1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѕвездите на Гранд (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 10 септември 2014.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  По 10 години постоење, српското шоу "Звезде гранда" доаѓа и во Македонија. Потрагата за нова фолк / турбо фолк ѕвезда од сега нема да биде само во Србија, Црна Гора и Босна, туку и во Македонија. Шоуто кое создаде десетици нови турбо фолк ѕвезди, масовно привлече и голема публика во екс Ју земјите, на што наиде и на критика од урбаната популација. Како дел од жирито на шоуто кое ќе започне во септември, се шпекулира со името на Цеца Ражњатовиќ. Шоуто десет години се емитуваше на каналите на Пинк телевизија, а од септември ќе се емитува на Прва (Србија и Црна Гора), ОБН (Босна и Херцеговина) и Канал 5 (Македонија).


  Шоуто започнува на 20 септември (сабота) во 21 часот во живо на Канал 5


  Натпреварувачи од Македонија, Србија, Црна Гора, Босна и Херцеговина, Хрватска и Словенија
   
 2. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.991
  Ауу оваа глупост стаса и во Македонија...Сега тие што не успеале на Идол, Икс фактор и локалните избори за таленти ќе можат и тука да си ја пробаат среќата. :nod: Тукку може од Македонија да биде новиот Милан Станковиќ 8)
   
 3. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.861
  Допаѓања:
  39.453
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓа воопшто.Не велам дека нема талентирани од Македонијава, но дека не слушам таков вид на музика не ми се допаѓа. Сите турбофолкери се пријавуваат,a таквите не ги слушам. :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Оф, мори мајко. Какви луѓе се пријавуваат, немаат врска од пеење. Секако има некои што знаат убаво да пеат, но ретки се.
   
 5. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.147
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Се согласувам дека ретки се тие учесници коишто навистина се талентирани за пеење,но така било отсекогаш на сите натпревари,не само сега!Инаку,мене синоќа многу ме воодушеви изведбата на даниела Савиќ од Делчево којшто ја пееше Игри без граница од Тоше Проески,исто и дечкото што ја пееше Полско цвеќе од Тоше Проески,значи може и забавно,а не само народно и турбо-фолк да се пее на ова музичко шоу,така што јас иако не слушам претерано многу народно и турбо-фолк ќе продолжам и понатаму да си го гледам ова музичко шоу и да се восхитувам на ретките извинредни таленти што се појавуваат! :emo: :* :inlove:
   
 6. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.581
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  tocno e deka zvezde granda vazi za turbo folk sou,ama ima i isklucoci.Skoro vo sekoja sezona se probiva,ajde da receme se istaknuva po nekoj pop vokal.Daniel ima glas,pojava,harizma,drzenje na scena...e sega kolku ke uspee da se nametne kaj publikata so svojot stil na peenje,ke vidime.Da ne zaboravime deka e ova sepak turbo folk natprevar,lugeto sakaat da slusat kafanska muzika.
   
 7. jelena.rozga

  jelena.rozga Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2014
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  186
  Делиме мислења, денешнава младина како мене не слуша фолк па и домапно. Забрането ли е да се пее стански песни, англиски?
  А и немаат убава ораганизација, мал буџет, балканско ниво. Па и како шоу воопшто не ми се допаѓа. На ништо не личи.
   
  На Anabelle.Amorette му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SaraWiGGo

  SaraWiGGo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

  Мислења за сите учесници на Звезде Гранда
   
 9. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

  Првите 2 Ѕвезде гранда беа супер зборам за 2006 и 2008.Со Тања Савиќ,Душан Свилар,тие генерации.Сега некако е глуп.Не го ни гледам.Еднаш го пуштив и се покајав.За грев.
   
 10. SaraWiGGo

  SaraWiGGo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

  До некаде си во право..Интересно е и сега,ама и многу се не фер судиите..Пс јас сум девојче од Битола,учестував,прв круг влегов во бараж и таму после пеењето на Мк песна испаднав,нели рекоа да пееме Мак песни ама ете..Сеа чекаме повик за враќање назад пошо ќе враќале 10 машки 10 женски.Па со надеж :D :music:
   
 11. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.147
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

  Само биди многу похрабра овој пат,внимавај да не те фати трема,подготви се многу поубаво,биди сигурна во себе и многу повеќе среќа вториот пат! :* :inlove:
   
 12. SaraWiGGo

  SaraWiGGo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

  Hehe fala ti :* :*
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.903
  Пол:
  Женски
  ФАВОРИТ ОД ЗВЕЗДЕ ГРАНДА

  Мене не ми се допаѓа,многу подобро беше порано ко го даваа на пинк тв. На почетокот го гледав ама сега се помалку..
  Повеќе го гледам Пинк ѕвезди на Алфа
   
  На SaraWiGGo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SaraWiGGo

  SaraWiGGo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  Зошто глупост?
   
 15. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.147
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Па,веројатно мисли така бидејќи не и се допаѓаат турбо-фолкери и народњаци и не слуша таква музика,не и замерај,секој си има свој вкус за музика.
   
 16. SaraWiGGo

  SaraWiGGo Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2014
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  :) :) :)
   
  На atala му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  22.091
  Пол:
  Женски
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.893
  Допаѓања:
  31.643
  Пол:
  Женски
  Можам само да кажам БРАВО за дечково :up:
  Преубаво знае да пее и Македонски и Српски :clap:
  http://www.youtube.com/watch?v=Jm4xdWPjn70

  http://www.youtube.com/watch?v=9HAeVmvOi1E
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dr.Strangelove

  Dr.Strangelove Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2014
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  151
  Вакви емисии може да гледа некој со ретардиран мозок. Ни ја потруја и така сељачко-ориенталнава младина.

  Пола држава србомани со бугарски пасоши, на сите манифестации, концертии што ги организираат градоначалниците се отепаа од земање пари српски куравели, во секоја кафана, ресторан, дискотека се пушта исклучиво српска музика. Каде е македонизмот, каде се убавите македонски староградски и селски изворни песни, каде е македонската поп и рок сцена? Сакаме држава да правиме, национален идентитет да градиме, сакаме да се воздигнеме како народ духовно, културно, јазично, демографски со српски дркотини и турско-индиски серии? Страшно! Последниов период често се замислувам и длабоко сфаќам дека ние воопшто не заслужуваме да имаме своја држава. На 23 октомври никој не ми честита државен празник, но ме отруја со некој српски Циган и муџахедин од Нови Пазар што завивал како куче.


  Барем да научевте нешто и да гледавте подалеку од сопствената мизерија. На секое српско шоу што се пласира кај нас сите Срби излегоа и пееја на својот мајчин јазик, а нашите што пееја? Србите, Бугарите, Грците, Шиптарите на секој начин гледаат да си ја форсираат нивната музика, а ние гледаме само да ја форсираме нивната. Нели така не учеа уметноста и музиката немале граници, но страшно грешеле. Музиката и уметноста и те како има граници. Ако ти не ставиш граници ќе те уништат и асимилираат. Затоа кај нас денес секое просечно дете знае англиски и српски подобро од мајчиниот јазик.
   
  На Joi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. lola90

  lola90 Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2014
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  8
  Хасанович :inlove:
   
  На resenska му/ѝ се допаѓа ова.