1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѕвездите на Гранд (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 10 септември 2014.

  1. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    485
    По 10 години постоење, српското шоу "Звезде гранда" доаѓа и во Македонија. Потрагата за нова фолк / турбо фолк ѕвезда од сега нема да биде само во Србија, Црна Гора и Босна, туку и во Македонија. Шоуто кое создаде десетици нови турбо фолк ѕвезди, масовно привлече и голема публика во екс Ју земјите, на што наиде и на критика од урбаната популација. Како дел од жирито на шоуто кое ќе започне во септември, се шпекулира со името на Цеца Ражњатовиќ. Шоуто десет години се емитуваше на каналите на Пинк телевизија, а од септември ќе се емитува на Прва (Србија и Црна Гора), ОБН (Босна и Херцеговина) и Канал 5 (Македонија).


    Шоуто започнува на 20 септември (сабота) во 21 часот во живо на Канал 5


    Натпреварувачи од Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Хрватска и Словенија
     
  2. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Ауу оваа глупост стаса и во Македонија...Сега тие што не успеале на Идол, Икс фактор и локалните избори за таленти ќе можат и тука да си ја пробаат среќата. :nod: Тукку може од Македонија да биде новиот Милан Станковиќ 8)
     
  3. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.070
    Допаѓања:
    44.097
    Пол:
    Женски
    Не ми се допаѓа воопшто.Не велам дека нема талентирани од Македонијава, но дека не слушам таков вид на музика не ми се допаѓа. Сите турбофолкери се пријавуваат,a таквите не ги слушам. :D
     
    На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Оф, мори мајко. Какви луѓе се пријавуваат, немаат врска од пеење. Секако има некои што знаат убаво да пеат, но ретки се.
     
  5. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Се согласувам дека ретки се тие учесници коишто навистина се талентирани за пеење,но така било отсекогаш на сите натпревари,не само сега!Инаку,мене синоќа многу ме воодушеви изведбата на даниела Савиќ од Делчево којшто ја пееше Игри без граница од Тоше Проески,исто и дечкото што ја пееше Полско цвеќе од Тоше Проески,значи може и забавно,а не само народно и турбо-фолк да се пее на ова музичко шоу,така што јас иако не слушам претерано многу народно и турбо-фолк ќе продолжам и понатаму да си го гледам ова музичко шоу и да се восхитувам на ретките извинредни таленти што се појавуваат! :emo: :* :inlove:
     
  6. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    tocno e deka zvezde granda vazi za turbo folk sou,ama ima i isklucoci.Skoro vo sekoja sezona se probiva,ajde da receme se istaknuva po nekoj pop vokal.Daniel ima glas,pojava,harizma,drzenje na scena...e sega kolku ke uspee da se nametne kaj publikata so svojot stil na peenje,ke vidime.Da ne zaboravime deka e ova sepak turbo folk natprevar,lugeto sakaat da slusat kafanska muzika.
     
  7. jelena.rozga

    jelena.rozga Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2014
    Пораки:
    372
    Допаѓања:
    205
    Делиме мислења, денешнава младина како мене не слуша фолк па и домапно. Забрането ли е да се пее стански песни, англиски?
    А и немаат убава ораганизација, мал буџет, балканско ниво. Па и како шоу воопшто не ми се допаѓа. На ништо не личи.
     
    На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
  8. SaraWiGGo

    SaraWiGGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

    Мислења за сите учесници на Звезде Гранда
     
  9. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

    Првите 2 Ѕвезде гранда беа супер зборам за 2006 и 2008.Со Тања Савиќ,Душан Свилар,тие генерации.Сега некако е глуп.Не го ни гледам.Еднаш го пуштив и се покајав.За грев.
     
  10. SaraWiGGo

    SaraWiGGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

    До некаде си во право..Интересно е и сега,ама и многу се не фер судиите..Пс јас сум девојче од Битола,учестував,прв круг влегов во бараж и таму после пеењето на Мк песна испаднав,нели рекоа да пееме Мак песни ама ете..Сеа чекаме повик за враќање назад пошо ќе враќале 10 машки 10 женски.Па со надеж :D :music:
     
  11. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

    Само биди многу похрабра овој пат,внимавај да не те фати трема,подготви се многу поубаво,биди сигурна во себе и многу повеќе среќа вториот пат! :* :inlove:
     
  12. SaraWiGGo

    SaraWiGGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

    Hehe fala ti :* :*
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

    Мене не ми се допаѓа,многу подобро беше порано ко го даваа на пинк тв. На почетокот го гледав ама сега се помалку..
    Повеќе го гледам Пинк ѕвезди на Алфа
     
    На SaraWiGGo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. SaraWiGGo

    SaraWiGGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Зошто глупост?
     
  15. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Па,веројатно мисли така бидејќи не и се допаѓаат турбо-фолкери и народњаци и не слуша таква музика,не и замерај,секој си има свој вкус за музика.
     
  16. SaraWiGGo

    SaraWiGGo Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2014
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    :) :) :)
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  17. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Можам само да кажам БРАВО за дечково :up:
    Преубаво знае да пее и Македонски и Српски :clap:
    http://www.youtube.com/watch?v=Jm4xdWPjn70

    http://www.youtube.com/watch?v=9HAeVmvOi1E
     
    На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Dr.Strangelove

    Dr.Strangelove Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2014
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    151
    Вакви емисии може да гледа некој со ретардиран мозок. Ни ја потруја и така сељачко-ориенталнава младина.

    Пола држава србомани со бугарски пасоши, на сите манифестации, концертии што ги организираат градоначалниците се отепаа од земање пари српски куравели, во секоја кафана, ресторан, дискотека се пушта исклучиво српска музика. Каде е македонизмот, каде се убавите македонски староградски и селски изворни песни, каде е македонската поп и рок сцена? Сакаме држава да правиме, национален идентитет да градиме, сакаме да се воздигнеме како народ духовно, културно, јазично, демографски со српски дркотини и турско-индиски серии? Страшно! Последниов период често се замислувам и длабоко сфаќам дека ние воопшто не заслужуваме да имаме своја држава. На 23 октомври никој не ми честита државен празник, но ме отруја со некој српски Циган и муџахедин од Нови Пазар што завивал како куче.


    Барем да научевте нешто и да гледавте подалеку од сопствената мизерија. На секое српско шоу што се пласира кај нас сите Срби излегоа и пееја на својот мајчин јазик, а нашите што пееја? Србите, Бугарите, Грците, Шиптарите на секој начин гледаат да си ја форсираат нивната музика, а ние гледаме само да ја форсираме нивната. Нели така не учеа уметноста и музиката немале граници, но страшно грешеле. Музиката и уметноста и те како има граници. Ако ти не ставиш граници ќе те уништат и асимилираат. Затоа кај нас денес секое просечно дете знае англиски и српски подобро од мајчиниот јазик.
     
    На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lola90

    lola90 Активен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2014
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    9
    Хасанович :inlove:
     
    На resenska му/ѝ се допаѓа ова.