1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѕвездите на Пинк (Pinkove Zvezde) [Алфа ТВ]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од sweety90, 16 декември 2014.

?

Омилен член од жири комисијата?

  1. Бора Чорба

    10 глас(а)
    45,5%
  2. Цеца

    10 глас(а)
    45,5%
  3. Марина Туцаковиќ

    1 глас(а)
    4,5%
  4. Мирослав Илиќ

    1 глас(а)
    4,5%
  1. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Дали ја следите оваа музичка емисија која што се емитува Вторник, Среда и Четврток на Алфа ТВ од 21.00 часот? Што мислите за жири комисијата?
     
  2. malecko5

    malecko5 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    1.467
    Допаѓања:
    1.087
    Jas ja sledam i mn mi se svigja za razlika od zvezde grande koja mi e mnogu seljacka emisija...a od pinkove zvezdi celoto ziri mi se dopagja...ali najinteresen mi e voditelot Milan :)
     
    На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Емисијата ми е супер една од омилените на Алфа, Милан е супер, и зафрканции и се, исто и жирито е феноменално знаат и да се насмевнат и да се зафркаваат и реално оценуваат, до сега немам забележано ниеден кандидат да го изругаат.
     
  4. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    Значи емисијата најмногу ја следам заради Милан и Бора.Бора многу си го почитувам тој човек значи...песните му се преубави,а Милан дека ми е премногу смешен,но и дека е плаво маже со така мава на плавкасти очиња.Како е организирана емисијата и тоа ми се допаѓа,се’ да се одвива преку смеа.Доста ми е од црни хроники насекаде,малку смеа сакам,забава ова она....Освен Хаваи серијата на Еј-ек-ен,Еден на еден и ова со Пинк,нешто на Хистори/Анимал Планет,Нејчр,друго,ама баш ништо не гледам...и то е то.
    А кога ќе почнат да даваат ова чудово и кај нас,ама во живо?
     
  5. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Ауу не знам тоа... знам дека само после празниците ќе почнат да пеат 5ките и од нив да се елиминираат една по една :) У живо можеби ќе биде полуфиналето и финалето како на Твоје лице звучи познато :) Останува да видиме
     
  6. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    Злато мое..ти благодарам за мислењево(y)
    (ова не бев јас,Мирослав ја крена столицата:D)
     
    На sweety90 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Хаха, злато моје, немој да се љутиш :D :D
     
    На SwanMay и simonna.a им се допаѓа ова.
  8. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.734
    Пол:
    Женски
    Дете моје,сачекај мало,еј...ма ова цигарета ради!
    Ти си из Македоније,јел тако?8)
     
  9. sweety90

    sweety90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    224
    Пол:
    Женски
    Најпозната македонска реч: ееее :D :D
     
  10. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Јас мислев распишани сте во темава, а тоа празна.:wasntme::tmi: Ем со грешка во анкетата, го нема Харис. Иако сега има ново жири.

    Ај да напишам по некој збор за новово жири, пошто и зарад тоа дојдов во темава::D

    Дара Бубамара - Многу ниско ниво на интелигенција, потенцира како е искрена, директна, а преминува во простоќа, упаднува во збор нон-стоп, со градите во прв план оптегнати до колена (како да нема друго за покажување, а па и нема). Се скара во старт со Александра, мислам дека одвај чекаше момент за да се тури, а испадна уличарка. Потоа пак имаше таков испад.

    Драгана - Многу поинакво мислење имав за неа. Сега кога ја гледам во вакво издание ја гледам колку е искомплексирана (ја, само ја), незадоволна со желба за центар пажња, нема знаење за пеењето (нејзе сите и се за пуштање), преоскудно облечена за нејзини години и дебелина.

    Зорица - Од забегана и напорна, до некогаш коректна. Зорица, секогаш во нејзин стил. Лесно кој може да поднесе таква жена.

    Александра - Жена на место, одличен показател дека и покриена од глава до пети можеш да изгледаш згодно, секси и убаво. Не треска глупости, не паѓа на ниско ниво ко другиве. И преочигледно дека местото не и е тука.

    Шабан - Очекував повеќе од него. Ми се допаѓа што е воглавно коректен, не галами многу, ама има и доста пропусти околу самото пеење на кандидатите (кои кај Харис никогаш ги немало за споредба).
    И штета што е само еден маж. Требало да направат баланс.


    Некако не ми е тоа-тоа што беше самово шоу. Со старото жири беше многу поквалитетно, поинтересно, на повисоко ниво. А, Цеца како Цеца навистина ми е незаменлива од жениве. Каква и да е.
     
  11. leona83

    leona83 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2014
    Пораки:
    2.548
    Допаѓања:
    1.980
    Пол:
    Женски
    Каде ги гледате? Нели заради забраната кај нас не може да се емитува?
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Вчера ги начекав со новата постава жири, и оставив да видам што ќе коментираат.
    Онаа Драгана на сите пари што ги има, значи таква сељанчура ми е и ефтина, бош, неможам да ви опишам.
    Дара простоќа во движење.
    Останативе ај, онака, ок се.
    Сега приметив пејат по две песни ама народњачки се и двете. Предходно пееја една забавњачка една народњачка :D