1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Совет

Дискусија во 'Канта' започната од Sunshine555, 31 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Sunshine555

    Sunshine555 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    69
    Имам проблем косата воопшто не ми е густа и ајде што влакното ми е слабо дури и ретко ,ми се чини да ја фатам в раце ќе ми остане ;( Имам пробано со шампони за кои викаат дека ја згуснувала,но нема резултати или ми се витка или ми станува бушава па ако имате некој совет ве молам помагајте или перика ќе си купам :emo: (кидинг)
     
  2. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Пробај со јајце..измати две јајца..и ко ќе си пред капење клај ги јајцата на коса..и стој барем 45 мин или поќее..и после изми ја косата најнормално со шампонн..ќе видиш каков сјај и густина се добиват..го пробав - знам :D ..Позз
     
  3. MoDeRnA

    MoDeRnA Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    50
    место да ставаш живо јајце на коса може да пробаш и со шампонот naturals од јајце, ја го користиам веќе подолго време и стварно е многу убав и го потхранува и обновува влакното. позз :)
     
  4. babaDara

    babaDara Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2011
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Јас па ставам маткано јајце и цеден лимон.Не ја мијам често косата-3 пати неделно и ми има преубав сјај.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.