1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Pomos!

Дискусија во 'Канта' започната од Awr, 21 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Awr

    Awr Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    Imam decko zaedno sme skoro 4meseci.. imavme i kavgi kako i vo sekoja vrska i bevme razdeleni period edno 5-6dena po moja vina, no pak sme zaedno. Toj mnogupati mi e spomnal temata Seks, inaku e 5godini postar od mene jas sega ke polnam 18 i mu imam kazano deka do sega nemam imano, t.e sum devica i imame praveno samo nekoi raboti kako dopiranja i dr....nje... dali postojat moznosti da e so mene samo za seks, izleguvame zaedno, site se zapoznaeni deka sme zaedno podolg period, se gledame skoro sekoj den, ako ne se vidime se slusame sekako barem 3pari vo denot, razgovarame se smeeme i mislam se e vo red.. Toj insistirase moite da znaat doma i mojata majka ja zapoznav so situacijata dodeka tatko mi ne znae seuste i negovite znaat iako se nemam zapoznaeno. Nekoj sovet da dobijam ili mislenje, mi treba pomos kako da postapam ?????
     
  2. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Добро, кога влегувате во некоја институција, банка, јавна установа и имате проблем кој секако може да се реши не е толку страшен како не дај Боже умирачка, дали низ вратата веднаш се извикувате:

    ПОМОООШ!

    Или пак, си влегувате, разгледувате наоколу и откако ќе видите како стојат работите си поставувате фино и културно прашање на местото каде што треба да се обратите како што налагаат условите и прописите?
     
  3. Awr

    Awr Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    1
    Mi trebase mislenje samo ;)
     
  4. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Па, тоа и се обидувам да ти го кажам.

    Овде можеш да добиеш многу квалитетни мислења во соодветни теми... Затоа разгледај, прочитај и постави си прашање какво што сакаш, мислење ќе добиеш како и да е. Нема потреба од нова тема за овој проблем, кога има сто теми поврзани со истово што тебе те мачи.

    Постави си таму прашање и ќе ти помогнеме...

    Значи, најдобронамерно беше...
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.