Кралството (The Royals)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од VACA, 28 март 2015.

 1. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Едно кралско семејство, бескрајни Кралски тајни. Приклучи се на анархија :inlove:
  rs_1024x759-141203120128-1024-the-royals.ls.12314_copy.jpg
   
  На biGirl, Victorian и mileystar им се допаѓа ова.
 2. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Јас ги изгледав првиве две епизоди и за сега серијава ми е онака,океј баш како за опуштање. Стандардно..сплетки,закани и нормално забранета љубов:D
  Има добри ликови,барем за сега Еленор ми е најинтересна,а и бодигардот и е право маченце.:D
  Оваа кралицава ми е само антипатична ,ама ќе видиме понатаму како ќе се одвива приказнава.
   
  На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  И јас гледав трејлер и онака ми се допадна најмногу тоа што режисерот е од мојата омилена серија one tree hill. Па ќе ја додадам во листата на серии и ќе ја почнам :)
   
  На VACA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  455
  Налетав случајно на оваа серија и ги изгледав двете епизоди.Не е нешто но е заразна серијава.Покажано е се што се мисли за ваквите кралски семејства.Сплетки, дрога, контрола на се.Оваа кралицата Хелена ми е ептен јака, од секогаш сум ја сакала глумицата и прилега ваква улога.И принцот е многу симпатичен.Интересна ми е серијата засега, продолжувам да гледам.
   
 5. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  А да прашам каде ја гледате серијава? Јас еве сега симнав прва епизода на торент ама втора ја нема, а веќе има излезено. А трета треба вечерва да излези.
   
 6. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  455
  Јас од kat.ph ги симнувам, ја има и втората и третата :)
   
 7. Mimi123

  Mimi123 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.015
  Допаѓања:
  1.185
  Да ги најдов на друг торент и вчера ги изгледав двете епизоди и ми се допадна баш е забавна :) Вечер ќе ја гледам и третата :)
  незнам зошто ама мислам дека на кралот нешто ќе му се случи, офелија ептен ми е слатка преубави се со принцот заедно. А принцезата е закон :D Само кралицата му забегува во фамилијата и братот на кралот ама мора да има и негативци :) Наликува на британска Госип грл само да не ја упропастат како неа
   
 8. VACA

  VACA Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  415
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  Ги има и на замунда... Серијата ке биде супер :) принцезата елена и бодигардот cuties :)
   
 9. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  158
  Еве и јас да се пријавам дека вчера ја пуштив да ја гледам :)
   
 10. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  8.072
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам изгледано првата сезона.
  Лесна серија,ништо посебно.Ниеден од ликовите не ми се нешто посебно допаѓа освен Кралот Сајмон (мислам дека беше) и можеби Еленор.Мене дури и ме нервира серијава бидејќи не сум личност што може да гледа неправда како се прави пред твои очи ниту пак одвратни фаци како Сајрус и тоа ме многу нервира и ми скока на нерви. ]:)
  Ах,заборавив да ја споменам Џема,многу ми е слатка,као кучка е ама всушност воопшто не е.:D

  Еден минус на серијава ми е што нема воопшто убави глумци,или барем не по мој тип.Само Ник ми е убав ама тој се изгуби од серијава. :|

  Не сум ја гледала таа серија ама викаат дека има Gossip Girl Feel.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Ја гледа некој новава сезона?
  Интересно почна, ми се свиѓа оваа игра помеѓу Сајрус и Хелена баш ми се интересни, мислиш се заедно здружени,а всушност секој си тера политика позади грб. Океј, Сајрус има предност зашто е крал, ама Хелена е опасната, очекувам секој момент да гo зафркне. Не очекував дека е болен, нема да биде интересно така да ја отстапи држава сепак очекувам уште сплетки помеѓу нив. А она со премиерот и со гаќичките се пресмеав! :D
  Што му требаше на овој Бек сега баш да се врати кога конечно Еленор почна да му простува на Џаспер!!! Ги сакам заедно и крај. Знаев дека Лијам ќе отиде кај Офелија, ама се надевам ќе се врати без неа, некако подобра ми е серијава без неа, ми стана досадна некако.
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  8.072
  Пол:
  Женски
  Луѓе ја гледате вторава сезона?

  Многу подобра, всушност, сега ми станува една од омилените серии. Големо браво за подобрувањето.

  Лиам принцот многу се разубавил, а и боди гардод Џаспер. Ми се допаѓа пријателството што го направија меѓу нив двајца. Мило ми е што си толку брзо отиде Бек. Крајно антипатичен лик ми беше.

  Како лик се подобрила и кралицата, ми се допаѓа.

  На последната епизода (6-та) се изнаплакав како мало дете. Можев да ја почувствувам болката на Еленор, се приврзав за неа. А, уште фалеше и Џаспер да пушти солза, е тогаш Дунав исплакав.
   
  На Victorian, teddi и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
 13. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.279
  Ова ми беше најдобра епизода до сега. Ептен се подобрија сезонава,епизодиве се се подобри. Колку ми падна жал за Еленор, сите до сега ја изневеруваат, греота е веќе нека не ја мачат вака. Се гледа Џаспер колку ја сака, добро е што конечно призна ама кога пушти солза толку беше,си се изнаплакав. Многу убав пар ми се, сакам да бидат заедно!!!
  А кај ги наоѓаат девојкиве за Лијам, прво Офелија, сега оваа Вилоу, чудна ми е некако, ме потсеќа на Џема, мислам ќе испадне нешто со неа. И не очекував дека Алистер е жив, баш се изнендив и се надевам дека близнаците не се негови деца.
   
  На biGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. badgirl2

  badgirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2012
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  104
  Пол:
  Женски
  дали ја има да се гледа онлајн, без да се симнува?
   
 15. teddi

  teddi Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  201
  Пол:
  Женски
 16. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  1.443
  Пол:
  Женски
  WOW многу се подобри серијата иако и на почетокот ми беше интересна последните 2 епизоди од прва сезона беа најдобри. Сега ја почнав и втора сезона, многу тајни се нафрлаа незнам веќе во кој да се сомневам ама баш тоа и најмногу ми се допаѓа.
  Омилени ликови Лиам:inlove:,Џаспер:l:,Еленор, Офилија,Маркус (мислам дека го нема во втората сезона:( )
   
 17. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Девојки знаете каде да ја гледам онлајн со превод?
   
 18. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Женски
  ја обожавам серијава :inlove: Еленор и Џаспер ми се нешто нај :l::l:многу сплетки интигри скандал и мистерии
   
 19. allaround

  allaround Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2015
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  1.443
  Пол:
  Женски
  Џаспер е мачеее.:l::l::l:
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 20. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.905
  Пол:
  Женски
  Luge dali ja gledavte prvata epizoda koja budala e cyrus hahahaha :D pa jasper i len lele lelw :l: