1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природа

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gordana10, 25 јануари 2010.

  1. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Kolku cesto odite vo priroda negde,na planina,ili pokraj nekoe ezero ili more?Ili pak toa se slucuva samo za vreme na letniot period,iako vo bilo koj mesec,sekogas e ubava prirodata,vremeto.Moe mislenje zemjava e ubavo mesto za ziveenje,prirodata e ubava,se e ubavo,so drugi zborovi raj,samo nie lugjeto,so nasata kultura i pamet ja pravime pekol,sekade gubre,barem kaj nas toa sum primetila,ne ednas,sto pati.Pa aj malce i na ovaa tema da kazeme nesto,a moze i po nekoja slika da stavite:)
     
    На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
  2. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Jas vo priroda odam samo koga e toplo zs uzasno ja mrazam zimata mnoguu studiii :D Inaku se slozuvam so tebe deka imame prekrasni mesta ama ne se grizime za niv, ama toj ni e i moralot i kulturata nasa :( ;)
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    На излети и слични ствари надвор од градов ретко одам, ама пошо ние си го имаме езерцево наше и во лето и во зима Охрид има кај да прошеташ. Така да да, нон-стоп сум во природа, може да се каже. :mrgreen:
     

    Прикачени фајлови:

    • 7pm.jpg
      7pm.jpg
      Големина на фајлот:
      171,2 KB
      Прегледи:
      1.161
  4. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Еј Хипице и јас уживам да шетам покрај езеро...Можеби ќе се видиме некој убав сончев ден :) ...
    Ништо не ме смирува, како една долга и опуштена прошетка покрај нашето преубаво езерце...Дечињата си трчкаат во паркот,а јас и сопругот си се одмараме на некоја клупа 8) ...
     
  5. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.777
    Допаѓања:
    131.190
    Уф, да најдам работа во Охрид - одма се селам таму!

    Природа многу сакам, ама за жал не одам многу често. А ми треба, многу ми треба. Сакам да дишам чист воздух и да гледам зеленило!!! (сеа у зима до душа бело е не е зелено, ама шо да е :D )
     
  6. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    јас ја обожавам природата и многууу сакам да шетам низ неа омилено место ми е маврово и неговата околина и тоа не во зима кога има снег тука сакам без снег да се шетам инаку обожавам да се шетам и покрај езеро многууу смирувааааааа лелелеееееее ми се вратија споменитеееее хахах :)
     
  7. zverka

    zverka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 февруари 2010
    Пораки:
    274
    Допаѓања:
    31
    Зар има нешто поубаво од прошетка во природа ???!! независно дали планина зеленило; или пак море вода бескрајна шир::.убавина :up
     
  8. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Природата е здравје!
    Во нашава земјичка можеме да се пофалиме со изобилство на природа , а знаеме дека е планинска земја така да можеме кога сакаме да дишеме чист воздух.
    Со оглед на тоа што многу малку си ја познаваме нашава земја би си препорачала, а и на сите им препорачувам да си ја запознаеме подобро, зошто знам дека има многу убави места кои треба да се посетат.
    Јас си одам во Крушино, тоа е во мојот град и единственото место за рекреација каде што има патеки.
    еве слики
    [​IMG]
     
  9. barbiegirl

    barbiegirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    49
    Кој не би уживал!!!
     
  10. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Мојот Пелистер :inlove:
    [​IMG]
    Големо езеро...
    [​IMG]
    Мало езеро...
    [​IMG]
     
  11. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ааа, Викиче овие ги викаат Горски очи, јас така ги учев големото и малото езеро :)
     
  12. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Мала поправка,Планински очи :) :lol:
    Преубавии се.. :inlove:
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Јас обожавам села и ретко некое велешко село да го немам прошетано :lol: Сум била досега во Богомила, Папрадиште, Мартолци, Теово, Бистрица, Извор, Нежилово... Бистрица планирам во скоро време пак да ја посетам заедно со љубовчето :inlove:
     
  14. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Па не одам баш често, колку што би сакала, но да можам секој ден би го поминувала накај источниот дел на Македонија. Природата е преубава, многу е мирно и чисто.
    Имаме и викендичка во едно селце помеѓу Тетово и Гостивар, си го викам печурка, и таму ми е пријатно за одмор во природа.
    Инаку, не сакам наменски излет како за 1-2 мај кога сите се надвор. :^) Повеќе сакам мир и тишина, не толку гужва.
     
  15. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Одам во село на чист воздух не многу често,но сепак одам.Имаме таму викендица (куќа во која живеел татко ми) и прекрасно е.
     
  16. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Секој викенд. И во лето и во зима. Маврово, Марков манастир, Охрид, некоја блиска планина, ливада, езеро... Било што. Само да е во природа. :)
     
  17. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Сакам чист воздух и природа но за жал ретко кога имам прилика да одам било каде.
     
  18. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Ја сакам природата и сите нејзини убавини. Сакам да шетам по зелено сакам да гледам зелено околу мене. Идам често на прошетка на Водно па и сакам и да одам на места каде што има свеж и чист воздух
     
  19. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Секоја можна прилика ја користам за да поминам мигови во природата, надвор на чист воздух, посебно да е планина или покрај езеро исто како бинго да сум добила. Обично само таму се чувствувам сигурно, мирно, опуштено, како пеана.
    Овие денови кога сум затворена во овие грозни ѕидови мислам дека ќе подивам. ;(
     
  20. Serafima

    Serafima Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    1.229
    Допаѓања:
    21.266
    Местото кое ме исполнува и ме враќа во живот е дефинитивно природата. Посакувам секогаш да бидам опкружена со таква убавина :inlove: . Се надевам дека ќе биде еден ден :angel: .