1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Стил

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Bright, 25 ноември 2009.

 1. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.508
  Имате некаков стил на облекување кој практикувате, кој ве исполнува, и во кој се чуствувате добро ?
  Или пак не практикувате ништо посебно?
   
 2. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.194
  Допаѓања:
  40.842
  Кога носам бохо- кошула и фармерки со патики или чевли, се чувствувам удобно и својски. :)
  Премногу дотерани комбинации ми се напор (барем сега така се чувствувам) и се чувствувам одговорно кога ги носам.
  Стилот ми е воден според расположение.
  Не ги сакам одредниците: Спортско- елегантен(?!како може да постои нешто такво? или си спортски или си елегантно облечен) ниту пак се стремам да пратам некои трендови.
  Имам потреба од оригиналност и еклектика, па може да се нарече тоа еден вид стил.
   
 3. stefanovska

  stefanovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2009
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  35
  sekogash na mene mora da ima crno parce obleka!!!Crnata boja pravi da se cuvstvuvam posebna i sexy!!!
   
  На TeddyS му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.804
  се облекувам како што ќе ми дојде во моментот, но секогаш ме ПОЗНАВААТ ОД КИЛОМЕТРИ затоа што сум прилично постојано шарена :lol: :lol:
   
 5. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.686
  Допаѓања:
  60.033
  Пол:
  Женски
  Definitivno se slozuvam. I praktikuvam da ne mesam boi da ne bide "sve mi boe lepo stoe" :D:D A i sakam da se oblekuvam elegantno,delumno poradi rabotata,a i se cuvstvuvam ubavo i sexy :)
   
 6. bilegnr

  bilegnr Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  i jas obozavam crna boja.. i sekogas gledam da izmislam nesto bidejki vo bitola tesko go naogam ona sto go sakam zatoa sto nema nekoi prodavnici so rokerska obleka ... i btw ako se nosam rokerski se razbiram vo drugi stilovi :)
   
 7. babyBlu

  babyBlu Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  3
  rokerska obleka sakam i jas samo so nemozam nikade da najdam nisto od stilot na Kat von D,ako znaes ti ili bilo koja od vas neka mi pomogne.pozz
   
 8. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  87
  Najcesto sum vo crno bidejki se cuvstvuvam najubavo i najseksi :D imam svoj stil koj pravi da se cuvstvuvam ubavo i ne nosam skapa obleka i marki cesto imam samo po nekoe parce..a mnogu pari davam na nakit(bezuterija) i ne izleguvam bez nogo :)
   
 9. bilegnr

  bilegnr Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  epa toa e makata... vo bt nema niedna prodavnica za rokerska obleka.. a skopje sum nasla edna takva a toa e ACID nasproti ramstor.. bash narednava nedela ke odam sk ako doznaam nesto novo ke vi kazam :)
   
 10. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  73

  Мила во ACID (Toxic) облеките се далеку од рокерски. Таму би рекла може да се најде се за рап, техно, транс стил, но за рокерски...?! Го зборам ова зашто не сум излезена од таму, порано јас купував таму, но сега ради дечко ми :lol: Позз*
   
 11. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  73

  Иначе тотално се сложувам со постов, како да си ме опишала мене. Порано многу се залетував по марки, на времето PHARD, FORNARINA, MISS SIXTY... сега ми е смешно како сум фрлала толку пари на некои "парталчиња" :lol: ама младост-лудост, тоа е ;) Сега воопшто не ми е битно да е марка, само да ми стои добро и да се чуствувам пријатно во него. 80% од гардеробата ми е во црна боја, како што кажавте ме прави да се чуствувам секси а и може да се искомбинира со се. А за накит... Аххх таму ми одат сите пари. Бижутерии и козметики... Би била среќна да се забранат :lol: Криво ми е само што најголемиот дел стои дома, неискористен :roll: Позз*
   
 12. bilegnr

  bilegnr Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  mozebi .. nz.. jas sum od bitola pa koga bev vo acid na4ekav dobri par4inja na rokerska obleka :)

  eh btw Dark-Rose koga si od sk daj kazi od kaj mozi da najdeme rokerska obleka.... oti planiram da idam sega brzo samo za to :) haha :) fala odnapred
   
 13. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  73
  Ммммм... за рокерска баш незнам... неможам да се сетам во моментов, но ќе ти пишам секако. Незнам и дали баш има некоја продавница за рокерска облека, но ако имаш идеа лесно ќе можеш да искомбинираш нешто од различни продавници. Но секако, ќе ти пишам ако се сетам на некоја продавница или пак ќе се распрашам каде можеш да си најдеш нешто за твојот вкус. Позз*
   
 14. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Јас сум си рокерче, и сите ме прифатја како таква 8)
  Носам црна, бела, сива, црвена, виолетова боја...Понекогаш и маслинаста...
  Алки и ланчиња исто носам, каиши ваму-таму исто така...
  Сакам карирано ;) Имам еден пар карирани пантолончиња и го обожавам :mrgreen:
  Исто имам едни избледени, ама онака накај жолтеникаво “маваат“...Тотално уличарски изгледаат...ама и нив си ги обожавам :D
  И...маици, блузи...обавезно со некоја апликација или сл.

  А со марки не се замарам...Не сум такво девојче, што би ме интересирало само дали е од “Кара“ или “Теранова“ :geek:
   
 15. Monaaaa

  Monaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2009
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  jas poceke sakam onoj stij sto vikaat "fancy" :) ama ok... sekogas po raspolozenie i normalno zavisi od mestoto i prigodata... pa ponekogas i drustvoto nemoze samo jas da se istankuvam... pa taka da moze da me vidi covek vo sekakva varijanta :)) pozz backii :*
   
 16. Pennyroyal

  Pennyroyal Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  40
  Мона...жити бога, срц, ќе ми го објасниш тој фенси стил!? ;)
  Те молам...онака на кратко :geek:
   
 17. Dark-Rose

  Dark-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2009
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  73
  Порано беше "кремски" стил, да не кажам во мое време, хахахахаха, сега стана fancy ихихихи, исти К. Позз***
   
 18. len4e

  len4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  55
  hahahaha pa i jas sum bas kako tebe, pa zatoa ecstoa dobivam kritiki od soprugot deka stilov ne mi odgovara za sekade i deka mozam ponekad da oblecam i patiki,,,no sto da pravam koga sakam sekad da sum top:)))posilno e od nas neli :D
   
 19. bilegnr

  bilegnr Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  heheeee. pa mozes da bides top i vo karirano kosul4e , farmer4inja i starki :)
   
 20. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  396
  Во зависност од тоа каде одам-така и се облекувам. За во школо облекувам фармерки, дукс или џемпер, нешто удобно и патики. За денско излегување носам хеланки со туника, марами, фармерки со некое интересно блузе и чизми или чевли на ниска штикла или рамни (а понекогаш и патики). А за навечер носам фустанчиња (не свечани), дезенирани хулахопки, некој интересен каиш, или фармерки потемни со некоја убава маичка и некој интересен детаљ...И за навечер секогаш се шминкам.