1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѓумуш (Gümüş) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SimonaKrsteva, 10 јануари 2010.

 1. SimonaKrsteva

  SimonaKrsteva Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Dali nekoj ja sledi i ovaa serija ?? stvarno zaedno so 1001 nok se predobri..a istovremeno i mn poucni..samo me interesira dokolku nekoj ja gleda dali znae sto ke se desi na krajot? bidejki razbrav deka ke se pojavela nihan ..devojkata za koja mehmet misli deka e mrtva i toa ke se pojavela zaedno so bebenceto. i potoa seto komplikacii...ama bas me interesira sto ke bide? a gumus ke stanela svetski poznat moden kreator:D ...
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ајдеееееее...овде ќе се појавела нихан, во 1001 ноќ слушнав нешо дека ќе се појавел Ахмет, мажот на Шехерезад. мн слични бе некако. :)
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Pa i jas ja gledam Gumush interesna e,neznam so ke se desava na krajot,inace interesna e.A od glumcite nekoj vi se dopagja,pa i od Gumush i od 1001 nok?:)
   
 4. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  Seriive e samo tepanje vreme:)
   
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  КЕРЕМ :P :lol: :lol: :lol:
   
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  hahaha kerem,kerem, e da u pravo si:)a i mehmet od gumush:)
   
 7. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.813
  Допаѓања:
  151.713
  Абе ќе лажам ако речам дека ги гледам,ама па ќе лажам дека ќе речам дека ниедна епизода немам видено.1001 покрај мајка ми имам загледано 1-2 преку сила,ѓумуш само рекламата и тоа ради фраерот ја загледав.Не сум љубител на лимонади од овој тип,повеќе си гледам серии на лаптоп симнати од интернет,по цели сезони,маратонски,плус на англиски.
  А што се тиче фраерите...па види вака...хух...оној фраерот,плавиот од ѓумуш би го крчкала како сармичка на ниска температура,едно 3-4 саати и би го омажила,би се шетала по цело Скопје и Истамбул и ќе си се фалам што згоден маж си имам,а па што потомок ќе имаме,пошо нели јас вака згодна и убава,мх,мх,мх! :lol:Со Керем би интелектуален секс(така ми оддава впечаток,на паметен тип,ваљда ради улогата,ма да ценејќи по ликот има линии кои се показател на карактер),па после низ чаршави да го пробркам и да му се правам јас него фраерка и да му речам со секси глас,ај толд ју соу! :lol:
   
 8. Blue

  Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  16
  Ne mozam da gi podnesam turskive serii...samo gubenje vreme...
   
 9. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.186
  Пол:
  Женски
  hahahahahaha smea ste,orginal:)
   
 10. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Ah toj Mehmed dusata mi ja stopi so oci go izedov.Nikogas ne sum simpatisala plavi momci ama na ovoj mu go frliv merakot a tie oci plavi kako mene da me gledaat bre bre zabegav dosta bese .
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мене пак Мехмет ич не ме бендисува: ем е плав ем косата како крава да го лижела :lol: :lol:
   
 12. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  307
  Da gledam i gumus i seherezad, bas mi se simpaticni seriite. Inace mn mi se sviga Kerem ne bi mu prostila definitivno :) sea se pojavi toj bratot na Kerem ama ne e ubav, da stavele nekoj poubav onaka da plaknevme oci :P :lol:
   
 13. svetlanastojanoska

  svetlanastojanoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Dobra serija poucnae,prikazna od sekojdnevniot zivot.A Mehmet soncence,mislam deka e eden od najubavite turski akteri.Do sega ja imam gledano do 162 epizoda,Gumus e prekrasna so svojata gluma.Gledajte go ima sto da naucite.
   
 14. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  Јас имам изгледано некулку епизоди и тоа заради Мехмет, многу е HOT и каква насмевка има лудило. А "1001 ноќ" не гледам нема некој симпатичен по мој вкус.
   
 15. Lile25

  Lile25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Не ја гледам серијава....добро имам изгледано неколку епизоди ама немам некоја желба да ја следам секоја епизода.А Мехмет многу ми е убав уффф какви очи има :oops:
   
 16. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Кога почна ја следев редовно, сега немам време и не ја гледам редовно. А инаку Мехмет е бонбонче. :)
   
 17. anastasija19

  anastasija19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  245
  Допаѓања:
  51
  хахахаха закон сте
  и јас ја гледам гумуш почнав дури и сликички да си купувам и си носам во новчаникпот една од мехмет и гумуш а шехерезад ме нервира тоа што е синхронизиран и не го гледам мн се ми вештачки
   
 18. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  more jas onur bo go zemala,koa ke te pogledne so toa plavite oci zanosni odma tloto pod noze ke go izgubis,ke te hiponitizira i ke prais sve sto ke ti rece :D steta sto e zenet so seherezad inace sigurno ke bese moj :D
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 19. LaRagazza

  LaRagazza Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  121
  Ја гледам често и се надевам дека ќе поднаучам турски јазик пошо планирам тоа да запишам на филолошки.А Мемет....ах немам зборови...свршувам коа ќе го видам :lol:
   
 20. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Гледам Ѓумуш!..
  Од таму најубав ми е Мехмет! :D :D
  а од 1001 ноќ КЕРЕЕЕЕМ! :D :D