1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Кралството (The Royals)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од VACA, 28 март 2015.

  1. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    Едно кралско семејство, бескрајни Кралски тајни. Приклучи се на анархија :inlove:
    rs_1024x759-141203120128-1024-the-royals.ls.12314_copy.jpg
     
    На biGirl, Victorian и mileystar им се допаѓа ова.
  2. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Јас ги изгледав првиве две епизоди и за сега серијава ми е онака,океј баш како за опуштање. Стандардно..сплетки,закани и нормално забранета љубов:D
    Има добри ликови,барем за сега Еленор ми е најинтересна,а и бодигардот и е право маченце.:D
    Оваа кралицава ми е само антипатична ,ама ќе видиме понатаму како ќе се одвива приказнава.
     
    На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    И јас гледав трејлер и онака ми се допадна најмногу тоа што режисерот е од мојата омилена серија one tree hill. Па ќе ја додадам во листата на серии и ќе ја почнам :)
     
    На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Налетав случајно на оваа серија и ги изгледав двете епизоди.Не е нешто но е заразна серијава.Покажано е се што се мисли за ваквите кралски семејства.Сплетки, дрога, контрола на се.Оваа кралицата Хелена ми е ептен јака, од секогаш сум ја сакала глумицата и прилега ваква улога.И принцот е многу симпатичен.Интересна ми е серијата засега, продолжувам да гледам.
     
  5. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    А да прашам каде ја гледате серијава? Јас еве сега симнав прва епизода на торент ама втора ја нема, а веќе има излезено. А трета треба вечерва да излези.
     
  6. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Јас од kat.ph ги симнувам, ја има и втората и третата :)
     
  7. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Да ги најдов на друг торент и вчера ги изгледав двете епизоди и ми се допадна баш е забавна :) Вечер ќе ја гледам и третата :)
    незнам зошто ама мислам дека на кралот нешто ќе му се случи, офелија ептен ми е слатка преубави се со принцот заедно. А принцезата е закон :D Само кралицата му забегува во фамилијата и братот на кралот ама мора да има и негативци :) Наликува на британска Госип грл само да не ја упропастат како неа
     
  8. VACA

    VACA Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    490
    Допаѓања:
    323
    Пол:
    Женски
    Ги има и на замунда... Серијата ке биде супер :) принцезата елена и бодигардот cuties :)
     
  9. d.Darla

    d.Darla Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    160
    Еве и јас да се пријавам дека вчера ја пуштив да ја гледам :)
     
  10. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.640
    Пол:
    Женски
    Јас ја имам изгледано првата сезона.
    Лесна серија,ништо посебно.Ниеден од ликовите не ми се нешто посебно допаѓа освен Кралот Сајмон (мислам дека беше) и можеби Еленор.Мене дури и ме нервира серијава бидејќи не сум личност што може да гледа неправда како се прави пред твои очи ниту пак одвратни фаци како Сајрус и тоа ме многу нервира и ми скока на нерви. ]:)
    Ах,заборавив да ја споменам Џема,многу ми е слатка,као кучка е ама всушност воопшто не е.:D

    Еден минус на серијава ми е што нема воопшто убави глумци,или барем не по мој тип.Само Ник ми е убав ама тој се изгуби од серијава. :|

    Не сум ја гледала таа серија ама викаат дека има Gossip Girl Feel.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Ја гледа некој новава сезона?
    Интересно почна, ми се свиѓа оваа игра помеѓу Сајрус и Хелена баш ми се интересни, мислиш се заедно здружени,а всушност секој си тера политика позади грб. Океј, Сајрус има предност зашто е крал, ама Хелена е опасната, очекувам секој момент да гo зафркне. Не очекував дека е болен, нема да биде интересно така да ја отстапи држава сепак очекувам уште сплетки помеѓу нив. А она со премиерот и со гаќичките се пресмеав! :D
    Што му требаше на овој Бек сега баш да се врати кога конечно Еленор почна да му простува на Џаспер!!! Ги сакам заедно и крај. Знаев дека Лијам ќе отиде кај Офелија, ама се надевам ќе се врати без неа, некако подобра ми е серијава без неа, ми стана досадна некако.
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.640
    Пол:
    Женски
    Луѓе ја гледате вторава сезона?

    Многу подобра, всушност, сега ми станува една од омилените серии. Големо браво за подобрувањето.

    Лиам принцот многу се разубавил, а и боди гардод Џаспер. Ми се допаѓа пријателството што го направија меѓу нив двајца. Мило ми е што си толку брзо отиде Бек. Крајно антипатичен лик ми беше.

    Како лик се подобрила и кралицата, ми се допаѓа.

    На последната епизода (6-та) се изнаплакав како мало дете. Можев да ја почувствувам болката на Еленор, се приврзав за неа. А, уште фалеше и Џаспер да пушти солза, е тогаш Дунав исплакав.
     
    На Victorian, teddi и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
  13. Tiki-lolipop

    Tiki-lolipop Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    936
    Допаѓања:
    1.284
    Ова ми беше најдобра епизода до сега. Ептен се подобрија сезонава,епизодиве се се подобри. Колку ми падна жал за Еленор, сите до сега ја изневеруваат, греота е веќе нека не ја мачат вака. Се гледа Џаспер колку ја сака, добро е што конечно призна ама кога пушти солза толку беше,си се изнаплакав. Многу убав пар ми се, сакам да бидат заедно!!!
    А кај ги наоѓаат девојкиве за Лијам, прво Офелија, сега оваа Вилоу, чудна ми е некако, ме потсеќа на Џема, мислам ќе испадне нешто со неа. И не очекував дека Алистер е жив, баш се изнендив и се надевам дека близнаците не се негови деца.
     
    На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  14. badgirl2

    badgirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    дали ја има да се гледа онлајн, без да се симнува?
     
  15. teddi

    teddi Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Женски
  16. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    WOW многу се подобри серијата иако и на почетокот ми беше интересна последните 2 епизоди од прва сезона беа најдобри. Сега ја почнав и втора сезона, многу тајни се нафрлаа незнам веќе во кој да се сомневам ама баш тоа и најмногу ми се допаѓа.
    Омилени ликови Лиам:inlove:,Џаспер:l:,Еленор, Офилија,Маркус (мислам дека го нема во втората сезона:( )
     
  17. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
    Девојки знаете каде да ја гледам онлајн со превод?
     
  18. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    ја обожавам серијава :inlove: Еленор и Џаспер ми се нешто нај :l::l:многу сплетки интигри скандал и мистерии
     
  19. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Џаспер е мачеее.:l::l::l:
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  20. biGirl

    biGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.118
    Допаѓања:
    2.917
    Пол:
    Женски
    Luge dali ja gledavte prvata epizoda koja budala e cyrus hahahaha :D pa jasper i len lele lelw :l: