1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѕвездите ви покажуваат каде да ја најдете љубовта

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од angie, 18 септември 2010.

 1. angie

  angie Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  242
  Девојки го најдов текстов на интернет и решив да го споделам со вас:

  Овен ( 21 март – 20 април)
  Некој посебен можете да запознаете на уметнички курсеви или во танчерска група. Во секој случај покрај пронаоѓањето на партнер добро ќе ви дојде мала доза на култура. Ако повеќе сте спортски тип, обидете се со трчање во парк или запишете се во теретана.
  Идеално место: концертни случувања, музеј и театар

  Бик (21 април – 20 мај)
  Најдобар начин да запознаете некој или да го привлечете нејзиното внимание е малку да се „занесувате“. Покажете ги своите атрибути. Ако сакате да уловите Бик обидете се со реченицата: Ќе ти направам вечера, доколку ветуваш дека ти ќе направиш појадок.
  Идеално место: продавница

  Близнаци (21 мај – 20 јуни)
  Близнаците немаат проблеми со пронаоѓање на пријатели, но кога се работи за партнер тука е потполно друга приказна. За да го најдете партнерот полесно, одете почесто на прошетка. Кога ќе се дистанцирате од познатото опкружување, полесно ќе стапите во комуникација.
  Идеално место: парк, кеј, шума

  Рак ( 21 јуни – 22 јули)
  Ако времето постојано го поминувате дома, мали се шансите да го запознаете партнерот, но затоа направете вечера и замолете ги пријателите со нив да донесат роднини и пријатели.
  Идеално место: вашиот дом, супер маркет

  Лав (23 јули – 22 август)
  Добар начин за да станете достапни е приклучување во волонтерска организација. Ќе изгледате помалку замислено доколку работите во добротворни работи. Лавовите често изгледаат премногу над сите, па потребно е да се појават во некоја приемчива околина.
  Идеално место: било каква организација, хор, клуб на читатели

  Девица ( 23 август – 22 септември )
  Под тие совршено испланирани и пресметани личности се крие вистински романтичар. Немојте да се плашите да ја покажете таа ваша страна. Исто така, духовно ориентираната околина и духовни семинари можат да се покажат како вистински погодок за лов на Девиците.
  Иделано место: изложба на фотографии, танц

  Вага ( 23 септември – 22 октомври)
  Сакате ексклузивни места, софистицирани, сакате убави места, а за да најдете некој кој ги вреднува истите работи како вас изберете некое интересно место. Ако сте спортски тип добар избор е рафтинг патување.
  Идеално место: спа центар, на дегустација на вино

  Шкорпија ( 23 октомври – 22 ноември)
  Старсниот љубовник можете да го сретнете во бар. Одите во спа центар и таму ќе запознаете личност која ќе знае да ги задоволи вашите сензуални потреби.
  Идеално место: винарија, концерт, некој хотел

  Стрелец ( 23 ноември – 12 декември)
  Тешко го пронаоѓате партнерот, затоа што едноставно не можете на исто место да поминете подолго време од една секунда. Една од можностите е да запишете на некој курс кој ќе ве присили да бидете одредено време на едно место.
  Идеално место: интернет

  Јарец ( 22 декември – 19 јануари)
  Кога се занимавата со тешка работа, тогаш сте најопуштени, полесно комуницирате и помалку обрнуавте внимание на карактерните ситници.
  Идеално место: работолница „само свој мајстор“

  Водолија ( 20 јануари – 18 февруари)
  Иако никогаш немате проблем со склопување на пријателство, вистински предизвик е да најдете партнер. Привлечни сте кога ја покажувате својата креативна страна.Приклучувањето во аматерска актерска група може да ви користи во вашиот љубовен живот.
  Идеално место: курс по сликање, пеење во хор

  Риби ( 19 февруари – 20 март)
  Спаѓате во групата на луѓе кои се наклонети кон романса и на работно место, на плажа, било каде. За вас само е потребно да одлучите да го пуштите својот партнер во својот живот.
  Идеално место: зајдисонце
   
  На rici.aaaaa, Hkikica, Cacy и 4 други им се допаѓа ова.
 2. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  мммммм......интересно :)
   
 3. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  149
  глупости нема врска ова со реалност али ај ...
   
 4. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  Рак ( 21 јуни – 22 јули)
  Ако времето постојано го поминувате дома, мали се шансите да го запознаете партнерот, но затоа направете вечера и замолете ги пријателите со нив да донесат роднини и пријатели.
  Идеално место: вашиот дом, супер маркет


  нема врска ја дома не се прибирам хаха не ми се веруе дека е точно. :)
   
 5. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Романса на плажа....ммм убавини :inlove: :)
   
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  за рак е интересно
  (мојот знак)
  никогаш не се знае :D
   
 7. Elina

  Elina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  57
  Мислам дека тоа за рибите е точно :) барем мене ми е многу погодено :D
   
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  и за водолија е интересно само уште да ме биваше за сликање и пеење :D :D :D
   
 9. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  хмммммммм ...................за мене не е точно :$
   
 10. MissCupcake

  MissCupcake Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  263
  Под тие совршено испланирани и пресметани личности се крие вистински романтичар. Немојте да се плашите да ја покажете таа ваша страна. Исто така, духовно ориентираната околина и духовни семинари можат да се покажат како вистински погодок за лов на Девиците.
  Иделано место: изложба на фотографии, танц.

  Колку е само точна болдираната реченица. :$ Ај доста не опишуваат ладнокрвни,сурови... :P
  Не се знае можеби...
   
 11. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384

  Јас ја најдов, ама не на тие места. :?:
   
 12. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.341
  Вага ( 23 септември – 22 октомври)
  Сакате ексклузивни места, софистицирани, сакате убави места, а за да најдете некој кој ги вреднува истите работи како вас изберете некое интересно место. -Точно
  Ако сте спортски тип добар избор е рафтинг патување. - Уат д хел? Патека за ролери!
  Идеално место: спа центар, на дегустација на вино - Ни под разно ! Поготово тоа со виното !
   
 13. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Јас ама сум по танците, што да ти кажам, поготово обожавам ора. |(
   
 14. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Хахаха во супермаркет? :lol: Ако треба таму да ја најдам љубовта, ќе се изначекам цел живот и можеби некогаш по некоја чиста случајност ќе се чукнеме пред некој равт со Милка чоколада (со лешници). Исто како во филм! :rofl: :P
   
 15. i.am.me

  i.am.me Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  127
  За мене (лав) е погодено. :)
   
 16. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.478
  Допаѓања:
  2.411
  :^) :^) :^) ај ју кидинг? јас се мислам дека идеално место е автобуска станица :D
   
  На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
 17. bad-cat8

  bad-cat8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  78
  аххахахахахаххах точно бе
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.728
  Шкорпија ( 23 октомври – 22 ноември)
  Старсниот љубовник можете да го сретнете во бар. Одите во спа центар и таму ќе запознаете личност која ќе знае да ги задоволи вашите сензуални потреби.
  Идеално место: винарија, концерт, некој хотел

  Па, точно е донекаде за шкорпиите. :)
   
 19. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  У мое време ѕвездите покажуваа како да се снајдеш ако се изгубиш у шума!
   
  На mims-89 и TennisBabe им се допаѓа ова.
 20. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.336
  ^ A у мое време ѕвездите покажуваа(т) какво ќе биде времето утре. Повеќе ѕвезди,повеќе сонце!
  |(