1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. ljubov1

  ljubov1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  33
  DENESKA E VISTINSKA SREKA DA SE NAJDE BUTIK SO KVALITETNA ROBA ,KOJA NEMA DA E KINESKA ,A DA E SO PRISTAPNI CENI .JAS MISLAM DEKA OVIE NIZ GRADOV T.S NIZ GTC PRETERUVAAT I SO CENI A ISTO I SO KVALITETOT ,POSTO SEKADE NIZ TRGOVSKIOT SE ISTITE PARCINJA SAMO RAZLICNO IZLOZENI I SO RAZLICNA CENA ,ISTO MISLAM DEKA PODOBRA GARDEROBA MOZE DA SE NAJDE VO POMALITE TRGOVSKI CENTRI ILI POMALITE BUTIKCINJA .NE E LOSO DA SI RAZMENIME PO NEKOE ISKUSTVO ILI DA SI PREPORACAME NEKOJ OD DUKANITE KADE STO PAZARIME POCESTO ,TOA BI BILO OK ,A KE ZASTEDIME MALKUI NERVI A I PARI.POODZDRAV I SO LJUBOV OD LJUBOV :D
   
 2. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Абе купувај каде што сакаш...

  И пример, што ако оваа суќна сум ја земала, незнам....1500!?
  А кога во неа изгледам како труп!? 8)

  Еве искрено ќе си кажам...
  Ретко идам во трговски...Онака во локални бутикчиња си купувам облека :D
   
 3. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  многу добри и ефтини работи може да се најдат по локалниве бутици :D ми се случува цел ден да шетам низ центар и ништо да не најдам, а после низ населба ќе прошетам и ќе си купам нешто :lol:
  во ГТЦ еко и елитт се преполни со турска и кинеска роба, тоа што има на една тезга го има и на останатите 50 тезги....калиопе и теранова ај ке речеме дека носат италијанска роба демек, ама ја носат на кило од италија па видете го квалитетот, мене речиси ништо ми се нема погодено од таму (во однос на квалитетот)....има квалитетна облека ама скапааааааааааааа па не ми се дава 5000 за една блуза од бенетон на пример :?
  а за овие бутици што ја шијат во македонија облеката како кара и хепенинг па добро бе луѓе по кои модели ја шијат???....јас носам ХЅ тоа значи некаде 36 конфекциски борој а таму кога ќе пробам пропаѓам во пантолоните и кошулите од 36..... :roll:

  јас малку повеќе се распишував со постов ама на крај само ќе кажам не е важно од каде е и колку пари е парчето облека, важно е убаво да се чувствувате во него и да знаете да го носите и внимавајте материјалот од кој е изработена облеката да не е 100% најлон 8)
   
 4. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  Калиопе, Теранова, Евроазија,.. Модатекс, Авангард и Жанро (Охрид)
   
 5. racconmina

  racconmina Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Mangi , Beneton i Kaliope
   
 6. Peace.Love.Happiness

  Peace.Love.Happiness Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  34
  Najchesto kupuvam od Benetton,Sisley, Roxy, Miss Sixty, Killah ne deka ne kupuvam po drugi prodavnici ama eve po ovie si naogjam ona shto mi se svigja. Bashka kupuvam samo koga ima popust minimum 50% :D Ne trosham povekje od $100 za edno parche obleka, ne sum luda koga na popust so tie pari kje si kupam 3-4 raboti ...
  Inaku znam deka vo Makedonija e katastrofa so izbor i kvalitet, cenite se prenapumpani...i skoro nikogash nema popust, mislam na vistinski popust...
   
 7. dejana1

  dejana1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  SE SLOZUVAM SO TOA DEKA VO TERANOVA I CALIOPE NEMA KVALITET, A, DA NE GO ZABORAVAM I FYORI, SE E ZA EDNA UPOTREBA. I MENE MI SE SLUCUVALO DA SETAM PO CEL DEN DA SETAM NIZ CENTAROT NA SKOPJE PO PRODAVNICI I DA NE SI KUPAM NESTO (NE DEKA NEMA ILI NE MI SE SVIGALO, TUKU NE MI ODGOVARALE CENITE, BILE MNOGU VISOKI :o). NEMAM ODREDENA PRODAVNICA OD KOJA KUPUVAM, ZNACI KADE MI ODGOVARA MODELOT I CENATA, KUPENO E... :lol: !!!
   
