1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Замена (Changeling) [2008]

Дискусија во 'Филмови' започната од Vikica.cuci, 10 април 2012.

  1. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Замена е уште едно ремек дело на режисерот Клин Иствуд.Прекрасна драма која е работена според вистинска приказна.Многу тажни и реалистични моменти од животот на една мајка чиј син е киднапиран, и која до самиот крај не се откажува во потрагата.Се започнува во далечната 1928 во Лос Анџелес кога Кристин Колинс(Анџелина Џоли) се враќа касно од работа.кога влегува дома таа очекува нејзиниот син Валтер да ја пречека но тоа не е така.После шест месеци потрага по нејзиниот син едно утро и соопштуваат дека тој е пронајден жив.Тука започнува и заплетот.Кога и го носат детето таа забележува дека тој не е нејзиниот син но сепак го прибира кај неа дома.Потоа Кристин е доволно храбра да се спротистави на полицијата.Прекрасен филм во кој е опишана дискриминацијата на жената во тоа време, но и љубовта на една мајка кон своето дете.Дефинитивно Анџелина ме освои со овој филм.Прекрасна глума приказна и многу емоции се најважните карактеристики на филмот кој е номиниран за три оскари.Од мене има 10/10.(топло им го препорачувам на сите)
     

    Прикачени фајлови:

    На boomsleng, elimkd, SimonLimon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.607
    Замена(Changeling)[2008]

    Најубавиот, најболниот, најемотивниот и дефинитивно мојот најомилен филм..
    Прекрасна глума, како и секогаш и се е толку прекрасно смислено, го препорачувам ..
     
    На Sanniii, SimonLimon и Salfetka им се допаѓа ова.
  3. Salfetka

    Salfetka Нов член

    Се зачлени на:
    8 април 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    3
    Прекрасен филм кој е исполнет со многу емоции и реални слики.Од мене има 10/10.Топло го препорачувам.
     
  4. loola23

    loola23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    30
    Значи не сум гледала филм што повеќе ме допрел и импресионирал од овој. Јас која што немам трпение ни филм од 1 час да изгледам и го паузирам и го гледам на рати, овој филм од 2 и пол часа го гледав без да трепнам. Гледам дека нема мн голема публика, не само на форумов туку и воопшто помеѓу луѓево е еден ов филмовите на Анѓа :) кој ретко кој го знае, ама за мене еВРВ дефинитивно. Толку издржана приказна, толку реална и богата ретко се гледа од американска продукција.
     
  5. SimonLimon

    SimonLimon Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2012
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    7
    Значи како што кажав на Анџелина и лежат вакви филмчиња и почесто треба да ги снима.Инаку прекрасна приказна а предс е глума. :clap: :clap:
     
  6. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.183
    Пол:
    Женски
    Овој и Мистик Ривер ми се најдобрите филмови во режија на Клинт Иствуд, подобри нема, препорака секој да ги гледа.

    Постои еден хорор од 1980-та, The Changeling, ама не е поврзан со филмов од 2008. но и тој е предобар, го препорачувам и него.
     
    На boomsleng му/ѝ се допаѓа ова.