1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чеиз

Дискусија во 'Свадба' започната од Emotional123, 22 февруари 2014.

  1. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Дали сеуште го има ова, да се носи чеиз кога девојката се мажи?
    Што се става во чеиз или што сте имале во вашиот чеиз (ако сте носеле)?
    Мене моите уште од мала кога бев така одвојуваа различни работи и викаа ова за нејзиниот чеиз, сега додуша незнам ни каде се тие работи, ги чуваат они на страна :) .
     
  2. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    да бе видеш мислам дека уште држи ова во источна мк, не во таа форма ама и мајка ми ја имам приметено така да тргнува некои чаршафи што ја знам што на страна.
    Не се носи така театрално, ама сепак си се носи изгледа
     
    На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Мама не ми даде класичен чеиз, туку ми спрема за кога ќе се одвојам. Зборам од лажица за патики па до тенџериња, бањарки и слично.
     
  4. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Ако не класичен чеиз (оној од старо време), сигурно дека секоја девојка ќе си однесе ќебе, постелнина, чаршав, комплет за гарнитура и слични работи. И ова е чеиз нели :)
     
  5. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Јас си имам.

    Плетени работи, постелнина...а и во текот на времето кога бев повеќе при пари си купував определени работи од домаќинство и покуќнина.
    Поголемиот дел од работите си ги носев кај дечко ми кога почнавме со заеднички живот.
    Значи не она класично носење како на времето.

    Па, и со оглед на нашиве можности, мислам дека е најдбро малку по малку да си купува човек, она најосновното да си го има. :)