1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

  1. simonaspase

    simonaspase Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    10
    Дали имате пробано од производите на оваа фирма ... И што мислите за нив ???
    Не се високи цените ама квалитетот каков е ? :)
     
  2. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    [​IMG] Јас ова руменило си го земав,повеќе како бронзер е и мене многу ми се допадна а и не е скапо.Сега сакам да си земам од оваа фирма и сјајче за уста убаво ми згледаа и маскара.
     
    На simonaspase му/ѝ се допаѓа ова.
  3. simonaspase

    simonaspase Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    10
    Јас утре ке земам маскара.. Па ќе пишам каква е :)
     
  4. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Баш сакам да пробам нешто чим не е скапа :D ги има по поголемиве парфимерии или само по помаливе? :?:
     
    На simonaspase му/ѝ се допаѓа ова.
  5. simonaspase

    simonaspase Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    10
    Јас мислам дека сеа се по поголемиве парфимериии... Има многу убави пудри онака лесни се до 260 ден се сите,... :D
     
  6. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Прекрасни шминки..Јас уште пред 3-4 недели купив неколку производи и сум презадоволна, најпрво од квалитетот, изборот, а и од цената(ептен е пристапна за сите...) :up: :up: :up:
     
    На EmeraldBLUE, Divinebutterfly и simonaspase им се допаѓа ова.
  7. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    а покриваат или се како крем за лице...добро не барам да биде како маска...ама (црвенило, акничка, пеги) се задскриваат :$
     
  8. simonaspase

    simonaspase Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    10
    Ко шо ми кажуваше другарками викаше дека биле убави лесни ... Не се сеа чиста вода а и не се она многу да скријат .. Али со течна и камена пудра супер ке е :)))))))
     
  9. faye

    faye Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    648
    Имам коректорче. Фино е.
     
    На simonaspase му/ѝ се допаѓа ова.
  10. At.ena

    At.ena Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    32
    Имам неколку лакчиња од есенс и презадоволна сум и од боите и тоа колку траат
     
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Маскара и сенки задоволна сум од нив како и едно сјајче безбојно за волумен, имам купено и Simmer Powder од него не сум задоволна.
     
  12. A-j-a

    A-j-a Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    1.793
    Допаѓања:
    2.023
    Воопшто не сум задоволна од оваа козметика. Си купив една многу убава темно плава сенка си се израдував на тестер се супер одам дома кога шо ќе видам сенката сува треба 100 пати да стаиш за се размачка сегде подеднакво. После некое време си викам ај да пробам уште еднаш може сега ќе ми се посреки и си купив течна пудра и пак истата приказна на тастерот е едно а дома буквално водичка обоена срамота да кажеш дека е пудра тоа. Среќа што не е скапа козметика па ќе ги прежалиш парите.
     
  13. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    немам ништо користено од оваа козметика но планирам да си купам некоја сенка има убави боички
    п.с. има од оваа козметика во космо или? :?:
     
  14. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672

    не ја нема, само Јуник, Елискир и во Бисер РИ-МА парфимерија.
     
  15. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Па задоволна сум од тие неколку производи кои ги имам јас.

    Имам едно куатро со 4 сенки, неутрално со крем и кафени нијанси :) Пигментирано и добро се blend-ираат боите.

    Исто задоволна сум и од сјајчето за волумен :) Јас го имам портокаловото иако кога ќе се нанесе нема боја.

    Имам и два бронзера, еден мат и еден со светки, и за двата имам само пофални зборови, иако повеќе ми се допаѓа тој без светки.

    Имам само еден лак, многу е убава бојата (сина) ама кога го отстранувам катастрофа :worried: it stains my nails и не се вади :shake: Ама ќе купам и други боички, може не се сите исти. А да, го имам и тоа top coat-тот за мат изглед и многу ми се допаѓа :)

    Се на се, за тие пари супер производи ;)
     
  16. fashionista

    fashionista Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    153
    essence

    Ова е нова фирма на козметика од Германија.Главно се задржани на козметика за лице. Имаат голем избор на бои. Дали сте ги користеле и како сте задоволни од овие шминки?

    Јас имам купено маскара, сенки, молив, сјаеви и лакови за нокти :)
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Денес бев и немаше сјај за волумен , како така ? :^)
    Инаку го пробала некоја сјајот што менува бои , од посветла во потемна ? :wasntme:
     
  18. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Не сум.Имам користено лакови за нокти и пудра за лице но пудрата не ми покрива,а лаковите одма ми се лупеа.
     
  19. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Па козметика малку подобра од Мис Спорти, слични со цена, е за квалитет мислам дека е за нијанса подобра Есенс. Исто на рамниште со цени со Голден Росе, коишто за мене се далеку подобро од овие 2 фирми, всушност се понискобуџетни компании, квалитет голем не пружат реално.

    Инаку имам маскара од Есенсе, ми стои дома ако сакате ќе ви ја поклонам, крш невиден, покатастрофална маскара не сум имала, оние маскари од пазар се Диор за Есенс :lol:

    Ама затоа лаковите им се супер, имам неколку и стварно можам да кажам дека се супер за цената од 80 до 150 денари тука некаде зависи нијанса. И имаат многу избор.
     
  20. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    Од есенс имам само неколку лакови за нокти и не сум задоволна од нив..се лупат многу.. :^)