Ѕвездите на Гранд (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 10 септември 2014.

 1. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  220
  Пол:
  Женски
  Иначе да сега дознав , Семир Јахиќ е некој си роднина на Брена зашто она е Фахрета Јахиќ
  и нема врска тоа што шпекулираат врски имал , да имаше , дечкото како што растури ке земеше прво . Од Харис 100 пати боље испеа
   
 2. Sweet-Mila

  Sweet-Mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Како 1.Харис е како магаре и музика!!(што се вика) значи дечково воопшто не заслужи чиста катастрофа!!!!!
  како 2.Семир е некој си внук на Лепа Брена (што значи повторно наместено како и за 1 место)
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  2.595
  Пол:
  Женски
  За тоа со Семир се согласувам ама добро еве ќе бидам искрена убаво пееше но мислам дека Филип требаше да биде втор,пошто мислам дека беше очигледно дека ќе победи пошто беше Босанец и некако многу го форсира исто како Семир,но мене ми се допадна искрено како пееше
   
 4. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  3.436
  Пол:
  Женски
  ccccc ne navreduvaj jas sum za B O S A N C I T E najdobri se i najubavi publikata taka glsasase i tie bodedija a vie sto ne glasavte za vasot Filip makedonec i sandzaklijata Alen nemaa dovolno glasovi i nepobedija nisto ne e namesteno se e pravilno samo bosancite ne gi predavaat svoite prestavnici kako makedonija i srbija skrzavici
   
 5. Haritiela

  Haritiela Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  220
  Пол:
  Женски
  Цуро , гласавме за Фичо , ама толку е мала Македонија што и сите да гласавме не можевме да ги стигнеме босанците и србите , во Белград само колку босанци има..
  А ние сме таков народ што и да ни се свиѓа некој ретко кој од нас ке се потроши да прати порака , си викаат ај ако другите гласале и без мојот глас ке помине
  е од тоа си патиме , а најкриво ми е што не донираме , колку пораки беа испратени вчера а 100 денари за донација нема никој да даде, јер сме сиромашни нели
  второ 35,40 беше мислам пораката вчера ДЕНАРИ зборам а за србија 19 ДИНАРИ , тоа би му дошло лоша проценка 15 денари ...па ај спореди колку пораки од нас повеќе можеа да пратат само они..
  Јас скидам капа за Филип , остај роџаци моџаци , дечкото развали и свесни се за тоа , а Босанците исто имаат предобар глас , родени се надарени за пеење ..ама бар второ место требаше Филип
  ....И патем у постот погоре направи отстапување на едначење по звучност ако така се зовеше :))
  б-п па поБедија а не БоБедија
  евентуално на нос ако збориш..па така си го слушаш
   
  На Quuen му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  458
  Допаѓања:
  2.595
  Пол:
  Женски
  У право си дека немаше да ѓи стигнеме кога се работи за гласање Босанците ГЛАСААТ неможе никој со нив и плус они се 5 милиона луѓе некој од Србија ќе гласа некој од Црна Гора и ќе се собераат гласови за победа а ние неможеме 2 милиона луѓе и тоа некој како не он пее добро и без мој глас ќе помине како што рече @Haritiela добро не викам дека за Филип некој од Босна Србија Црна Гора не гласас ама не е тоа тоа
   
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.245
  Допаѓања:
  44.814
  Пол:
  Женски
  Факт е дека на крајот не победува оној кој навистина најубаво пее, туку некој сосема друг. Или е местено или ќе победи оној за кого ќе се собере најголема, најупорна и најрешителна тајфа и ќе гласа секој по 5 пати. Босанецот победи заради многубројниот босански народ кој гласа за него, а не затоа што навистина заслужи.
   
 8. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.816
  Допаѓања:
  44.323
  Пол:
  Женски
  Kako za pocetok imase dobri kandidati,plus ete eden Makedonec prodolzuva vo vtor krug za srekja...
  P.s ja trgnaa od ziri Zorica i ja stavija Karleusa na nejzino mesto,mnogu e providna zenava i taa istata uloga ja ima ko Zorica samo da se inati i kontrira so site i se vadi so forata deka nema vlakna na jazik i sl,ajde ke vidime kolku vozbudliva nova sezona ne ocekuva:D
   
  На 2212, cresa-jagoda, mssuniquee и 2 други им се допаѓа ова.
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  19.797
  Пол:
  Женски
  Јас се чудам како ја викнале Карлеуша, бидејќи како прво беше скарана со продукцијата, а како второ според мене не е многу стручна да ги оценува кандидатите.
   
  На mode-kristina, Quuen, Rama и 4 други им се допаѓа ова.
 10. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.026
  Допаѓања:
  15.311
  Пол:
  Женски
  interesna e Karleusa, samo izgleda zaborava kade se najduva, i smeta sto site peat narodnjacki pesni :D, ami sestro podzavrti se malce na desno vidi koj sedi do tebe,Saban :lol: . i sho ocekuva na zvezde granda ,pesni od coldplay i maroon5 da i peat. smesno mi e sho lupnuva od vreme na vreme nesto na angliski,ko na primer ko kaza sky's the limit i mereten Saban celiot prasalnici,se vrti se cudi i prasuva sho kaza Karleusa :D. ali dobro osvezuvanje se so Serifovic .samo ne razbrav Pejovic e privremeno tuka ili?
   
  На presiosaP му/ѝ се допаѓа ова.
 11. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  849
  Допаѓања:
  2.198
  da sekoja emisija na mestoto na pejovic ke bide drug ...
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.636
  Крлеуша со тие железата како зауздан коњ. Катастрофа.
  Таа нашла да коментира нечие певање кога секој нејзин концерт во живо е напорен за уши.
  Очигледно ја донеле само да дава скандалозни коментари и да се контра со другите.
   
  На Quuen, Rama и LUCERKA им се допаѓа ова.
 13. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  19.797
  Пол:
  Женски
  Ѕвездичките на Гранд кога треба да почнат?
   
 14. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
  Вечерва ќе имат 3-ца македонции :D:D:D
   
 15. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  299
 16. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.374
  Пол:
  Машки
  Izgoren sum za voditelkava :D
  [​IMG]
   
 17. fificaaa

  fificaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  375
  Пол:
  Женски
  Дечки , а што се десило со Карлеуша у Гранде шоу? Наслушнав нешто вреѓала али што како?
   
 18. borjan4eto

  borjan4eto Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  306
  таа од кога почна шоуто нон-стоп вреѓа :D
   
  На fificaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.580
  Допаѓања:
  35.587
  Пол:
  Машки
  Тoј штo гo нaвредилa не бил мaкедoнец. Му реклa декa пее ужaснo и декa требaл дa се врaти вo негoвoтo селo и местo микрoфoн дa држи стaп зa oвци. Нaтпревaрувaчoт и се дoближил, јa плукнaл и шaмaр и влепил. Истo тaкa минaтaтa епизoдa oвoј пaт нa нaш учесник му реклa декa пее грдo, дoдекa нa сите други им се свиѓaлo негoвoтo пеење.
   
  На fificaaa и referentka им се допаѓа ова.
 20. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  8.980
  Допаѓања:
  241.861
  На Карлеуша и компанија им е кажано дека треба да прават циркус во текот на емисијата.
  Али таа е толку со пилешки мозок што само таа се лудира.
  Зошто Ана Бекута не станала да игра или зошто не дошла по гаќички ?
  Од една страна можам да ги сфатам, мораат шоу да направат за да бидат гледани и интересни, ама дотичнава знае да претера
   
  На Quuen, fificaaa, Скопјетесакам и 1 друга личност им се допаѓа ова.