Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Ѕвездите на Гранд (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 10 септември 2014.

 1. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.900
  Допаѓања:
  18.538
  Пол:
  Женски
  Да само Оги беше добар, на Зоран Џорлев му е внук од сестра му Софче :)
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  1.946
  Допаѓања:
  13.281
  Пол:
  Женски
  Навистина му е внук? Ама тој и личи на вујко му, баш од ко рече дека се роднини ми почнаа да си личат,а и мајка му нели беше во бек стејџ и она иста со брат и.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.900
  Допаѓања:
  18.538
  Пол:
  Женски
  Да да, со мајка му и со татко му беше, а лани не знам дали ја памтиш во бек стејџ идеше и сестра му на Оги, малку постара некоја година е од него и она има завршено Музички факултет. Цело семејство музичари :D
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  1.946
  Допаѓања:
  13.281
  Пол:
  Женски
  @cresa-jagoda работава фамилија музичари во вистинска смисла на зборот :D:D

  Е многу ме нервира шо и по натаму продолжуваат да зборуваат за килажата и тоа како се облечени натпреварувачите, небаре избираат мис на балканот |( а не пеачи, стварно нема смисла. Можда малце е налудничаво да споредувам ама ајде, ќе го земам за пример американскиов the voice(кој патем вечерва почнува нова сезона :music:Yes!!!:music:) низ сите поминати сезони секогаш се појавуваат пеачи 3× по големи од овие на ЗГ, ниту еднаш никој им нема речено,абе убо си пееш ама ништо нема да направиш никаква кариера додека не ослабеш :| или не дај боже да им речат не ми се допаѓа твојот начин на облекување,тоа до сега не се случило ниту ќе се случи,дури и тие што не добиваат шанса да продолжат по натаму ама секогаш добиваат комплименти, а овде посебно Јелена лом ги прави, страшно (facepalm)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.573
  Допаѓања:
  19.382
  Пол:
  Женски
  Јас ќе сум офф ама каде го гледаш the voice и во колку е? Онлајн може да го најдам?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  1.946
  Допаѓања:
  13.281
  Пол:
  Женски
  Почнува вечер во 8 по америчко време,каналот е NBC, пробај види на NBC.com може има нешто да се гледа во живо,или може од утре ќе најдеш нешто на Јј туб.
  Јас живеам во Америка и директно го гледам.
   
  На Annora, cresa-jagoda и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 7. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  12.579
  Пол:
  Женски
  Гледате финале:?:
  Нашиве дечки сите кој од кој подобар:clap:
  Ајде и оваа година да победи некој од нашиве.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  12.579
  Пол:
  Женски
  Заслужена победа за Џејла, (y)реално и најдобра беше во текот на целиот натпревар.
  Нашите сите беа одлични, Мартинијан со најдобар пласман. Особено ми е драго за него бидејќи неколку години по ред се натпреварува.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.804
  Допаѓања:
  35.900
  Пол:
  Машки
  На 45 и во Никад није касно нека се пријави. :lol:
  Не следев ЅГ, ама некако нефер ми е да пуштат да се натпреварува некој кој веќе има победа во истата продукција и започнато кариера со свои песни. Има и огромна база на фанови, секако дека она ќе добие најмногу гласови од публиката. На другото девојче му фали повеќе препознатливост и отскочна даска. Џејла беше со vip edge што би се рекло.
   
  На Dream-Girl, ohlalalala, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 10. Tajnaotrovna

  Tajnaotrovna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2011
  Пораки:
  1.179
  Допаѓања:
  12.579
  Пол:
  Женски
  Па до 45 ако не направи ништо може и таму да се испроба.:D
  Ја немав следено кај што се натпреварувала претходно и сега деновиве разбрав дека има победено. Малку нелогично, ама со среќа нека и е.
  И мене ми е исто нелогично луѓе кои веќе имаат издадено песни и спотови да земаат учество на било кое талент шоу. А ги има повеќе такви, ете и нашион Огнен има некоја песна.
   
  На ohlalalala, Rama, ane.bella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. __thegoodgirl

  __thegoodgirl Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2019
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Фала богу, некој со исто мислење како јас. Џејла веќе си има своја кариера да не кажам. И не требало вака да испадне ова. Наместо некој што првпат е во Гранд да се натпреварува, они нејзе ја стават.
   
  На Ketchup, ohlalalala и SummerGirl им се допаѓа ова.
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.069
  Допаѓања:
  16.543
  Пол:
  Женски
  Се знаеше однапред дека Џејла ќе победи. Многу ја форсираа од самиот старт. А и намерно ставија 5 македонци за да не победи некој од нив.
   
  На ohlalalala и __thegoodgirl им се допаѓа ова.
 13. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  433
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  Што немат на канал 5, не го даваа ли?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.350
  Допаѓања:
  24.015
  Пол:
  Женски
  Зошто нема вечерва ЅГ?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.409
  Допаѓања:
  8.504
  Пол:
  Женски
  Последниве 2 сезони ужаш не дека претходно беше нешто wow ама солидно,музика аматери... За жал житото секогаш е тука да ти го расипе амбиентот и да ја искучиш емисијата.
   
 16. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.069
  Допаѓања:
  16.543
  Пол:
  Женски
  Не да е катастрофа. Од лани почнав да не гледам редовно. Одвратни ми станаа овие од жирито.
   
 17. marchi-cool

  marchi-cool Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  4.409
  Допаѓања:
  8.504
  Пол:
  Женски
  па вистина. Кај е да се врати сезоната кога се натпреваруваше Милан Станковиќ и оние Тања Савиќ Стефан анѓелковиќ....
   
  На SummerGirl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.069
  Допаѓања:
  16.543
  Пол:
  Женски
  Последнава сезона беше ужас.