1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kозметика Есенс (Essence)

Дискусија во 'Лице' започната од simonaspase, 19 мај 2011.

 1. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  Дали имате пробано од производите на оваа фирма ... И што мислите за нив ???
  Не се високи цените ама квалитетот каков е ? :)
   
 2. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.014
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Јас ова руменило си го земав,повеќе како бронзер е и мене многу ми се допадна а и не е скапо.Сега сакам да си земам од оваа фирма и сјајче за уста убаво ми згледаа и маскара.
   
  На simonaspase му/ѝ се допаѓа ова.
 3. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  Јас утре ке земам маскара.. Па ќе пишам каква е :)
   
 4. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.760
  Допаѓања:
  39.544
  Пол:
  Женски
  Баш сакам да пробам нешто чим не е скапа :D ги има по поголемиве парфимерии или само по помаливе? :?:
   
  На simonaspase му/ѝ се допаѓа ова.
 5. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  Јас мислам дека сеа се по поголемиве парфимериии... Има многу убави пудри онака лесни се до 260 ден се сите,... :D
   
 6. milky-candy

  milky-candy Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  713
  Прекрасни шминки..Јас уште пред 3-4 недели купив неколку производи и сум презадоволна, најпрво од квалитетот, изборот, а и од цената(ептен е пристапна за сите...) :up: :up: :up:
   
  На EmeraldBLUE, Divinebutterfly и simonaspase им се допаѓа ова.
 7. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  4.831
  а покриваат или се како крем за лице...добро не барам да биде како маска...ама (црвенило, акничка, пеги) се задскриваат :$
   
 8. simonaspase

  simonaspase Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2011
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  10
  Ко шо ми кажуваше другарками викаше дека биле убави лесни ... Не се сеа чиста вода а и не се она многу да скријат .. Али со течна и камена пудра супер ке е :)))))))
   
 9. faye

  faye Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  624
  Имам коректорче. Фино е.
   
  На simonaspase му/ѝ се допаѓа ова.
 10. At.ena

  At.ena Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  32
  Имам неколку лакчиња од есенс и презадоволна сум и од боите и тоа колку траат
   
 11. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  671
  Маскара и сенки задоволна сум од нив како и едно сјајче безбојно за волумен, имам купено и Simmer Powder од него не сум задоволна.
   
 12. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.022
  Воопшто не сум задоволна од оваа козметика. Си купив една многу убава темно плава сенка си се израдував на тестер се супер одам дома кога шо ќе видам сенката сува треба 100 пати да стаиш за се размачка сегде подеднакво. После некое време си викам ај да пробам уште еднаш може сега ќе ми се посреки и си купив течна пудра и пак истата приказна на тастерот е едно а дома буквално водичка обоена срамота да кажеш дека е пудра тоа. Среќа што не е скапа козметика па ќе ги прежалиш парите.
   
 13. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  немам ништо користено од оваа козметика но планирам да си купам некоја сенка има убави боички
  п.с. има од оваа козметика во космо или? :?:
   
 14. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  671

  не ја нема, само Јуник, Елискир и во Бисер РИ-МА парфимерија.
   
 15. fierce

  fierce Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  239
  Допаѓања:
  178
  Па задоволна сум од тие неколку производи кои ги имам јас.

  Имам едно куатро со 4 сенки, неутрално со крем и кафени нијанси :) Пигментирано и добро се blend-ираат боите.

  Исто задоволна сум и од сјајчето за волумен :) Јас го имам портокаловото иако кога ќе се нанесе нема боја.

  Имам и два бронзера, еден мат и еден со светки, и за двата имам само пофални зборови, иако повеќе ми се допаѓа тој без светки.

  Имам само еден лак, многу е убава бојата (сина) ама кога го отстранувам катастрофа :worried: it stains my nails и не се вади :shake: Ама ќе купам и други боички, може не се сите исти. А да, го имам и тоа top coat-тот за мат изглед и многу ми се допаѓа :)

  Се на се, за тие пари супер производи ;)
   
 16. fashionista

  fashionista Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  152
  essence

  Ова е нова фирма на козметика од Германија.Главно се задржани на козметика за лице. Имаат голем избор на бои. Дали сте ги користеле и како сте задоволни од овие шминки?

  Јас имам купено маскара, сенки, молив, сјаеви и лакови за нокти :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.920
  Денес бев и немаше сјај за волумен , како така ? :^)
  Инаку го пробала некоја сјајот што менува бои , од посветла во потемна ? :wasntme:
   
 18. lola-86

  lola-86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  198
  Не сум.Имам користено лакови за нокти и пудра за лице но пудрата не ми покрива,а лаковите одма ми се лупеа.
   
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.278
  Па козметика малку подобра од Мис Спорти, слични со цена, е за квалитет мислам дека е за нијанса подобра Есенс. Исто на рамниште со цени со Голден Росе, коишто за мене се далеку подобро од овие 2 фирми, всушност се понискобуџетни компании, квалитет голем не пружат реално.

  Инаку имам маскара од Есенсе, ми стои дома ако сакате ќе ви ја поклонам, крш невиден, покатастрофална маскара не сум имала, оние маскари од пазар се Диор за Есенс :lol:

  Ама затоа лаковите им се супер, имам неколку и стварно можам да кажам дека се супер за цената од 80 до 150 денари тука некаде зависи нијанса. И имаат многу избор.
   
 20. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  91.039
  Пол:
  Женски
  Од есенс имам само неколку лакови за нокти и не сум задоволна од нив..се лупат многу.. :^)