 8. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Tally Weil, Mango, Euroaisa (novite kolekcii na Strativarius), Vasidora, Calliope (ama ubavo razgledajte sto kupuvate, imam 3 dzempera od tamu sto gi kupiv pred 4 godini i TOP se)... isto i Converse ...
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Во Охрид: Конверс, Најк, Пума, Катина, Ричи, Авангард, Емпорио...
   
 10. MissMarsh

  MissMarsh Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  3
  Дефинитивно тешко се наоѓаат убави ствари низ градов... зависи од стилот :) Најчесто ми се свиѓаат стварите од Котон, Страдивариус, Бершка (нешто од последниве два кај нас ги има во евроазија), Ваисидора иасто има интересни... Манго секогаш, ама без попуст скапо е :( И најк едноставно го обожавам, и ги користам попустите :D Сепак, дефинитивно најдобро е шопинг во Солун :D со 70% попуст (без попуст не иде :) )
   
 11. Mitevska

  Mitevska Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  11
  Воопшто не е Битно од КАДЕ КУПУВАШ !! Битно е да знаеш ШТО да купиш ;)
   
 12. Almighty

  Almighty Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  3
  Емпорио не е само за мажи ?

  Јас само патики пребирам ,а за се друго не летам мн.по марки и слични ствари, би купила само ако ми е убаво ! Битно ми е како јас се осеќам во некое парче облека и како ми стои!
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: :lol: не :):):)
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Taily Waijl, Terranova i Miss Sixty mi se omileni, iako vo poslednovo retko koa da nacekam normalni ceni, a za paticinja Nike se znae :)
   
 15. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  4.456
  Пол:
  Женски
  не пребирам кај купувам ама ако ми се свиѓа нешто си го купувам не е битно дали било од бутик или не
   
 16. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Terranova има работи баш по мој вкус ... а исто и во локални обични бутици без некое име има мн убави работи.Зависи од вкусот и стилот.Али сепак,ако сакаш квалитет мора да истрошиш и малку повеќе од новчаникот :D
   
 17. Chic

  Chic Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  Од Теранова најчесто! Иако категоријата е чкљ пошо ќе купам нешо и по брзо извесно време се раширува, станува гадна ама шо да праам нишо др не ми се сфиѓа онака! Пошо претежно купувам у бои! Светли бои шарено а на др места можда има ама не сум побарала! хаха

  Најлошо место за купување мислам дека е Еко и Елит така така затоа шо се е многу грдо , т.е. не ми е по вкус али имам другарки што им се сфиѓа така да!

  Поздрав
   
 18. rock.007

  rock.007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  4
  Па незнам маички секогаш купувам од Terra NovA,а немам некој посебно омилен бренд ,али ај ке го издвојам NIKE за патики :)
   
 19. purple.butterfly

  purple.butterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  23
  Морам да искоментирам за македонските бутици воопшто. Значи луѓево што ги отвараат бутиците не знаат да работат. Со огромни букви напишале „КУПЕНАТА РОБА НЕ СЕ ВРАЌА“. Значи ти само реши се да купиш, а после рекламација не признаваме. А попустите се друга работа. Напишале 50% попуст, влегуваш и прашуваш за цена на џемпер и ти вика 7900 ден.! Значи оригиналнава цена била 16000????? Па не се нормални!!!
  А сестра ми која живее во Америка си купила чевли, ама по една недела не и се свиѓале и и ги вратиле без проблем.
  Ама далеку сме ние од западот :(
  А и многу е сомнително дали брендиранава облека што ја носат кај нас е стварно оригинал. По цената би требало да е, ама по квалитетот и не би рекла баш. Нема гаранција за ништо. Порано се знаело, ако не знаеш што е убаво, прашај што е скапо, ама тоа очигледно веќе не важи.
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Богами далеку од западот сме .. патики татко ми ми нарачува од интернет ..Nike , Adidas , Asics , Dc ..ама нормални цени .. и оригинал се не ко овде .. за облека незнам .. еден ден ќе почнам гола да шетам , еве сеа фармерки незнам од кај да купам ..