1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Bright, 25 ноември 2009.

  1. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Имате некаков стил на облекување кој практикувате, кој ве исполнува, и во кој се чуствувате добро ?
    Или пак не практикувате ништо посебно?
     
  2. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    42.990
    Кога носам бохо- кошула и фармерки со патики или чевли, се чувствувам удобно и својски. :)
    Премногу дотерани комбинации ми се напор (барем сега така се чувствувам) и се чувствувам одговорно кога ги носам.
    Стилот ми е воден според расположение.
    Не ги сакам одредниците: Спортско- елегантен(?!како може да постои нешто такво? или си спортски или си елегантно облечен) ниту пак се стремам да пратам некои трендови.
    Имам потреба од оригиналност и еклектика, па може да се нарече тоа еден вид стил.
     
  3. stefanovska

    stefanovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    35
    sekogash na mene mora da ima crno parce obleka!!!Crnata boja pravi da se cuvstvuvam posebna i sexy!!!
     
    На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    се облекувам како што ќе ми дојде во моментот, но секогаш ме ПОЗНАВААТ ОД КИЛОМЕТРИ затоа што сум прилично постојано шарена :lol: :lol:
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.747
    Допаѓања:
    65.195
    Пол:
    Женски
    Definitivno se slozuvam. I praktikuvam da ne mesam boi da ne bide "sve mi boe lepo stoe" :D:D A i sakam da se oblekuvam elegantno,delumno poradi rabotata,a i se cuvstvuvam ubavo i sexy :)
     
  6. bilegnr

    bilegnr Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    i jas obozavam crna boja.. i sekogas gledam da izmislam nesto bidejki vo bitola tesko go naogam ona sto go sakam zatoa sto nema nekoi prodavnici so rokerska obleka ... i btw ako se nosam rokerski se razbiram vo drugi stilovi :)
     
  7. babyBlu

    babyBlu Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    4
    rokerska obleka sakam i jas samo so nemozam nikade da najdam nisto od stilot na Kat von D,ako znaes ti ili bilo koja od vas neka mi pomogne.pozz
     
  8. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Najcesto sum vo crno bidejki se cuvstvuvam najubavo i najseksi :D imam svoj stil koj pravi da se cuvstvuvam ubavo i ne nosam skapa obleka i marki cesto imam samo po nekoe parce..a mnogu pari davam na nakit(bezuterija) i ne izleguvam bez nogo :)
     
  9. bilegnr

    bilegnr Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    epa toa e makata... vo bt nema niedna prodavnica za rokerska obleka.. a skopje sum nasla edna takva a toa e ACID nasproti ramstor.. bash narednava nedela ke odam sk ako doznaam nesto novo ke vi kazam :)
     
  10. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76

    Мила во ACID (Toxic) облеките се далеку од рокерски. Таму би рекла може да се најде се за рап, техно, транс стил, но за рокерски...?! Го зборам ова зашто не сум излезена од таму, порано јас купував таму, но сега ради дечко ми :lol: Позз*
     
  11. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76

    Иначе тотално се сложувам со постов, како да си ме опишала мене. Порано многу се залетував по марки, на времето PHARD, FORNARINA, MISS SIXTY... сега ми е смешно како сум фрлала толку пари на некои "парталчиња" :lol: ама младост-лудост, тоа е ;) Сега воопшто не ми е битно да е марка, само да ми стои добро и да се чуствувам пријатно во него. 80% од гардеробата ми е во црна боја, како што кажавте ме прави да се чуствувам секси а и може да се искомбинира со се. А за накит... Аххх таму ми одат сите пари. Бижутерии и козметики... Би била среќна да се забранат :lol: Криво ми е само што најголемиот дел стои дома, неискористен :roll: Позз*
     
  12. bilegnr

    bilegnr Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    mozebi .. nz.. jas sum od bitola pa koga bev vo acid na4ekav dobri par4inja na rokerska obleka :)

    eh btw Dark-Rose koga si od sk daj kazi od kaj mozi da najdeme rokerska obleka.... oti planiram da idam sega brzo samo za to :) haha :) fala odnapred
     
  13. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Ммммм... за рокерска баш незнам... неможам да се сетам во моментов, но ќе ти пишам секако. Незнам и дали баш има некоја продавница за рокерска облека, но ако имаш идеа лесно ќе можеш да искомбинираш нешто од различни продавници. Но секако, ќе ти пишам ако се сетам на некоја продавница или пак ќе се распрашам каде можеш да си најдеш нешто за твојот вкус. Позз*
     
  14. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Јас сум си рокерче, и сите ме прифатја како таква 8)
    Носам црна, бела, сива, црвена, виолетова боја...Понекогаш и маслинаста...
    Алки и ланчиња исто носам, каиши ваму-таму исто така...
    Сакам карирано ;) Имам еден пар карирани пантолончиња и го обожавам :mrgreen:
    Исто имам едни избледени, ама онака накај жолтеникаво “маваат“...Тотално уличарски изгледаат...ама и нив си ги обожавам :D
    И...маици, блузи...обавезно со некоја апликација или сл.

    А со марки не се замарам...Не сум такво девојче, што би ме интересирало само дали е од “Кара“ или “Теранова“ :geek:
     
  15. Monaaaa

    Monaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    8
    jas poceke sakam onoj stij sto vikaat "fancy" :) ama ok... sekogas po raspolozenie i normalno zavisi od mestoto i prigodata... pa ponekogas i drustvoto nemoze samo jas da se istankuvam... pa taka da moze da me vidi covek vo sekakva varijanta :)) pozz backii :*
     
  16. Pennyroyal

    Pennyroyal Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    40
    Мона...жити бога, срц, ќе ми го објасниш тој фенси стил!? ;)
    Те молам...онака на кратко :geek:
     
  17. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Порано беше "кремски" стил, да не кажам во мое време, хахахахаха, сега стана fancy ихихихи, исти К. Позз***
     
  18. len4e

    len4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    174
    Допаѓања:
    60
    hahahaha pa i jas sum bas kako tebe, pa zatoa ecstoa dobivam kritiki od soprugot deka stilov ne mi odgovara za sekade i deka mozam ponekad da oblecam i patiki,,,no sto da pravam koga sakam sekad da sum top:)))posilno e od nas neli :D
     
  19. bilegnr

    bilegnr Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    4
    heheeee. pa mozes da bides top i vo karirano kosul4e , farmer4inja i starki :)
     
  20. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Во зависност од тоа каде одам-така и се облекувам. За во школо облекувам фармерки, дукс или џемпер, нешто удобно и патики. За денско излегување носам хеланки со туника, марами, фармерки со некое интересно блузе и чизми или чевли на ниска штикла или рамни (а понекогаш и патики). А за навечер носам фустанчиња (не свечани), дезенирани хулахопки, некој интересен каиш, или фармерки потемни со некоја убава маичка и некој интересен детаљ...И за навечер секогаш се шминкам.