1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Штети (Damages) [2007]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од figgiMK, 18 мај 2012.

  1. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    [​IMG]
    http://www.imdb.com/title/tt0914387/
    Glenn Close како Patty Hewes и Rose Byrne како Ellen Parsons се главните носители на оваа серија.
    Damages е телевизиска драма које е креирана од страна на продукционото трио Daniel Zelman и браќата Glenn и Todd A. Kessler (познати како KZK). Нејзината премиера беше на 24,06. 2007.
    Како серијал сега за сега има 5 сезони во кои има 49 епизоди и има освоени мнн награди како што се : 4 Emmy Awards,
    Golden Globe,
    Casting Society of America Award,
    Satellite Award.
    А била номинирана за Producers Guild of America Award,и Writers Guild of America Award, 3 Screen Actors Guild Awards, и 4 Television Critics Association Awards, меѓу другото.
    rating IMD: 7.9
    Серијал кој според мене имааа мнн мнн вистина .... верувам 100000000% во се што и се случува на ЕЛЕН ...Тежок и трнлив е патот на обичните луѓе кога ке застанат рамо до рамо со некои ГОЛЕМЦИ !!![/
    Дали сте го гледале и дали ова ќе Ве инспирира да го гледате, незнам, но би сакала сепак да се дискутира на оваа тема...
    [​IMG]
    [​IMG]
     

    Прикачени фајлови:

    • 12.jpg
      12.jpg
      Големина на фајлот:
      215,1 KB
      Прегледи:
      123
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Една од најпотценетите серии.
    Не знам искрено како не доживува поголем успех, има буквално се' - приказна, заплет, мистерија, напнатост, одлична глума.
    Глен Клоуз е сјајна. Никогаш не изгледала и не глумела подобро, отколку во Damages како Patty Hewes.
    Моќна и застрашувачка, ја обожавам, ја движи целата серија.
    Имам изгледано 3 сезони, сега правам пауза.
    Првата е чинам врв, иако и останатите се одлични.

    И начинот на кој се движи дејствието, просто ве убива љубопитност како ќе се одвива до крајот.
    Прекрасна серија.
    Не наликува на ниту една друга.

    Роуз Брн е преубава за мене.
    [​IMG]
     
    На Hipster и figgiMK им се допаѓа ова.
  4. figgiMK

    figgiMK Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    6.964
    Допаѓања:
    2.300
    Изгледа Трендафилке само јас и ти знаеме за СЕРИЈАВА,....
    Но за мене е кулминација на реалност и убиство во содржина и целта која ја презентира...
    Колку е само СУРОВА реалноста на они кои немаат никаква помош од никој и секако не се големци !!!
    И пак ке кажам и го уништија најсаканото во нејзиниот живот и преку тоа таа знаејќи кој и зошто го стори тоа не успеа да ја УНИШТИ ...
    .воооов колку убави нешта се учат од овој серијал
     
    На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Серијата е најдобар можен начин да се отслика улогата на моќта и парите во реалноста.
    Како невините може да се заплеткаат во светот на моќниците, со своите амбиции и соништа.
    Какви лукави и нечисти игри се вртат во случаи со милионски суми.
    И колку само животот некого може да го уништи до коска, а некого - да го направи само посилен.
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.