1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Лосиони и креми за самопотемнување

Дискусија во 'Тело' започната од tulip, 11 мај 2010.

 1. tulip

  tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Здраво,
  Би сакала да добијам малку потемен тен, за неколку денови. Дали сте ги пробале лосионите сто се нудат во маркетите и кои се ефикасни? Сум користела Гарниер лосион, не е лош, делува, но сакам да пробам некој друг...
  ;)
   
  На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  koristev na nivea pred dve godini i navistina deluva.
  no za da ne ti se pojavat so tek ne vreme fleki(sarena koza),prvin namackaj se pa otkako ke se vpie istusiraj se,a ne obratno.
  i od avon isto se ubavi
   
 3. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  хммм креми за потемнување??? не фала еднаш се имам намачкано со крема за потемнување и ужас целата бев шаренило... некаде потемна некаде посветла... јас со вакви чуда не би се мачкала пак... подобро ке отидам на солариум или она што е прскањето за темен тен... барем знам дека тенот ке ми биде рамномерен..
   
 4. tulip

  tulip Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Se pocesto slusame kolku e steten solariumot...bla bla... pa se odluciv za losion kako "pozdrava" varijanta.
  No .... ova so sarite sto moze da se pojavat e navistina problem!!!!
  Sega duri ne znam sto da odberam??
  :)
   
 5. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  И јас бев одлучена за солариум али од сите страни слушав немој ова она , не знаеш што може да се искомплицира бла бла .. И еве ќе пробам со креми , само не знам која .. ќе почекам уште ваши мислења па ќе купам некоја. Иначе за шари , ќе пробам убаво да се мачкам :D Ќе видиме ајде :)
   
 6. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  абе девојки ништо не е штетно ако не претерате... не е штетен солариумот ако отидеш 5-6 пати на третман преку еден ден на 5 минути сончање, штетно е ако киснете секој ден по 20 мин без осет. Па сега видете вие што ке правите... јас сепак се решив за солариум неколку третманчиња да добијам некој тен ;)
   
 7. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  sto se odnesuva do sareniloto,za da ne se pojavi e mnogu bitno vnimatelno i ramnomerno da se mackate,ne kako so obicno mleko za telo,i kako sto kazav posle toa tusiranje.taka nema da se pojavi sigurno
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Пробај со крема за самопотемнување на Лореал околу 20 евра е во Бугарија ама сигурно и овде ја има. А инаку солариум е подобро отколку креми според мене, точно дека е штетен ама не мора ти којзнае колку многу да одиш на солариум,доволно е по 5-10 мин по неколку дена пред одмор, колку да имаш малку боја фатено. Или еве овој новиот солариум со прскање тој не е штетен оти не испушта ултравиолетови зраци.А со кремата целата ќе бидеш шарена :)
   
 9. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Dove i Avon тие ги имам пробано и делуваат :D
   
  На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 10. danana

  danana Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  najbitno kaj kremite za samopotemnuvanje e prethodno da napravite piling na teloto.So toa se otstranuvaat mrtvite kletki na povrshinata na kozata,i dobivate ramnomerna podloga za nanesuvanje na kremata.Izbegnuvajte da se mackate na laktite,zosto tamu kozata e pogruba i ke vi izleze potemna od ostatokot na teloto.Otkako ke se namackate,izmijte gi dlankite,i ne se oblekuvajte vednas,tuku pocekajte nekoja minuta da se vpie kremata.Inaku,od Garnier losionot sum najzadovolna ;)
   
  На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Една пријателка користит од Dove и загреота не можеше рацете да си ги измиет од шо си го мачкала телото.
  Само не ми е јасно - не се флекат облеката? :o
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  hehehe mene istoto mi se desi,bas kaj noktite mi se pocrna,a za teloto ne se sekavam,a minatovo leto koristev nekoj od avon nez kako se vikase,ama na nozete imav fleki,kako kal neso :lol: :lol: mi bese sram da nosam neso kratko,ne mozese nikako da se iscisti,posle nekoe vreme se iscisti :rofl: :rofl:
   
 13. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  па откако ке упие кремата алиштата немаат гајле
   
 14. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  на нозете може да си ја извадиш бојата со депилација издепилирај се и ке ти се извади бојата нема да бедеш шарена исто и на рацете ама за другите делови од телото нема спас :lol: :lol:
   
 15. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.810
  Допаѓања:
  151.705
  Еднаш и никогаш повеќе!Не знам што аздис ме фати,купив Дав за потемнување и резултати,циркуз!На нозете,дупчињата од каде што излегуваат влакненца потемнеа и покрај тоа што имав претходно пилинг правено,на рачните зглобови како чоколадо да сум јадела,испомачкана,не се мие,гробот кај сум фатила кај не (пазете амбициозност,дури цела ќе се мачкам)прстиња сум си оставала...а пижамите лом.Сабајлето кога станав...што да видам,фрлив тоа ѓубрето и никогаш веќе,а и онака имам чоколадна боја и сепак се испошарав и многу се познаваше,за жив срам,а сред лето...
   
 16. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Jas pak lani stavav od NIVEA i zadovolna sum,staviv odkoga mi bese pobledena bojata na odmor sto ja fativ i toa na racete i na nozete i super mi ispadna go mackav navecer posle tusiranje i vo tenok sloj i odma upivase nitu pizami mi se pravea ni nisto
   
 17. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  и јас имам користено на НИВЕА, и сум задоволна, зашто ептен убава боичка си фатив, и сите мислеа дека сум била на солариум :$ :lol:
   
  На easyyyyy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  a dali od losionive stavate i na lice?jas koga koristev ednas staviv malku i srekja ne se sluci nisto.
   
 19. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  Jas ne sum probala,a ne ni mislam nekako ne mi se stava takvo nesto na lice i ako epten se razlikuva bojata na liceto i teloto ke si stavam malku potemna pudra i taka
   
 20. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  890
  Допаѓања:
  302
  леле стварно ме наплашивте :worried: јас веќе порачав лосион од авон зошто имам светол тен па си велам ајт да пробам и јас да видам каков ефект ќе има ама сега читам катастрофа...туф,туф,ајт ќе пробам па ќе ви пишам :) ;)