1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

  1. ljubov1

    ljubov1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    33
    DENESKA E VISTINSKA SREKA DA SE NAJDE BUTIK SO KVALITETNA ROBA ,KOJA NEMA DA E KINESKA ,A DA E SO PRISTAPNI CENI .JAS MISLAM DEKA OVIE NIZ GRADOV T.S NIZ GTC PRETERUVAAT I SO CENI A ISTO I SO KVALITETOT ,POSTO SEKADE NIZ TRGOVSKIOT SE ISTITE PARCINJA SAMO RAZLICNO IZLOZENI I SO RAZLICNA CENA ,ISTO MISLAM DEKA PODOBRA GARDEROBA MOZE DA SE NAJDE VO POMALITE TRGOVSKI CENTRI ILI POMALITE BUTIKCINJA .NE E LOSO DA SI RAZMENIME PO NEKOE ISKUSTVO ILI DA SI PREPORACAME NEKOJ OD DUKANITE KADE STO PAZARIME POCESTO ,TOA BI BILO OK ,A KE ZASTEDIME MALKUI NERVI A I PARI.POODZDRAV I SO LJUBOV OD LJUBOV :D
     
  2. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Абе купувај каде што сакаш...

    И пример, што ако оваа суќна сум ја земала, незнам....1500!?
    А кога во неа изгледам како труп!? 8)

    Еве искрено ќе си кажам...
    Ретко идам во трговски...Онака во локални бутикчиња си купувам облека :D
     
  3. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    многу добри и ефтини работи може да се најдат по локалниве бутици :D ми се случува цел ден да шетам низ центар и ништо да не најдам, а после низ населба ќе прошетам и ќе си купам нешто :lol:
    во ГТЦ еко и елитт се преполни со турска и кинеска роба, тоа што има на една тезга го има и на останатите 50 тезги....калиопе и теранова ај ке речеме дека носат италијанска роба демек, ама ја носат на кило од италија па видете го квалитетот, мене речиси ништо ми се нема погодено од таму (во однос на квалитетот)....има квалитетна облека ама скапааааааааааааа па не ми се дава 5000 за една блуза од бенетон на пример :?
    а за овие бутици што ја шијат во македонија облеката како кара и хепенинг па добро бе луѓе по кои модели ја шијат???....јас носам ХЅ тоа значи некаде 36 конфекциски борој а таму кога ќе пробам пропаѓам во пантолоните и кошулите од 36..... :roll:

    јас малку повеќе се распишував со постов ама на крај само ќе кажам не е важно од каде е и колку пари е парчето облека, важно е убаво да се чувствувате во него и да знаете да го носите и внимавајте материјалот од кој е изработена облеката да не е 100% најлон 8)
     
  4. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Калиопе, Теранова, Евроазија,.. Модатекс, Авангард и Жанро (Охрид)
     
  5. racconmina

    racconmina Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Mangi , Beneton i Kaliope
     
  6. Peace.Love.Happiness

    Peace.Love.Happiness Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    34
    Najchesto kupuvam od Benetton,Sisley, Roxy, Miss Sixty, Killah ne deka ne kupuvam po drugi prodavnici ama eve po ovie si naogjam ona shto mi se svigja. Bashka kupuvam samo koga ima popust minimum 50% :D Ne trosham povekje od $100 za edno parche obleka, ne sum luda koga na popust so tie pari kje si kupam 3-4 raboti ...
    Inaku znam deka vo Makedonija e katastrofa so izbor i kvalitet, cenite se prenapumpani...i skoro nikogash nema popust, mislam na vistinski popust...
     
  7. dejana1

    dejana1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    SE SLOZUVAM SO TOA DEKA VO TERANOVA I CALIOPE NEMA KVALITET, A, DA NE GO ZABORAVAM I FYORI, SE E ZA EDNA UPOTREBA. I MENE MI SE SLUCUVALO DA SETAM PO CEL DEN DA SETAM NIZ CENTAROT NA SKOPJE PO PRODAVNICI I DA NE SI KUPAM NESTO (NE DEKA NEMA ILI NE MI SE SVIGALO, TUKU NE MI ODGOVARALE CENITE, BILE MNOGU VISOKI :o). NEMAM ODREDENA PRODAVNICA OD KOJA KUPUVAM, ZNACI KADE MI ODGOVARA MODELOT I CENATA, KUPENO E... :lol: !!!
     
