1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѓумуш (Gümüş) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SimonaKrsteva, 10 јануари 2010.

  1. SimonaKrsteva

    SimonaKrsteva Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Dali nekoj ja sledi i ovaa serija ?? stvarno zaedno so 1001 nok se predobri..a istovremeno i mn poucni..samo me interesira dokolku nekoj ja gleda dali znae sto ke se desi na krajot? bidejki razbrav deka ke se pojavela nihan ..devojkata za koja mehmet misli deka e mrtva i toa ke se pojavela zaedno so bebenceto. i potoa seto komplikacii...ama bas me interesira sto ke bide? a gumus ke stanela svetski poznat moden kreator:D ...
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ајдеееееее...овде ќе се појавела нихан, во 1001 ноќ слушнав нешо дека ќе се појавел Ахмет, мажот на Шехерезад. мн слични бе некако. :)
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Pa i jas ja gledam Gumush interesna e,neznam so ke se desava na krajot,inace interesna e.A od glumcite nekoj vi se dopagja,pa i od Gumush i od 1001 nok?:)
     
  4. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Seriive e samo tepanje vreme:)
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    КЕРЕМ :P :lol: :lol: :lol:
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    hahaha kerem,kerem, e da u pravo si:)a i mehmet od gumush:)
     
  7. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.707
    Допаѓања:
    150.442
    Абе ќе лажам ако речам дека ги гледам,ама па ќе лажам дека ќе речам дека ниедна епизода немам видено.1001 покрај мајка ми имам загледано 1-2 преку сила,ѓумуш само рекламата и тоа ради фраерот ја загледав.Не сум љубител на лимонади од овој тип,повеќе си гледам серии на лаптоп симнати од интернет,по цели сезони,маратонски,плус на англиски.
    А што се тиче фраерите...па види вака...хух...оној фраерот,плавиот од ѓумуш би го крчкала како сармичка на ниска температура,едно 3-4 саати и би го омажила,би се шетала по цело Скопје и Истамбул и ќе си се фалам што згоден маж си имам,а па што потомок ќе имаме,пошо нели јас вака згодна и убава,мх,мх,мх! :lol:Со Керем би интелектуален секс(така ми оддава впечаток,на паметен тип,ваљда ради улогата,ма да ценејќи по ликот има линии кои се показател на карактер),па после низ чаршави да го пробркам и да му се правам јас него фраерка и да му речам со секси глас,ај толд ју соу! :lol:
     
  8. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Ne mozam da gi podnesam turskive serii...samo gubenje vreme...
     
  9. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    hahahahahaha smea ste,orginal:)
     
  10. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Ah toj Mehmed dusata mi ja stopi so oci go izedov.Nikogas ne sum simpatisala plavi momci ama na ovoj mu go frliv merakot a tie oci plavi kako mene da me gledaat bre bre zabegav dosta bese .
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Мене пак Мехмет ич не ме бендисува: ем е плав ем косата како крава да го лижела :lol: :lol:
     
  12. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Da gledam i gumus i seherezad, bas mi se simpaticni seriite. Inace mn mi se sviga Kerem ne bi mu prostila definitivno :) sea se pojavi toj bratot na Kerem ama ne e ubav, da stavele nekoj poubav onaka da plaknevme oci :P :lol:
     
  13. svetlanastojanoska

    svetlanastojanoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Dobra serija poucnae,prikazna od sekojdnevniot zivot.A Mehmet soncence,mislam deka e eden od najubavite turski akteri.Do sega ja imam gledano do 162 epizoda,Gumus e prekrasna so svojata gluma.Gledajte go ima sto da naucite.
     
  14. billyy

    billyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    15
    Јас имам изгледано некулку епизоди и тоа заради Мехмет, многу е HOT и каква насмевка има лудило. А "1001 ноќ" не гледам нема некој симпатичен по мој вкус.
     
  15. Lile25

    Lile25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Не ја гледам серијава....добро имам изгледано неколку епизоди ама немам некоја желба да ја следам секоја епизода.А Мехмет многу ми е убав уффф какви очи има :oops:
     
  16. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Кога почна ја следев редовно, сега немам време и не ја гледам редовно. А инаку Мехмет е бонбонче. :)
     
  17. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    хахахаха закон сте
    и јас ја гледам гумуш почнав дури и сликички да си купувам и си носам во новчаникпот една од мехмет и гумуш а шехерезад ме нервира тоа што е синхронизиран и не го гледам мн се ми вештачки
     
  18. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    more jas onur bo go zemala,koa ke te pogledne so toa plavite oci zanosni odma tloto pod noze ke go izgubis,ke te hiponitizira i ke prais sve sto ke ti rece :D steta sto e zenet so seherezad inace sigurno ke bese moj :D
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  19. LaRagazza

    LaRagazza Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    121
    Ја гледам често и се надевам дека ќе поднаучам турски јазик пошо планирам тоа да запишам на филолошки.А Мемет....ах немам зборови...свршувам коа ќе го видам :lol:
     
  20. Malechk0

    Malechk0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    87
    Гледам Ѓумуш!..
    Од таму најубав ми е Мехмет! :D :D
    а од 1001 ноќ КЕРЕЕЕЕМ! :D :D