1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Штети (Damages) [2007]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од figgiMK, 18 мај 2012.

 1. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  [​IMG]
  http://www.imdb.com/title/tt0914387/
  Glenn Close како Patty Hewes и Rose Byrne како Ellen Parsons се главните носители на оваа серија.
  Damages е телевизиска драма које е креирана од страна на продукционото трио Daniel Zelman и браќата Glenn и Todd A. Kessler (познати како KZK). Нејзината премиера беше на 24,06. 2007.
  Како серијал сега за сега има 5 сезони во кои има 49 епизоди и има освоени мнн награди како што се : 4 Emmy Awards,
  Golden Globe,
  Casting Society of America Award,
  Satellite Award.
  А била номинирана за Producers Guild of America Award,и Writers Guild of America Award, 3 Screen Actors Guild Awards, и 4 Television Critics Association Awards, меѓу другото.
  rating IMD: 7.9
  Серијал кој според мене имааа мнн мнн вистина .... верувам 100000000% во се што и се случува на ЕЛЕН ...Тежок и трнлив е патот на обичните луѓе кога ке застанат рамо до рамо со некои ГОЛЕМЦИ !!![/
  Дали сте го гледале и дали ова ќе Ве инспирира да го гледате, незнам, но би сакала сепак да се дискутира на оваа тема...
  [​IMG]
  [​IMG]
   

  Прикачени фајлови:

  • 12.jpg
   12.jpg
   Големина на фајлот:
   215,1 KB
   Прегледи:
   123
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Една од најпотценетите серии.
  Не знам искрено како не доживува поголем успех, има буквално се' - приказна, заплет, мистерија, напнатост, одлична глума.
  Глен Клоуз е сјајна. Никогаш не изгледала и не глумела подобро, отколку во Damages како Patty Hewes.
  Моќна и застрашувачка, ја обожавам, ја движи целата серија.
  Имам изгледано 3 сезони, сега правам пауза.
  Првата е чинам врв, иако и останатите се одлични.

  И начинот на кој се движи дејствието, просто ве убива љубопитност како ќе се одвива до крајот.
  Прекрасна серија.
  Не наликува на ниту една друга.

  Роуз Брн е преубава за мене.
  [​IMG]
   
  На Hipster и figgiMK им се допаѓа ова.
 4. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Изгледа Трендафилке само јас и ти знаеме за СЕРИЈАВА,....
  Но за мене е кулминација на реалност и убиство во содржина и целта која ја презентира...
  Колку е само СУРОВА реалноста на они кои немаат никаква помош од никој и секако не се големци !!!
  И пак ке кажам и го уништија најсаканото во нејзиниот живот и преку тоа таа знаејќи кој и зошто го стори тоа не успеа да ја УНИШТИ ...
  .воооов колку убави нешта се учат од овој серијал
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.588
  Серијата е најдобар можен начин да се отслика улогата на моќта и парите во реалноста.
  Како невините може да се заплеткаат во светот на моќниците, со своите амбиции и соништа.
  Какви лукави и нечисти игри се вртат во случаи со милионски суми.
  И колку само животот некого може да го уништи до коска, а некого - да го направи само посилен.
   
  На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.