1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Природа

Дискусија во 'Слободно време' започната од Gordana10, 25 јануари 2010.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
  Kolku cesto odite vo priroda negde,na planina,ili pokraj nekoe ezero ili more?Ili pak toa se slucuva samo za vreme na letniot period,iako vo bilo koj mesec,sekogas e ubava prirodata,vremeto.Moe mislenje zemjava e ubavo mesto za ziveenje,prirodata e ubava,se e ubavo,so drugi zborovi raj,samo nie lugjeto,so nasata kultura i pamet ja pravime pekol,sekade gubre,barem kaj nas toa sum primetila,ne ednas,sto pati.Pa aj malce i na ovaa tema da kazeme nesto,a moze i po nekoja slika da stavite:)
   
  На RockNroLLGirL му/ѝ се допаѓа ова.
 2. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  Jas vo priroda odam samo koga e toplo zs uzasno ja mrazam zimata mnoguu studiii :D Inaku se slozuvam so tebe deka imame prekrasni mesta ama ne se grizime za niv, ama toj ni e i moralot i kulturata nasa :( ;)
   
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  На излети и слични ствари надвор од градов ретко одам, ама пошо ние си го имаме езерцево наше и во лето и во зима Охрид има кај да прошеташ. Така да да, нон-стоп сум во природа, може да се каже. :mrgreen:
   

  Прикачени фајлови:

  • 7pm.jpg
   7pm.jpg
   Големина на фајлот:
   171,2 KB
   Прегледи:
   1.161
 4. kristin4e

  kristin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  119
  Еј Хипице и јас уживам да шетам покрај езеро...Можеби ќе се видиме некој убав сончев ден :) ...
  Ништо не ме смирува, како една долга и опуштена прошетка покрај нашето преубаво езерце...Дечињата си трчкаат во паркот,а јас и сопругот си се одмараме на некоја клупа 8) ...
   
 5. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.308
  Допаѓања:
  123.893
  Уф, да најдам работа во Охрид - одма се селам таму!

  Природа многу сакам, ама за жал не одам многу често. А ми треба, многу ми треба. Сакам да дишам чист воздух и да гледам зеленило!!! (сеа у зима до душа бело е не е зелено, ама шо да е :D )
   
 6. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.537
  Пол:
  Женски
  јас ја обожавам природата и многууу сакам да шетам низ неа омилено место ми е маврово и неговата околина и тоа не во зима кога има снег тука сакам без снег да се шетам инаку обожавам да се шетам и покрај езеро многууу смирувааааааа лелелеееееее ми се вратија споменитеееее хахах :)
   
 7. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  31
  Зар има нешто поубаво од прошетка во природа ???!! независно дали планина зеленило; или пак море вода бескрајна шир::.убавина :up
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Природата е здравје!
  Во нашава земјичка можеме да се пофалиме со изобилство на природа , а знаеме дека е планинска земја така да можеме кога сакаме да дишеме чист воздух.
  Со оглед на тоа што многу малку си ја познаваме нашава земја би си препорачала, а и на сите им препорачувам да си ја запознаеме подобро, зошто знам дека има многу убави места кои треба да се посетат.
  Јас си одам во Крушино, тоа е во мојот град и единственото место за рекреација каде што има патеки.
  еве слики
  [​IMG]
   
 9. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  Кој не би уживал!!!
   
 10. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Мојот Пелистер :inlove:
  [​IMG]
  Големо езеро...
  [​IMG]
  Мало езеро...
  [​IMG]
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Ааа, Викиче овие ги викаат Горски очи, јас така ги учев големото и малото езеро :)
   
 12. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.086
  Мала поправка,Планински очи :) :lol:
  Преубавии се.. :inlove:
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.990
  Јас обожавам села и ретко некое велешко село да го немам прошетано :lol: Сум била досега во Богомила, Папрадиште, Мартолци, Теово, Бистрица, Извор, Нежилово... Бистрица планирам во скоро време пак да ја посетам заедно со љубовчето :inlove:
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.580
  Па не одам баш често, колку што би сакала, но да можам секој ден би го поминувала накај источниот дел на Македонија. Природата е преубава, многу е мирно и чисто.
  Имаме и викендичка во едно селце помеѓу Тетово и Гостивар, си го викам печурка, и таму ми е пријатно за одмор во природа.
  Инаку, не сакам наменски излет како за 1-2 мај кога сите се надвор. :^) Повеќе сакам мир и тишина, не толку гужва.
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.309
  Допаѓања:
  5.762
  Одам во село на чист воздух не многу често,но сепак одам.Имаме таму викендица (куќа во која живеел татко ми) и прекрасно е.
   
 16. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.036
  Секој викенд. И во лето и во зима. Маврово, Марков манастир, Охрид, некоја блиска планина, ливада, езеро... Било што. Само да е во природа. :)
   
 17. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Сакам чист воздух и природа но за жал ретко кога имам прилика да одам било каде.
   
 18. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Ја сакам природата и сите нејзини убавини. Сакам да шетам по зелено сакам да гледам зелено околу мене. Идам често на прошетка на Водно па и сакам и да одам на места каде што има свеж и чист воздух
   
 19. IvanaMkd

  IvanaMkd Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  4.184
  Допаѓања:
  3.051
  Секоја можна прилика ја користам за да поминам мигови во природата, надвор на чист воздух, посебно да е планина или покрај езеро исто како бинго да сум добила. Обично само таму се чувствувам сигурно, мирно, опуштено, како пеана.
  Овие денови кога сум затворена во овие грозни ѕидови мислам дека ќе подивам. ;(
   
 20. Serafima

  Serafima Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 октомври 2010
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  21.263
  Местото кое ме исполнува и ме враќа во живот е дефинитивно природата. Посакувам секогаш да бидам опкружена со таква убавина :inlove: . Се надевам дека ќе биде еден ден :angel: .