1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарки/ри

Дискусија во 'Канта' започната од Lily52, 3 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Lily52

    Lily52 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    36
    Кажете ни нешто за вашите другари или другарки...
    Како напримерр... Дали со сите што се дружите се пријатни и ве насмејуваат некогаш.
    Или ти љубоморат и навредуват.. :)
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На Maja.T му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Maja.T

    Maja.T Активен член

    Се зачлени на:
    3 април 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Мојата најверна другарка никогаш не ми е љубоморела...
    Си ја сакам мнн :)
     
  3. Lara34

    Lara34 Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Имам повеќе другарки но за жал немам ни една вистинска,верна.:)Сите другарки ме бараат само од корист исто така и за искачање ме викаат само кога тие сакаат или некогаш ако јас ги прашам дали ќе излегуваат.
    Многу ми е тешко што нема на кој да се доверам,што нема со кој да се забавувам и што нема личност со која можам да се чувствувам добро .. Секогаш се затварам во соба кога сум сама и плачам и си се прашувам зошто ли јас вака каде ли толку згрешив,се надевам дека ќе биде можеби подобро но за жал секоја ден е се исто ништо не се менува..Имав добра другарка до пред 2-3 месеци т.е. мислев дека сум имала;( но за жал со нас дојде уште една и се расипа оваа е сега со неа ..
     
  4. Iva 94

    Iva 94 Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2016
    Пораки:
    49
    Допаѓања:
    93
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека многу е тешко да се има вистинска другарка, во вистинска смисла....денес сите се нешто од корист, љубомора, завист, лицемерието исто тк мн преовладува, трачарење една за друга, тоа не ми личи на другарство. Мислам дека :!: кај мажите може повеќеда има вистински другари,за разлика од нас жените ние сме повеќе комплицирани!
     
    На buba4e89 и Lara34 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.