Ѕвездите на Гранд (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 10 септември 2014.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  10.755
  Допаѓања:
  15.777
  Пол:
  Женски
  Се изненадив што победи Ристе. Нека му е честита победата.
   
  На atala, kuc и elimkd им се допаѓа ова.
 2. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  168
  Допаѓања:
  5.859
  Пол:
  Женски
  Океј ситуацијата ми е: се радувам што Ристе победи сепак сум од Македонија, но жалам за Армин. Кога прогласија почнав и да плачам и да се радувам.. Мајками ме умре од преска, само ми вика е јас гласав за Ристе,а ти за Армин. Веќе да не бараш пари од мене за кредит.. И ме изнервира Јелена што на крај го гушкаше и рече: победио је мој, а онам му дава само 7 поени..
   
  На Dadusicka, cresa-jagoda, atala и 5 други им се допаѓа ова.
 3. celineparis

  celineparis Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2014
  Пораки:
  694
  Допаѓања:
  2.173
  Браво Ристе се надеваме ќе стане машина за хитови.
   
  На Lolo5, Dadusicka, Tajnaotrovna и 4 други им се допаѓа ова.
 4. Perfectgirl5

  Perfectgirl5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2015
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  978
  Пол:
  Женски
  Ристе :l::l::l::l::l::l::l::l::l::l::l::l::l::l:
   
  На atala, Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  648
  Допаѓања:
  390
  Пол:
  Машки
  Ja ocekuvase 12 poeni da mu dade
  a kt vide 7 iznervira me mnogu
   
  На Dadusicka и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  7.896
  Допаѓања:
  39.985
  Пол:
  Женски
  Заслужено. Ристе е подобар од Армин.
   
  На Dadusicka, Tajnaotrovna, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  10.755
  Допаѓања:
  15.777
  Пол:
  Женски
  Нашиве растур направија во сите три емисии. Денес дознав дека Благица победила во Некои нови клинци, а Христос во Никад није касно. Штета што ние не знаеме да ги цениме талентите. Затоа ќе ни бегаат во странство.
   
  На Dadusicka, cresa-jagoda и Bzaubzz.xy им се допаѓа ова.
 8. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  3.652
  Пол:
  Женски
  Босанците најубаво пеат,супер Ристе што победи ама малце како да наместија,години наназад победуваат босанци,и сега мораа да прекратат малце.Алекса беше избран од стручното жири а никогаш се нема истакнато од предходно,да не звучам како Јк ама тешко дека ќе стане голема ѕвезда.
   
 9. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
 10. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299

  Наскоро прва песна на ристески
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  22.752
  Пол:
  Женски
  Кога го емитуваа финалето на Канал5 за 2017/18 ?
  Сега гледам на нет дека победници биле Анид Чушиќ и Теодора Токовиќ.
   
 12. Bubce38

  Bubce38 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  3.628
  Допаѓања:
  69.348
  Пол:
  Женски
  Во четвртокот во 22:00 почна .
  Теодора беше со најмногу гласови од стручното жири кое беше составено од 25 пејачи мислам. Ама Анид имаше најмногу гласови од публиката па кога собраа се -гласови од публика + жири , Анид го прогласија за главен победник . Тој ја зеде наградата - кола Шкода мислам .
  Исто како лани наш Ристе што победи.
  Инаку и Теодора ќе добие песна гратис.
  До скоро сите 12 финалисти добиваа песни од гранд . Веќе не добивате, само договори склучуваат со Гранд , песните сами си ги плаќале
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  22.752
  Пол:
  Женски
  Почна шоуто пак,нова сезона синоќа.Има многу измени,Аца Лукас не е веќе член на жирито.
  Ново студио,нови правила.
  Ништо не е интересно.Ќе паѓа гледаноста,прогнозирам.
   
  На La.loca и Cutiepie1 им се допаѓа ова.
 14. muchacha_a

  muchacha_a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  1.233
  Допаѓања:
  14.568
  Пол:
  Женски
  И јас го погледав малку.Стварно ич не е убаво.И какви ментори стануваат како бираат не ми е јасно.
  Порано се знаеше кој знае да пее оди во 2 круг па 3 и тако даље а сега глупости..
   
 15. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.257
  Допаѓања:
  2.842
  Пол:
  Женски
  Пак има гласање , нели гласаат дали им се свиѓа или не , иде као демек ако гласаат ок е го бива , добар е , па го сакаат за себе , и иде далје ,ако не добие глас од никој отпаѓа .. тоа со менторството ќе да е на крај после сите кругови ќе ги спремаат за финалето , обучуваат подобри да се , до тогаш ќе имаат сите само по некој .. Ипак поглупо е од порано
   
 16. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  22.752
  Пол:
  Женски
  Ова сега е копија на шоуто The Voice.А баш беа оригинални пред тоа.Штета.

  Повеќето мислат дека ова не го бива.Значи не сум само јас со такво мислење.Треба да се спреми Попович да му падне контото во банка :D
  Ако сум искрена,порано го гледав заради глупостите што ги правеа членовите од жирито,а не заради кандидатите.
  Сега сите само седат како статуи и блеат.Нит задник на Карлеуша се гледа,ниту Аца Лукас го има да ги заебава сите:D

  И колку само ми е жал за Вики,никој не ја бира да им биде ментор.
   
  На Oleeenka, La.loca и ane.bella им се допаѓа ова.
 17. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  1.920
  Допаѓања:
  12.446
  Пол:
  Женски
  Точно така пробале да украдат идеи од "Воис" и Х-фактор плус поповиќ вметнал и некои негови "фантастични идеи" |(на пример ова и продукцијата да може да спаси некој и на крај сето е измешано права каша попара (facepalm)

  Јас појма немам кој му е овој новиов член во жири, многу е озбилен, ќе ми недостасува Лукас оваа сезона, сега Марија сама ќе треба да ги тера сите упм :D
   
  На La.loca и MamacitaBuena им се допаѓа ова.
 18. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  9.388
  Допаѓања:
  231.327
  Изживеано е веќе.
  Првите неколку сезони беше интересно и навистина продукцијата исфрли пеачи.
  Сега реда ради.
  И на Гранд Продукција (на нивата ТВ) гледам нови лица.Девојките глумат лудило, имитираат странски ѕвездиа а пеат народњаци.
  Па и тој дечкото што игра позади секоја печка ОК е, ама морало ли на секоја песна танчер да има.Па и се еден исти човек.
   
 19. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.259
  Допаѓања:
  22.752
  Пол:
  Женски
  Не се знае кој што прави и кој накај тера (facepalm)
  @ane.bella новиот член на жирито е Ѓорѓе Давид,така се вика.Во претходната сезона една емисија беше горе како Таинствен,незнам дали се сеќаваш кога го натераа да се симне долу да го видат кој е.Беше прилично интересен тогаш,сега нема глас од него.
  Најпознат е како член на некогашната група Генерација5.Своевремено имаше некои 2-3 хита и толку.
  Не му е ни до колена на Лукас за кариера.
   
  Последна измена: 24 септември 2018
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  1.920
  Допаѓања:
  12.446
  Пол:
  Женски
  Навистина не го знам овој Ѓорѓе Давид :shake:

  Уште во прва епизода тројца македонци продолжуваат во нареден круг, нај искрено само првиот дечко заслужи да оди во втор круг,тој беше и во минатата сезона и далеку стигна, прилепчанецот и девојката од Куманово мислам беше, многу слаби беа :|
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.