1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чеиз

Дискусија во 'Свадба' започната од Emotional123, 22 февруари 2014.

 1. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.454
  Допаѓања:
  15.021
  Пол:
  Женски
  Дали сеуште го има ова, да се носи чеиз кога девојката се мажи?
  Што се става во чеиз или што сте имале во вашиот чеиз (ако сте носеле)?
  Мене моите уште од мала кога бев така одвојуваа различни работи и викаа ова за нејзиниот чеиз, сега додуша незнам ни каде се тие работи, ги чуваат они на страна :) .
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  да бе видеш мислам дека уште држи ова во источна мк, не во таа форма ама и мајка ми ја имам приметено така да тргнува некои чаршафи што ја знам што на страна.
  Не се носи така театрално, ама сепак си се носи изгледа
   
  На Emotional123 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.972
  Пол:
  Женски
  Мама не ми даде класичен чеиз, туку ми спрема за кога ќе се одвојам. Зборам од лажица за патики па до тенџериња, бањарки и слично.
   
 4. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Ако не класичен чеиз (оној од старо време), сигурно дека секоја девојка ќе си однесе ќебе, постелнина, чаршав, комплет за гарнитура и слични работи. И ова е чеиз нели :)
   
 5. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.253
  Јас си имам.

  Плетени работи, постелнина...а и во текот на времето кога бев повеќе при пари си купував определени работи од домаќинство и покуќнина.
  Поголемиот дел од работите си ги носев кај дечко ми кога почнавме со заеднички живот.
  Значи не она класично носење како на времето.

  Па, и со оглед на нашиве можности, мислам дека е најдбро малку по малку да си купува човек, она најосновното да си го има. :)