1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лосиони и креми за самопотемнување

Дискусија во 'Тело' започната од tulip, 11 мај 2010.

  1. tulip

    tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Здраво,
    Би сакала да добијам малку потемен тен, за неколку денови. Дали сте ги пробале лосионите сто се нудат во маркетите и кои се ефикасни? Сум користела Гарниер лосион, не е лош, делува, но сакам да пробам некој друг...
    ;)
     
    На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    koristev na nivea pred dve godini i navistina deluva.
    no za da ne ti se pojavat so tek ne vreme fleki(sarena koza),prvin namackaj se pa otkako ke se vpie istusiraj se,a ne obratno.
    i od avon isto se ubavi
     
  3. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    хммм креми за потемнување??? не фала еднаш се имам намачкано со крема за потемнување и ужас целата бев шаренило... некаде потемна некаде посветла... јас со вакви чуда не би се мачкала пак... подобро ке отидам на солариум или она што е прскањето за темен тен... барем знам дека тенот ке ми биде рамномерен..
     
  4. tulip

    tulip Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 мај 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Se pocesto slusame kolku e steten solariumot...bla bla... pa se odluciv za losion kako "pozdrava" varijanta.
    No .... ova so sarite sto moze da se pojavat e navistina problem!!!!
    Sega duri ne znam sto da odberam??
    :)
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    И јас бев одлучена за солариум али од сите страни слушав немој ова она , не знаеш што може да се искомплицира бла бла .. И еве ќе пробам со креми , само не знам која .. ќе почекам уште ваши мислења па ќе купам некоја. Иначе за шари , ќе пробам убаво да се мачкам :D Ќе видиме ајде :)
     
  6. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    абе девојки ништо не е штетно ако не претерате... не е штетен солариумот ако отидеш 5-6 пати на третман преку еден ден на 5 минути сончање, штетно е ако киснете секој ден по 20 мин без осет. Па сега видете вие што ке правите... јас сепак се решив за солариум неколку третманчиња да добијам некој тен ;)
     
  7. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    sto se odnesuva do sareniloto,za da ne se pojavi e mnogu bitno vnimatelno i ramnomerno da se mackate,ne kako so obicno mleko za telo,i kako sto kazav posle toa tusiranje.taka nema da se pojavi sigurno
     
  8. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Пробај со крема за самопотемнување на Лореал околу 20 евра е во Бугарија ама сигурно и овде ја има. А инаку солариум е подобро отколку креми според мене, точно дека е штетен ама не мора ти којзнае колку многу да одиш на солариум,доволно е по 5-10 мин по неколку дена пред одмор, колку да имаш малку боја фатено. Или еве овој новиот солариум со прскање тој не е штетен оти не испушта ултравиолетови зраци.А со кремата целата ќе бидеш шарена :)
     
  9. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Dove i Avon тие ги имам пробано и делуваат :D
     
    На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  10. danana

    danana Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    najbitno kaj kremite za samopotemnuvanje e prethodno da napravite piling na teloto.So toa se otstranuvaat mrtvite kletki na povrshinata na kozata,i dobivate ramnomerna podloga za nanesuvanje na kremata.Izbegnuvajte da se mackate na laktite,zosto tamu kozata e pogruba i ke vi izleze potemna od ostatokot na teloto.Otkako ke se namackate,izmijte gi dlankite,i ne se oblekuvajte vednas,tuku pocekajte nekoja minuta da se vpie kremata.Inaku,od Garnier losionot sum najzadovolna ;)
     
    На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Една пријателка користит од Dove и загреота не можеше рацете да си ги измиет од шо си го мачкала телото.
    Само не ми е јасно - не се флекат облеката? :o
     
  12. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    hehehe mene istoto mi se desi,bas kaj noktite mi se pocrna,a za teloto ne se sekavam,a minatovo leto koristev nekoj od avon nez kako se vikase,ama na nozete imav fleki,kako kal neso :lol: :lol: mi bese sram da nosam neso kratko,ne mozese nikako da se iscisti,posle nekoe vreme se iscisti :rofl: :rofl:
     
  13. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    па откако ке упие кремата алиштата немаат гајле
     
  14. plavusaaa

    plavusaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    45
    на нозете може да си ја извадиш бојата со депилација издепилирај се и ке ти се извади бојата нема да бедеш шарена исто и на рацете ама за другите делови од телото нема спас :lol: :lol:
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.561
    Еднаш и никогаш повеќе!Не знам што аздис ме фати,купив Дав за потемнување и резултати,циркуз!На нозете,дупчињата од каде што излегуваат влакненца потемнеа и покрај тоа што имав претходно пилинг правено,на рачните зглобови како чоколадо да сум јадела,испомачкана,не се мие,гробот кај сум фатила кај не (пазете амбициозност,дури цела ќе се мачкам)прстиња сум си оставала...а пижамите лом.Сабајлето кога станав...што да видам,фрлив тоа ѓубрето и никогаш веќе,а и онака имам чоколадна боја и сепак се испошарав и многу се познаваше,за жив срам,а сред лето...
     
  16. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Jas pak lani stavav od NIVEA i zadovolna sum,staviv odkoga mi bese pobledena bojata na odmor sto ja fativ i toa na racete i na nozete i super mi ispadna go mackav navecer posle tusiranje i vo tenok sloj i odma upivase nitu pizami mi se pravea ni nisto
     
  17. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    и јас имам користено на НИВЕА, и сум задоволна, зашто ептен убава боичка си фатив, и сите мислеа дека сум била на солариум :$ :lol:
     
    На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    a dali od losionive stavate i na lice?jas koga koristev ednas staviv malku i srekja ne se sluci nisto.
     
  19. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Jas ne sum probala,a ne ni mislam nekako ne mi se stava takvo nesto na lice i ako epten se razlikuva bojata na liceto i teloto ke si stavam malku potemna pudra i taka
     
  20. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    леле стварно ме наплашивте :worried: јас веќе порачав лосион од авон зошто имам светол тен па си велам ајт да пробам и јас да видам каков ефект ќе има ама сега читам катастрофа...туф,туф,ајт ќе пробам па ќе ви пишам :) ;)