1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѕвездите на Гранд (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 10 септември 2014.

  1. Valencia

    Valencia Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2015
    Пораки:
    510
    Допаѓања:
    610
    Пол:
    Женски
    Само едно: Харис ни П од пеење... толку.
     
    На mileystar, mime87, Oscar Lady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Очекував Филип да биде победникот ама ништо,и колку и да звучам лоша ,мило ми е што не победи Ален :D:D:D
     
    На 2212, cresa-jagoda, Oleeenka и 2 други им се допаѓа ова.
  3. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Македонска работа.
    Нема да гласаме,ама затоа ќе се маваме со коментари од типот ,пак победи Босанец.Никој на Македонија не и е крив,што не гласа за своите претставници.Босна е јака во однос на гласови и си се поддржуваат едни со други.Едноставно Босна си е Босна.
    Мене баш ми е мило што оваа година победник е Босанец.И мило ми е што распоредот беше како што е.
    И другата година пак ќе биде Босанец,од чиста причина што им нема конкуренција во пеењето.А не,затоа што им е наместено.
    Ален си е супер,Филип такоџе.И двајцата пеаат супер.Ален киксна,влезе у некој си филм.Филип едноставно бед лак,нема доволен број на гласови.
    И штета нема кола за Филип.Штета.Баш.Штета Семир му ја зема.Штета.
     
    На cresa-jagoda и Mala Hembra им се допаѓа ова.
  4. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Некој викаат дека било наместено дека Харис била внук на Брена па така победил колку е точно навистина незнам :)
     
  5. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Ja купив бројче на вип , пуштив 4 пораки за Филип мислам
    не дека е наш ама ти ја гали душата со пеење бе , Јес да Харис е шармантен и привлечен ама Фичо е мил таков , невин поглед има и преубав премил глас
    90% од гласовите му се од цурите , ама ај нека му е честито на Харис , и ја плакнев очи не дека не , ама сепак..Мислев Семир ке е прв зашто дечкото развали , искрено требаше Харис четврт да биде според мене , па Ален да Филип па Семир..иако Филип ми е фаворит..Семир уби ! напросто уби дечкото со пеење
    Иначе ѕвездите не го прават тоа што Ален го направи , он како да беше убеден дека ке победи , абе тоа пола и поиште од песната микрофонот го вртеше кон публика , мислиш негова песна пее , ѕвезда е станат па на негов концерт врти микрофон накај публика..ептен ми беше мило кога слушна дека е четврт кога се посра и се изгуби , он си очекуваше прво место :D:D:D
     
    На cresa-jagoda, christinnn и Rama им се допаѓа ова.
  6. Haritiela

    Haritiela Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    222
    Пол:
    Женски
    Харис не , Харун и е некој си роџак на Брена , подалечен , а со исто презиме се :)
     
  7. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    ^ Семир и Брена се со исто презиме.
     
    На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.673
    Допаѓања:
    52.082
    Пол:
    Женски
    Haris zasluzeno pobedi.
     
    На resenska му/ѝ се допаѓа ова.
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Филип беше најдобар не дека е Македонец,абе растури во последниот круг со песната што му е на луѓето,мн. ми е криво што не победи не е фер:(...На Ален незнам што му стана ама во финалето како да се опушти скрос и како да се подизгуби,најслаб ми беше до сега, во последниот круг ја изгуби контролата врз песната,ова е такмичење не прај тој концерт па да му дава на публиката да ја пеј пола песна,ок и да сакаш атмосвера да напрајш ама човече сконцентрирајсе на песната...Не ми се допадна организацијата воопшто немаше никаква атмосвера и салата не беше ни полна,бината пак ќе речам мала сиромашна све под просекот ми беше,само Филип ми блескаше сите песни ги испеа беспрекорно за мене тој е побеник бравос...
    И не ми се допадна тоа што пееја песни што веќе ги имаја испеано мислам нема смисла,финале е требаше од нив ново и најдобро да се види,како можи во финале да се пејат истите песни кои веќе ги имат испеано глупост е тоа за мене...Ова такмичење го гледав поради Филип и мило ми е што е трето место барем,а овај Харис воопшто не ми се допана ни во пеење ни во избор на песни,чудно како победи ама тоа е
     
    На littlevampire, Rama и mila25ve им се допаѓа ова.
  10. mila25ve

    mila25ve Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2012
    Пораки:
    454
    Допаѓања:
    1.090
    Пол:
    Женски
    Да беше избор за мистер тогаш богами Харис и повеќе од заслужено победи, ама овде се бираше севкупен настап а Харис ниту знае да пее, освен песните од Харис Џиновиќ за кои има специфичен глас, а ниту знае да игра, само заведува. Филип или Семир беа целокупен производ ама многу одамна се алудираше дека Харис ќе победи па затоа и не седев до крај да гледам.Срамота е што наместиле македонец да не земе барем кола ако не нешто друго ама тоа ти е движечка машинерија како сакаат така си местат
     
    На resenska му/ѝ се допаѓа ова.
  11. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    http://www.dokaz.mk/skandal-izborot...di-marina-stankik-nashite-kandidati-otpagaat/


    Ова е линк од веста која ,,процури,, одамна пред да се одржи финалето
    На интернет читав (ама за жал неможам да го најдам текстот) дека таткото на Харис (победникот) бил моќен и дека има сомневања дека тој го купил станот во Белград и му било ветено дека син му ќе победи.
    КОлку е така, незнам,ама сите знаеме дека вакви игри постојат.
     