  8. arwen

    arwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    8
    Tally Weil, Mango, Euroaisa (novite kolekcii na Strativarius), Vasidora, Calliope (ama ubavo razgledajte sto kupuvate, imam 3 dzempera od tamu sto gi kupiv pred 4 godini i TOP se)... isto i Converse ...
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во Охрид: Конверс, Најк, Пума, Катина, Ричи, Авангард, Емпорио...
     
  10. MissMarsh

    MissMarsh Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    3
    Дефинитивно тешко се наоѓаат убави ствари низ градов... зависи од стилот :) Најчесто ми се свиѓаат стварите од Котон, Страдивариус, Бершка (нешто од последниве два кај нас ги има во евроазија), Ваисидора иасто има интересни... Манго секогаш, ама без попуст скапо е :( И најк едноставно го обожавам, и ги користам попустите :D Сепак, дефинитивно најдобро е шопинг во Солун :D со 70% попуст (без попуст не иде :) )
     
  11. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Воопшто не е Битно од КАДЕ КУПУВАШ !! Битно е да знаеш ШТО да купиш ;)
     
  12. Almighty

    Almighty Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    3
    Емпорио не е само за мажи ?

    Јас само патики пребирам ,а за се друго не летам мн.по марки и слични ствари, би купила само ако ми е убаво ! Битно ми е како јас се осеќам во некое парче облека и како ми стои!
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    :lol: :lol: :lol: не :):):)
     
  14. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Taily Waijl, Terranova i Miss Sixty mi se omileni, iako vo poslednovo retko koa da nacekam normalni ceni, a za paticinja Nike se znae :)
     
  15. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    не пребирам кај купувам ама ако ми се свиѓа нешто си го купувам не е битно дали било од бутик или не
     
  16. A.srcuska

    A.srcuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    21
    Terranova има работи баш по мој вкус ... а исто и во локални обични бутици без некое име има мн убави работи.Зависи од вкусот и стилот.Али сепак,ако сакаш квалитет мора да истрошиш и малку повеќе од новчаникот :D
     
  17. Chic

    Chic Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    Од Теранова најчесто! Иако категоријата е чкљ пошо ќе купам нешо и по брзо извесно време се раширува, станува гадна ама шо да праам нишо др не ми се сфиѓа онака! Пошо претежно купувам у бои! Светли бои шарено а на др места можда има ама не сум побарала! хаха

    Најлошо место за купување мислам дека е Еко и Елит така така затоа шо се е многу грдо , т.е. не ми е по вкус али имам другарки што им се сфиѓа така да!

    Поздрав
     
  18. rock.007

    rock.007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    4
    Па незнам маички секогаш купувам од Terra NovA,а немам некој посебно омилен бренд ,али ај ке го издвојам NIKE за патики :)
     
  19. purple.butterfly

    purple.butterfly Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    23
    Морам да искоментирам за македонските бутици воопшто. Значи луѓево што ги отвараат бутиците не знаат да работат. Со огромни букви напишале „КУПЕНАТА РОБА НЕ СЕ ВРАЌА“. Значи ти само реши се да купиш, а после рекламација не признаваме. А попустите се друга работа. Напишале 50% попуст, влегуваш и прашуваш за цена на џемпер и ти вика 7900 ден.! Значи оригиналнава цена била 16000????? Па не се нормални!!!
    А сестра ми која живее во Америка си купила чевли, ама по една недела не и се свиѓале и и ги вратиле без проблем.
    Ама далеку сме ние од западот :(
    А и многу е сомнително дали брендиранава облека што ја носат кај нас е стварно оригинал. По цената би требало да е, ама по квалитетот и не би рекла баш. Нема гаранција за ништо. Порано се знаело, ако не знаеш што е убаво, прашај што е скапо, ама тоа очигледно веќе не важи.
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Богами далеку од западот сме .. патики татко ми ми нарачува од интернет ..Nike , Adidas , Asics , Dc ..ама нормални цени .. и оригинал се не ко овде .. за облека незнам .. еден ден ќе почнам гола да шетам , еве сеа фармерки незнам од кај да купам ..