1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Другарки/ри

Дискусија во 'Канта' започната од Lily52, 3 април 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Lily52

  Lily52 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2013
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  36
  Кажете ни нешто за вашите другари или другарки...
  Како напримерр... Дали со сите што се дружите се пријатни и ве насмејуваат некогаш.
  Или ти љубоморат и навредуват.. :)
  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На Maja.T му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Maja.T

  Maja.T Активен член

  Се зачлени на:
  3 април 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Мојата најверна другарка никогаш не ми е љубоморела...
  Си ја сакам мнн :)
   
 3. Lara34

  Lara34 Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  34
  Пол:
  Женски
  Имам повеќе другарки но за жал немам ни една вистинска,верна.:)Сите другарки ме бараат само од корист исто така и за искачање ме викаат само кога тие сакаат или некогаш ако јас ги прашам дали ќе излегуваат.
  Многу ми е тешко што нема на кој да се доверам,што нема со кој да се забавувам и што нема личност со која можам да се чувствувам добро .. Секогаш се затварам во соба кога сум сама и плачам и си се прашувам зошто ли јас вака каде ли толку згрешив,се надевам дека ќе биде можеби подобро но за жал секоја ден е се исто ништо не се менува..Имав добра другарка до пред 2-3 месеци т.е. мислев дека сум имала;( но за жал со нас дојде уште една и се расипа оваа е сега со неа ..
   
 4. Iva 94

  Iva 94 Активен член

  Се зачлени на:
  14 март 2016
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека многу е тешко да се има вистинска другарка, во вистинска смисла....денес сите се нешто од корист, љубомора, завист, лицемерието исто тк мн преовладува, трачарење една за друга, тоа не ми личи на другарство. Мислам дека :!: кај мажите може повеќеда има вистински другари,за разлика од нас жените ние сме повеќе комплицирани!
   
  На buba4e89 и Lara34 им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.