  12. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ако бил толку моќен таткому нека не се потеше во Звездите на Гранд,туку нека му платеше таткому за цд и нека му купеше стан во Белград и нека си фураше дечкото кариера, вака не знам која е поентата на муабетот, воопшто не верувам во тоа само измислуват...Игри со гласовите можеби прат ама луѓето нема како да го дознат тоа,еве читам на порталите коментари од луѓе кои гласале дека пуштале пораки во регуларно време за гласање,а му стигнувале пораки дека гласањето е веќе завршено,и тоа не е ова напишано од еден човек туку од повеќе,ако го имат наместено ова страм да му е...
    Инаку јас овај поведникот воопшто го немав забележано на такмичењето,не е работата да ги гледаме мускулите негови туку гласовните можности,а штом го немав забележано ни со една песна ме нема воодушевено,како и да е ме нервира неговата имбецилска фаца и дуењето негово,најдобри гласовни можности имаше Филип крај...
    Нашиот победник...
     
  13. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Поенатата не е да ми купи татко ми стан и кола и да ми купи ЦД, туку да се покаже дека сум најдобар од сите таму некои си 4000 пријавени и дека ете ,,вредам,, повеќе од нив.
    Плус поарна јавна промоција од ова -нема (не сваќајте буквално, ама бидејќи темава е Гранд, затоа се држам за ОВА)..
    Јас верувам во местенки и купување гласови.
     
    На jolo му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Во гранд не е битно кој ќе победи. Сите можат да успеат, само битно е да одберат добри песни.
    На пример Рада Манојловиќ беше второ место, но стана повеќе популарна од Душан Свилар кој го освои првото место.
    Во 2010 победил некој Дарко Мартиновиќ, но подобра кариера направи Милица Павловиќ која била 8-мо место.
     
    На cresa-jagoda, deskarada, the.vampire.girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Па јас ако имам еден куп пари ќе си платам и еден куп реклами и најдобра промоција ќе имам на цд, не се сложувам дека Звезде Гранда е отскочна даска,бидејќи и од претходните години и тие што победиле и тие што влегле во 12те,мене не ми се воопшто познати ниту пак наравија некои хитови или кариери да бидиме реални,со една две песни се влечкат по неколку години,и само тезгарат наоколу друго ништо,само неколку души навистина успеаја да се пробијат од ова такмичење А СИТЕ НЕ БЕА ПОБЕДНИЦИ ПА ПОЌЕ СЕ ИСТАКНАЈА ОД ПОБЕДНИЦИТЕ во претходните години а имало доста финалисти така да ова мене не ми е никаква гаранција за некоја кариера понатаму воопшто,и секоја година што организират не е то то поќе таја еуфорија,и се пренатрупани со нови пеачи го изгуби шмекот ова такмичење,и факт е дека секоја година победва некој шабанлиски песни што пеј...
    За местенки и јас верувам тоа е релноста ама да кажиме некои работи кој се навистина можни и релани...
     
  16. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Не е гаранција за кариера -ДА, но е добра отскочна даска за тие што сакаат публицитет
    Не заборавајте дека прв пат Мкд учествува во овој натпревар, па затоа и не ги знаеме доволно минатите победници и втори, трети места....кој колку успеал..кој како пеел
     
  17. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

    rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    4.030
    Пол:
    Женски
    Дали имате информации кога ќе го даваат репризно финалето на ѕвездите на гранд?
     
  18. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.936
    Допаѓања:
    30.769
    Пол:
    Женски
    Мене знаете што ми е чудно? Мислам дека некаде кај последниот круг кога сакав да гласам за Ален и Филип, ми ги зема парите, а ми пишуваше порака дека гласањето е неуспешно.
    Единствена ли сум?
     
    На muchacha_a му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Или он да не беше незнам така нешто слушнав ама Харис стварно убаво пееше,но Семир очигледно го наместја пошто еве видов едно мсилење дека Семир и бил роднина на Брена(мене ме поправија за Харис :lol:) и секако дека смешно ќе биде да не биде прво или второ место али што е тука и нашиве се победници па ти да освоиш трето и чеетврто место меѓу толку луѓе и не е шала
     
  20. muchacha_a

    muchacha_a Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    1.236
    Допаѓања:
    14.580
    Пол:
    Женски
    И мене ми се случи истото :x