Ѓаволи

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од maja8, 22 февруари 2010.

 1. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.110
  Вистина ли е дека во некои луѓе живеат ѓаволи? Ве молам кажете ми се што знаете во врска со ова, затоа што ако е точно треба да спасам една личност која го има овој проблем
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  85
  Имам слушнато,и верувам дека е можно бидејќи на денешницава ништо не може да ме изненади...
  не верувам само дека се тоа ѓаволи туку само некои лоши духови...
  можеби поврзани се таквите личности со некои секти па затоа е тоа така... :?

  :arrow: како и да е ако редовно си одеш во црква,ако веруваш во Бог,ако ја прочистуваш душата со постење и молитва...
  Не е можно да ти се случи ваква работа...Само потребна е верба во Бог! :clap:
   
 3. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  poznavas takva licnost?sto se slucuva so nea?..... da ja odnesete na nekoja bajacka nekade ne ke e loso,raspitajte se za nekoja popoznata sto ja falat mnogu luge..jas veruvam deka ima bajacki sto stvarno pomagaat,ama tie nemaat tarifi,tuku rabotat zasto taka im se kazalo na son ili na jave od nekoj svetec ili slicno..da pomagaat na lugeto...i ke im ostavis kolku sakas..a stom nekoja ti kaze tafira,veke znaes kolku e saatot so se vika,deka profitira od toa..i najverojatno laze..
   
 4. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  2.110
  pa edna licnost e mnooooguuu zlobnaaa... ne pravi nekoi losi dela koi im stetat na drugite, ama polna e so negativna energija i omraza, neznam so e rabotava i nezz so da pravam... :worried:
   
 5. Amore

  Amore Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  71
  Мислам постојат. Ако имате приметено мн личности се однесуваат како ѓаволи. Ако мислиш дека треба да и помогнеш, помогни и на другарка ти.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  93
  :lol: абе дека постојат ѓаволести луѓе да, тука се сложувам, ама дека се во прашање некои виши сили не би рекла баш.Постојат илајада причини зошто некој може да е полн со негативна енергија.
   
 7. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  75
  Бре какви бајачки ваков случај подитно на психијатар!!!
  Ова е личност без самодоверба, завидлива, гарант и љубоморна...
  Се полни со задоволство, доколку гледа дека другите патат.
  Личност со ниски сваќања и со слаба карма.
  2-3 сесии на психијатар и ќе биде нова личност,
  само доколу сака да си помогне самата на себеси.
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.496
  Лично ти немој да му помагаш на пријателот.. но и НЕ би те советувала да посетувате бајачки.. тие се само нивно олицетворение. Се што тие прават.. е поврзано и е преку ѓаволот. Верувај.. подоцна ќе е полошо за него.. во друга сфера од неговиот живот или на блиските.. тие работи се тесно поврзани.. ѓаволот нанесува штета онаму каде што најмногу не боли.
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  Точно ! Џабе се и бајачки и се.До личноста си е .Ако ја исполнува да прави лошо да завидува и да е љубоморна на секој поуспешен од неа е само за на психијатар.
  Инаку за бајачки гатачки којзнае што беа имам слушано дека кога "предвидуваат судбина" ѓаволот влегува во телото на човекот а потоа се враќа во гатачката и и кажува. :lol:
   
 10. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  85

  се сложувам со погоре цитираново...нема друго што да се каже,само добар психијатар(и за секој случај-малку лук :)
   
 11. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.993
  Definitivno se raboti za licnost polna so negativna energija...zavidliva,ljubomorna..sklona da pravi loso za da si go zadovoli egoto..A moze i nesvesno da gi pravi site losi raboti..Na procistuvanje na negativna energija treba da se odnese..Moze i kaj bioenergeticar,ama kako sto kazaa drugite na psihijatar e najdobro.Moze i vo crkva so molitva, cesto da odi.Molitva duri i doma da si kazuva pred spienje sekoja vecer.Ako ne pomaga i toa najdobro da se odnese na mesto kaj sto ke bide skroz sama taa osoba, sama da se sooci so svojata zloba..i sama da se procisti. :D
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  Ама јас мислам дека тука се работи и за личност која прави лошо и не е свесна за тоа на неа и е тоа од корист и сега зашто она би се молела и би одела во црква,и ќе сака да оди на психијатар.Ќе поминат години и сите ќе ја избегнуваат и дури тогаш ќе свати дека до неа е грешката.
   
