1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

  1. mala

    mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    Дали некој знае нешто за пеги?! Вашите совети ќе ми помогнат.
     
  2. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    2.745
    I jas go imam istiot problem,no neznam nesto sto bi pomognalo,razmisluvam za lasersko cistenje,ama se nemam rasprasano kolku cini...ako znae nekoj nekoj losion,krem,sovet...ve molam da pisete
     
  3. anste

    anste Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    127
    pegite ne mozat da se trgnat za zal
    no so mienje na liceto(ne preterano)pocesto poleka se gubat .barem taka pravese sestra mi i skoro ne se gledat
    ama zatoa ke potraat godini :D
     
  4. Nikolinana

    Nikolinana Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    13
    Пегите се поизразени во летно време кога сме повеќе изложени на сонце, но не знам зошто ви сметаат и јас имам малце пегички на носот и си ги обожавам, едниствено решение за пеги е пудра. :lol: :lol:
     
    На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
  5. martu6ka

    martu6ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    pobarajte na apteka krem od magdonos za izbeluvanje na liceto....mene mi pomogna
     
  6. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    јас сега имам само на лето пеги..а и тогаш кога ке ми се појават го правам истото што го правев и порано кога ми беа поизразени, значи користев леа крем против пеги навечер а под него неколку капки лимон и тоа секоја вечер..за неколку месеци изчезнаа...исто така и лала кремот е доста ефикасен иако не е скап тој сега многу повеќе ми одговара зошто не е мрсен како лала...и да, магдоносот помага може да си правиш маска од магдонос и лимон..
    и на лето па и на зима обавезно со висок фактор спф на лице...
     
    На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. mala

    mala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    13
    lea krem kaj mozi da najdam
     
  8. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Искрено мене малку пегички на јаболкчниците ми изгледаат многу шармантно. Имав како помала, но сега немам. Треба да конзумираш повеќе магданос доколку сакаш да ги остраниш пегите.
     
    На LittlePinky, poffy.pie и JustDance им се допаѓа ова.
  9. Vega

    Vega Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    25
    па скоро во секоја аптека има леа против пеги само знај дека е мрсен и не е баш добар за мрсна кожа
     
  10. SelinA

    SelinA Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 март 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    3
    Пеги на лице

    Здраво,сакам да прашам дали некој знае како да се справам со пегите на лицето,страшно многу ме нервираат,пробувам да ги скријам со пудра,ама пак ми се познаваат,а и непријатно е секогаш со пудра да сум на лицето,ва молам ако некој нешто знае,нека пиши фала.. ;)
     
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Незнам стварно,но мислам дека само со пудра ке ги покриеш,прво течна па камена,ако имаш,јас така правам кога ке ми се појават бубилици на лицево,иако знам од што се појавуваат,но така успевам да ги прекријам.
     
  12. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    и ја имам пеги и ме нервираат а посебно па кога сум на одмор и од сонцето уште повеке ми се појавуваат :?
    дај кажете некоја крема што стварно помага за отстранување на пегите
     
    На gagagirl му/ѝ се допаѓа ова.
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Мене ми е многу слатко кога ќе видам девојка со пеги на лицето , тоа е нешто што ве прави посебни како на пример дупче на образ или бемка, не ги отстранувајте, баш е симпатично.
     
  14. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13

    а лала кремот не е мрсен?? и кај може да се најде ја го барав во аптека ама го немаше имаа само на докторс со магдонос
     
  15. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    кажете ми бе за лала кремот дали е мрсен и во која аптека да го најдам зашто тешко се наога....
     
  16. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Лала кремот дава чувство на влажна кожа, не е мрсен, јас го имам користено, ама бидејќи е веќе стар бренд, некако помалку го има во аптеки и продавници, мислам дека подобро да побараш во некоја подобро снабдена парфимерија, на друго место незнам.
     
  17. Alexxandra

    Alexxandra Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    дечки и јас го имам тој проблем. имам користено сапун на докторс . околу 50 денари е . ама треба редовно миење на лицето околу 3 пати на ден. сапунот го купував во аптеките на Зегин. инаку исто така помага и лимонот . но исто и тоа бара редовно. само да се намачка лицето со лимон. и по можност да се измарира со него.позздраф ! :* :*
     
  18. Maruls

    Maruls Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2010
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    1
    Pa mi bea da sim paticni dodeka bea zamo na obrazite a sega gi imam duri i na bradata :envy: Znaete li nekoj krem na prirodna baza probav so maski od magdonos i ne mi pomogna fala odnapred :)
     
  19. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    и јас имам пеги (само на обрзите)поизразени ми се во лето не би ги остранувала за ништо на светот
    братучерка ми имаше многу пеги но сами по себе се повлекоа
     
  20. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.076
    Пол:
    Женски
    Ја имам лала крем и го земав за флеки, ама мн е добар. Го има по аптеки и на пазар. Јас го земав од аптека.