Пеги

Дискусија во 'Тело' започната од mala, 26 ноември 2009.

 1. mala

  mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  12
  Дали некој знае нешто за пеги?! Вашите совети ќе ми помогнат.
   
 2. Marge

  Marge Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  572
  I jas go imam istiot problem,no neznam nesto sto bi pomognalo,razmisluvam za lasersko cistenje,ama se nemam rasprasano kolku cini...ako znae nekoj nekoj losion,krem,sovet...ve molam da pisete
   
 3. anste

  anste Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  125
  pegite ne mozat da se trgnat za zal
  no so mienje na liceto(ne preterano)pocesto poleka se gubat .barem taka pravese sestra mi i skoro ne se gledat
  ama zatoa ke potraat godini :D
   
 4. Nikolinana

  Nikolinana Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  12
  Пегите се поизразени во летно време кога сме повеќе изложени на сонце, но не знам зошто ви сметаат и јас имам малце пегички на носот и си ги обожавам, едниствено решение за пеги е пудра. :lol: :lol:
   
  На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
 5. martu6ka

  martu6ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  pobarajte na apteka krem od magdonos za izbeluvanje na liceto....mene mi pomogna
   
 6. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  23
  јас сега имам само на лето пеги..а и тогаш кога ке ми се појават го правам истото што го правев и порано кога ми беа поизразени, значи користев леа крем против пеги навечер а под него неколку капки лимон и тоа секоја вечер..за неколку месеци изчезнаа...исто така и лала кремот е доста ефикасен иако не е скап тој сега многу повеќе ми одговара зошто не е мрсен како лала...и да, магдоносот помага може да си правиш маска од магдонос и лимон..
  и на лето па и на зима обавезно со висок фактор спф на лице...
   
  На bluegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. mala

  mala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  12
  lea krem kaj mozi da najdam
   
 8. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.625
  Искрено мене малку пегички на јаболкчниците ми изгледаат многу шармантно. Имав како помала, но сега немам. Треба да конзумираш повеќе магданос доколку сакаш да ги остраниш пегите.
   
  На LittlePinky, poffy.pie и JustDance им се допаѓа ова.
 9. Vega

  Vega Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2010
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  23
  па скоро во секоја аптека има леа против пеги само знај дека е мрсен и не е баш добар за мрсна кожа
   
 10. SelinA

  SelinA Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  3
  Пеги на лице

  Здраво,сакам да прашам дали некој знае како да се справам со пегите на лицето,страшно многу ме нервираат,пробувам да ги скријам со пудра,ама пак ми се познаваат,а и непријатно е секогаш со пудра да сум на лицето,ва молам ако некој нешто знае,нека пиши фала.. ;)
   
 11. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Незнам стварно,но мислам дека само со пудра ке ги покриеш,прво течна па камена,ако имаш,јас така правам кога ке ми се појават бубилици на лицево,иако знам од што се појавуваат,но така успевам да ги прекријам.
   
 12. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  и ја имам пеги и ме нервираат а посебно па кога сум на одмор и од сонцето уште повеке ми се појавуваат :?
  дај кажете некоја крема што стварно помага за отстранување на пегите
   
  На gagagirl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.407
  Пол:
  Женски
  Мене ми е многу слатко кога ќе видам девојка со пеги на лицето , тоа е нешто што ве прави посебни како на пример дупче на образ или бемка, не ги отстранувајте, баш е симпатично.
   
 14. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12

  а лала кремот не е мрсен?? и кај може да се најде ја го барав во аптека ама го немаше имаа само на докторс со магдонос
   
 15. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  кажете ми бе за лала кремот дали е мрсен и во која аптека да го најдам зашто тешко се наога....
   
 16. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.836
  Пол:
  Женски
  Лала кремот дава чувство на влажна кожа, не е мрсен, јас го имам користено, ама бидејќи е веќе стар бренд, некако помалку го има во аптеки и продавници, мислам дека подобро да побараш во некоја подобро снабдена парфимерија, на друго место незнам.
   
 17. Alexxandra

  Alexxandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  дечки и јас го имам тој проблем. имам користено сапун на докторс . околу 50 денари е . ама треба редовно миење на лицето околу 3 пати на ден. сапунот го купував во аптеките на Зегин. инаку исто така помага и лимонот . но исто и тоа бара редовно. само да се намачка лицето со лимон. и по можност да се измарира со него.позздраф ! :* :*
   
 18. Maruls

  Maruls Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Pa mi bea da sim paticni dodeka bea zamo na obrazite a sega gi imam duri i na bradata :envy: Znaete li nekoj krem na prirodna baza probav so maski od magdonos i ne mi pomogna fala odnapred :)
   
 19. snake

  snake Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  120
  и јас имам пеги (само на обрзите)поизразени ми се во лето не би ги остранувала за ништо на светот
  братучерка ми имаше многу пеги но сами по себе се повлекоа
   
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.391
  Допаѓања:
  70.443
  Пол:
  Женски
  Ја имам лала крем и го земав за флеки, ама мн е добар. Го има по аптеки и на пазар. Јас го земав од аптека.