 13. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  555
  Пол:
  Женски
  ajde pa i vie preteravte :D vo bajackite gavolot vleguval :D ne vikam jas deka site bajacki cinat,ali ima zeni sto stvarno im pomagaat na lugeto,sto se predodredeni da go pravat toa..e sega ima i mnogu od onie drugite sto rabotat za profit i lazat neli...
  jas rekov da se odi na bajacka posto pisa maja deka vo licnosta kao da vlegol gavolot,mislev koj znae sto i se desava.zatoa i ja prasav da pojasni sto se slucuva so osobata...potoa maja pojasni deka se raboti deka licnosta e polna so negativna energija i omraza,neznam mozebi ne e losa ideja da odite na psihijatar kao so rekoa drugite,proverete,moze ke i pomogne..ama ne sekogas psihijatarot pomaga..mozebi ednostavno licnosta si e takva negativna,losa...mozebi bi i pomognalo koga bi bila opkruzena so poveke ljubov,od lugeto okolu nejze,pa moze i taa ka se promeni..moze i se desile nekoi losi raboti pa zatoa stanala takva..ako i trgne na podobro u zivotot,moze ke se promeni i negativizmot kaj nejze..kako i da e barajte go careto nasekade,covek sto bara i ke najde,i po psihijatri i lekari i bajaci,neznaes kaj ti e lekot..
   
 14. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  85

  се согласувам....се шета низ светов-вакви работи се случуваат и ако сте во можност барајте помош како што знаете и умеете
   
 15. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Распитајте се за некоја бајачка , ако таа не помогне одете на психијатар :)
   
 16. Lady-Sweet

  Lady-Sweet Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  85
  распрашајте се само не се издавајте за што ви е....бидејќи денес ретки се добрите луѓе кои вистински можат да ви помогнат----сите ќе се интересираат за каква работа се работи и на кого му се случува тоа,но ретки се тие што искрено ќе сакаат да ви помогнат... :?
   
 17. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Па дадив совет зошто ме ставаш во Quote?
   
 18. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  8
  Ej stvarno sega ja vidov temava!! i jas imam drugarka , porano bese dobricka celata onaka , i site ja diskriminiraa zaso bese niska i ponicka i nikoj ne ja druzese, site ja ismevaa i slicno! i uste ja ismevaat ali pred edna godina pocna da slusa metal muzika i devojceo se pronajde vo black metal i cela e so planovi kako ke go unisti svetov, ke gi ispoubie site maski so virusi , ke uci za geneticar i ke stvara bebinja so zlatni oci i otpornosty na sekakvi bolesti , ke vladeela so cel svet, mene ke mi dadela da ziveam vo severna amerika i cel kontinent ke bil moj!!! se e taka i mn saka da maci lugje , smisluva planovi kako da gi maci poleka da gi ubiva da im dere koza nazivo!! iuuuu!! a da i po cel den gleda horori!! nz kako da i pomognam a zal mi e da ja glwedam onakva!! SERISKI UBIEC ke e onaa!! xD ima nekakva pomos za nea?? xD
   
 19. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.561
  Допаѓања:
  19.993
  Психолог под хитно!И да се влијае на неа за да се оттргне од такви мисли и такво однесување.
   
 20. DrBabl

  DrBabl Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  8
  i jas vikam toa i od doma i i nalagaat ali taa nesaka da se otkaze od tie raboti!!! :worried: