1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѕвездите на Пинк (Pinkove Zvezde) [Алфа ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од sweety90, 16 декември 2014.

?

Омилен член од жири комисијата?

 1. Бора Чорба

  10 глас(а)
  45,5%
 2. Цеца

  10 глас(а)
  45,5%
 3. Марина Туцаковиќ

  1 глас(а)
  4,5%
 4. Мирослав Илиќ

  1 глас(а)
  4,5%
 1. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Дали ја следите оваа музичка емисија која што се емитува Вторник, Среда и Четврток на Алфа ТВ од 21.00 часот? Што мислите за жири комисијата?
   
 2. malecko5

  malecko5 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  1.195
  Допаѓања:
  904
  Jas ja sledam i mn mi se svigja za razlika od zvezde grande koja mi e mnogu seljacka emisija...a od pinkove zvezdi celoto ziri mi se dopagja...ali najinteresen mi e voditelot Milan :)
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.909
  Пол:
  Женски
  Емисијата ми е супер една од омилените на Алфа, Милан е супер, и зафрканции и се, исто и жирито е феноменално знаат и да се насмевнат и да се зафркаваат и реално оценуваат, до сега немам забележано ниеден кандидат да го изругаат.
   
 4. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.400
  Допаѓања:
  31.151
  Пол:
  Женски
  Значи емисијата најмногу ја следам заради Милан и Бора.Бора многу си го почитувам тој човек значи...песните му се преубави,а Милан дека ми е премногу смешен,но и дека е плаво маже со така мава на плавкасти очиња.Како е организирана емисијата и тоа ми се допаѓа,се’ да се одвива преку смеа.Доста ми е од црни хроники насекаде,малку смеа сакам,забава ова она....Освен Хаваи серијата на Еј-ек-ен,Еден на еден и ова со Пинк,нешто на Хистори/Анимал Планет,Нејчр,друго,ама баш ништо не гледам...и то е то.
  А кога ќе почнат да даваат ова чудово и кај нас,ама во живо?
   
 5. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Ауу не знам тоа... знам дека само после празниците ќе почнат да пеат 5ките и од нив да се елиминираат една по една :) У живо можеби ќе биде полуфиналето и финалето како на Твоје лице звучи познато :) Останува да видиме
   
 6. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.400
  Допаѓања:
  31.151
  Пол:
  Женски
  Злато мое..ти благодарам за мислењево(y)
  (ова не бев јас,Мирослав ја крена столицата:D)
   
  На sweety90 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Хаха, злато моје, немој да се љутиш :D :D
   
  На SwanMay и simonna.a им се допаѓа ова.
 8. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.400
  Допаѓања:
  31.151
  Пол:
  Женски
  Дете моје,сачекај мало,еј...ма ова цигарета ради!
  Ти си из Македоније,јел тако?8)
   
 9. sweety90

  sweety90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  221
  Пол:
  Женски
  Најпозната македонска реч: ееее :D :D
   
 10. Silver.E

  Silver.E Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2013
  Пораки:
  2.226
  Допаѓања:
  5.259
  Јас мислев распишани сте во темава, а тоа празна.:wasntme::tmi: Ем со грешка во анкетата, го нема Харис. Иако сега има ново жири.

  Ај да напишам по некој збор за новово жири, пошто и зарад тоа дојдов во темава::D

  Дара Бубамара - Многу ниско ниво на интелигенција, потенцира како е искрена, директна, а преминува во простоќа, упаднува во збор нон-стоп, со градите во прв план оптегнати до колена (како да нема друго за покажување, а па и нема). Се скара во старт со Александра, мислам дека одвај чекаше момент за да се тури, а испадна уличарка. Потоа пак имаше таков испад.

  Драгана - Многу поинакво мислење имав за неа. Сега кога ја гледам во вакво издание ја гледам колку е искомплексирана (ја, само ја), незадоволна со желба за центар пажња, нема знаење за пеењето (нејзе сите и се за пуштање), преоскудно облечена за нејзини години и дебелина.

  Зорица - Од забегана и напорна, до некогаш коректна. Зорица, секогаш во нејзин стил. Лесно кој може да поднесе таква жена.

  Александра - Жена на место, одличен показател дека и покриена од глава до пети можеш да изгледаш згодно, секси и убаво. Не треска глупости, не паѓа на ниско ниво ко другиве. И преочигледно дека местото не и е тука.

  Шабан - Очекував повеќе од него. Ми се допаѓа што е воглавно коректен, не галами многу, ама има и доста пропусти околу самото пеење на кандидатите (кои кај Харис никогаш ги немало за споредба).
  И штета што е само еден маж. Требало да направат баланс.


  Некако не ми е тоа-тоа што беше самово шоу. Со старото жири беше многу поквалитетно, поинтересно, на повисоко ниво. А, Цеца како Цеца навистина ми е незаменлива од жениве. Каква и да е.
   
 11. leona83

  leona83 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2014
  Пораки:
  2.548
  Допаѓања:
  1.979
  Пол:
  Женски
  Каде ги гледате? Нели заради забраната кај нас не може да се емитува?
   
 12. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.949
  Вчера ги начекав со новата постава жири, и оставив да видам што ќе коментираат.
  Онаа Драгана на сите пари што ги има, значи таква сељанчура ми е и ефтина, бош, неможам да ви опишам.
  Дара простоќа во движење.
  Останативе ај, онака, ок се.
  Сега приметив пејат по две песни ама народњачки се и двете. Предходно пееја една забавњачка една народњачка :D