1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Reborn Baby dolls

Дискусија во 'Бебе' започната од rakce69, 17 февруари 2013.

 1. rakce69

  rakce69 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 септември 2011
  Пораки:
  419
  Допаѓања:
  231
 2. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.767
  Болно ако се прашувам јас
   
 3. aliceinwonderland125

  aliceinwonderland125 Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Разбирам мали девојчиња да си играат со вакви играчки ..добро тоа е сосема нормално.Но кога ќе видам дека некој повозрасен ги возат во количка во Дизниленд,ми изгледа премногу болно.Мислам ајде?Па вистински пелени,облека и такви работи.НЕ!
   
 4. kallias

  kallias Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  3.782
  Допаѓања:
  6.983
  Глупост за мене, невидена, не ми се допаѓа воопшто :x
   
 5. eva11

  eva11 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  1.851
  Допаѓања:
  757
  Керка ми која има 5 години ги виде и одма си посака вакво бебе ама кај нас во македонија незнам дали ги има ?????не верувам немам сретнато за деца немам ништо против а за стари луге :fubar: :x :x :x
  Гледајки ги овие на клиповите возрасните добив заклуцок дека вака може да си дозволи особа која никогаш немала вистинско бебе некако е многу морничаво да ги гледаш па ептен делуваат вистински бррррр
   
 6. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.874
  Допаѓања:
  11.269
  Пол:
  Женски
  Мене ме збуни мајката во првото видео , која порачала таква кукла која личи на нејзиното починато бебе :( Која сум јас да се мешам како некој ќе жали , ама нели е поболно секој ден да го гледа , може и пружа некоја утеха што знам . Ама мене ми личи дека не сака да се соочи со реалноста бидејки е многу болна , и вака не си дава да жали и да свати дека нејзиното бебе го нема ;( А тоа само ја продолжува агонијата ...

  А за играчка за деца , па нели е многу 7000 долари за играчка ?
   
 7. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Додека овие чуваат пластични кукли, децана во домовине за деца плачат за мајка и татко...
  Со 7000 иљади долари, може неможеш дете да исчуваш цел живот, ама колку само ќе му го смениш животот на тоа невино дете, па и на тие жени.
  До каде ќе оди човековата глупост, сеуште се прашувам.
  Простете на израз, мене ова ми е лудо, безорабразно лудо и болно...
   
  На Bozica1980 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SimonaTino

  SimonaTino Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.735
  Допаѓања:
  1.575
  И јас не сум за ова никако...
  Неможам ни да ги гледам видеава од што ми доаѓаат некој морбидни работи во глава...
  Од ова само да се мрднеш со паметот...
  Онака ми се мрднат народ ова американциве и ваквите работи само ми го потврдуваат тоа
  Да не должам многу НЕ! НЕ! НЕ! :shake:
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.960
  Допаѓања:
  103.470
  Пол:
  Женски
  Навистина е лудост! Јас не би сакала да имам нешто вакво дома што личи на `бебе` :geek:
   
 10. pepus

  pepus Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  156
  Американците генерално ги сметам за извитоперена нација чест на некои исклучоци таму кои можеби ги има и можеби не се родени таму не го поддржувам ова дури и со закон би забранила да чуваш нешто што нема да порасне аууууууу неманишто поубаво од обичните кукли бебиња на кои има трепкаат очињата или имаат цуцличка во устата
   
 11. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.075
  Допаѓања:
  17.223
  Пол:
  Женски
  Овие се само за скриена камера и за девочиња :lol: леле какви се :o стварно се како вистински
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]