места, за некој голем град, потоа Sand In My Shoes и Don't Leave Home се многу убави, а од новите песни ги сакам No Freedom, Changes, Hurricane, Give You Up. Штета што не е многу популарна, па да има уште подобри песни и поголеми хитови.
   
  На Tajnaotrovna и GirlLove им се допаѓа ова.