1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Матура

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Janaaa, 1 декември 2009.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не Лизалке, еден друг од Шери Хил ми се бендиса, во темата фустани ми се чини го има ;)
    Супер е фустанчето: ем е посвечено ради бојата, ем е едноставно како што си сакала. Голит грб е полн погодок :up: :D
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  2. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Женски верувам дека сите ќе бидете убави, не е битно толку што ќе облечете отколку како ќе го носите тоа на себе ;)
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Се утепав од барање и не најдов кај си постирала фустан од шери хил... дај тука објави го баш ме интересира твојот избор за матура... :lol: :lol: :lol:
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе не ја постирав јас сликата. Една друга девојка имаше постирано слики, па кога го видов љубов на прв поглед беше. Еве ќе го постирам и јас, да не се мачиш :D Еве овој, само без точките :D
     

    Прикачени фајлови:

    • 2227.jpg
      2227.jpg
      Големина на фајлот:
      82,6 KB
      Прегледи:
      396
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Ми се свиѓа, и јас го меркав едно време, ама сепак се одлучив за нешто друго, многу слично на ова... Почна да го шиеш?
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Па... да. Однесов воглавно тоа што требаше кај шнајдерката, ми зеде мерки... Е сега треба уште да докупам тул и за панделката некој материјал, али тоа и после може. Има време :D
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    А од тул ке го праиш? Пошо на сликава ми личи ко од нешто друго да е...
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Абе сатен си е материјалот. Ама ми треба тул за здола :D :D
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Да да сватив одпосле од коа го пишав коментарот :lol: :lol:
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Позз Хипица ептен убав избор си направила, ми се свиѓа посебно тоа машната :) И јас оваа година сум матурантка, ама уште немам замисла каков фустан сакам :) Нема да шијам, ќе тражам во Скопје или Струмица па ваљда ќе аресам некој. Повеќе се секирам како ќе излезам на слика за табло, пошто ич не сум фотогетична и си ја мразам насмевката по вина на моите буцкасти образи :oops: ;( Иначе ќе го искористам постот и да ги прашам матурантките на форумот дали се сликаа за табло, во што се сликаа, и што ќе ви пишува во монографија :)
    Позз
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Фала многу Анфеитфул. Иначе за обравчињата да не се секираш. Мене баш луѓето со обравчиња ми се послатки. Ние иначе уште не сме се сликале за табло, ќе носиме како и сите матуранти од нашето школо свечени наметки и капи, а во аламанах... појма немам што ќе ми пишува. Не сме го составиле уште.
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  12. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Значи овие два фустани дефинитивно ми се најубави од сите. За матурата ќе бирам помеѓу овие два, или едниот или другиот со мали измени на тој со точките т.е. ќе биди без точки ако се одлучам за него. :)
     

    Прикачени фајлови:

    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ах леле крадеш ти идеи :lol: :lol: :lol: :lol:
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  14. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Извини ако ти украдив некоја од твоите идеи ама само кажав што ми се допаѓа и што мислам за фустанчето. Навистина е убаво ама точките не ги сакам, а со панделката е уште поинтересно. :)

    А што решивте за шминка и за косата? Нешто посебно или нешто поедноставно? Ако имате нешто од нет од слики одбрано, ќе можите да ми покажите некој предлог ваш? :)
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе пред малку тоа на Лизалка и објаснував, баш такво ќе ми биде: со панделка и без точки :lol: Али ајде нема врска, не сме ни од ист град :lol: :lol:
    За шминка појма немам. Не ни сакам многу да сум шминкана. Нешно нешто. Повеќе ќе дречам со лакот за нокти. А за косата: прво ќе ја пеглам (пошо ми е многу многу виткана) и после со тостерки ќе ја правам, за на крај да ги фатам долгите шишки со шнолка убава некоја, да не ми сметаат.
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  16. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    Добра идеја за тостерките и сето тоа. Јас имам права коса па сакам за смена да направам локни, за шминката сакам така да немам многу шминка, нешто поедноставно, а за фустанчето, мислам дека Pain го намести и уште таму го видов и ми се допадна ама никогаш не сум сакала точки на облека. И можи кај мене да биди поинаку т.е. фустанчето да е црвено а траката црна ама уште не сум одлучила а и нема да сме на исто место па да не сме во исто :)
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45

    ахам моето фустанче почнавте да го постирате а ако ако и мене ми се допаѓа многу само шо јас сум повеќе по другите два што ги постирав под него :) :) можите да ги видите во фустани и сигурно веќе ги имате видено :) поззз


    [​IMG]
    [​IMG]

    еве ги другите два ;) повеќе сум за овие
     
    На Maeeeee му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Да, да, веќе ги имам видено. Мене пак овие животински дезени никогаш не ме привлекувале.

    Мартенце уживај бе, јас само се зезам. И плус моето фустанче ќе биде тегет со црвено ;)

    Девојкава баѓ ми се свиѓа како е нашминкана
     

    Прикачени фајлови:

    • glavobilje.jpg
      glavobilje.jpg
      Големина на фајлот:
      16,5 KB
      Прегледи:
      619
  19. martence18

    martence18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    16
    :up: :D :up: :D 8) ;)
     
  20. Pain

    Pain Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    45
    И мене не ме преивлекувале, ама овие два ми е нешто посебно...па бидејќи не мислам да шијам фустан за матурата се надевам дека ќе најдам некој сличен да купам, а за шминкање не мислам многу да се пудрам и сл., што помалку тоа по природно, како и косата, а исто така многу ми се допаѓа и ова фустанче што ќе ви го постирам сега како и фризурата што и е направена и шминката... и јас сум црна па се надевам дека некое вакво би ми стоело :lol: :lol: :lol:

    [​IMG]