1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Reborn Baby dolls

Дискусија во 'Бебе' започната од rakce69, 17 февруари 2013.

  1. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
  2. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Болно ако се прашувам јас
     
  3. aliceinwonderland125

    aliceinwonderland125 Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    5
    Разбирам мали девојчиња да си играат со вакви играчки ..добро тоа е сосема нормално.Но кога ќе видам дека некој повозрасен ги возат во количка во Дизниленд,ми изгледа премногу болно.Мислам ајде?Па вистински пелени,облека и такви работи.НЕ!
     
  4. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Глупост за мене, невидена, не ми се допаѓа воопшто :x
     
  5. eva11

    eva11 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    1.851
    Допаѓања:
    757
    Керка ми која има 5 години ги виде и одма си посака вакво бебе ама кај нас во македонија незнам дали ги има ?????не верувам немам сретнато за деца немам ништо против а за стари луге :fubar: :x :x :x
    Гледајки ги овие на клиповите возрасните добив заклуцок дека вака може да си дозволи особа која никогаш немала вистинско бебе некако е многу морничаво да ги гледаш па ептен делуваат вистински бррррр
     
  6. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    Мене ме збуни мајката во првото видео , која порачала таква кукла која личи на нејзиното починато бебе :( Која сум јас да се мешам како некој ќе жали , ама нели е поболно секој ден да го гледа , може и пружа некоја утеха што знам . Ама мене ми личи дека не сака да се соочи со реалноста бидејки е многу болна , и вака не си дава да жали и да свати дека нејзиното бебе го нема ;( А тоа само ја продолжува агонијата ...

    А за играчка за деца , па нели е многу 7000 долари за играчка ?
     
  7. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Додека овие чуваат пластични кукли, децана во домовине за деца плачат за мајка и татко...
    Со 7000 иљади долари, може неможеш дете да исчуваш цел живот, ама колку само ќе му го смениш животот на тоа невино дете, па и на тие жени.
    До каде ќе оди човековата глупост, сеуште се прашувам.
    Простете на израз, мене ова ми е лудо, безорабразно лудо и болно...
     
    На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    И јас не сум за ова никако...
    Неможам ни да ги гледам видеава од што ми доаѓаат некој морбидни работи во глава...
    Од ова само да се мрднеш со паметот...
    Онака ми се мрднат народ ова американциве и ваквите работи само ми го потврдуваат тоа
    Да не должам многу НЕ! НЕ! НЕ! :shake:
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.820
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    Навистина е лудост! Јас не би сакала да имам нешто вакво дома што личи на `бебе` :geek:
     
  10. pepus

    pepus Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    695
    Допаѓања:
    156
    Американците генерално ги сметам за извитоперена нација чест на некои исклучоци таму кои можеби ги има и можеби не се родени таму не го поддржувам ова дури и со закон би забранила да чуваш нешто што нема да порасне аууууууу неманишто поубаво од обичните кукли бебиња на кои има трепкаат очињата или имаат цуцличка во устата
     
  11. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.071
    Допаѓања:
    17.212
    Пол:
    Женски
    Овие се само за скриена камера и за девочиња :lol: леле какви се :o стварно се како вистински
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]