1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ѕвездичките на Гранд (Neki novi klinci Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 1 декември 2015.

 1. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  320
  [​IMG]
  Концептот е нешто поразличен од "Пинк ѕвездички". И овде ќе се натпреваруваат деца до 15 години, но ќе тоа ќе го прават во пар, така што едно дете ќе пее две поп песни, а другото дете две фолк песни. Ќе пејат во живо на матрица, пред жири и публика. Нив ќе ги оценува жирито од Гранд продукција и тоа составено од Милица Тодоровиќ, Рада Манојловиќ и Бане Моичевиќ

  Турбофолкерите ќе ги оценуваат децата во нивниот талент, а победникот на "Ѕвездичките на Гранд" како награда ќе добие две нови песни, од кои едната ќе биде дует со некоја од Гранд ѕвездите.

  Водители на шоуто се Ана Севиќ и Милан Митровиќ, за нас непознати. Емисијата за малите нови клинци секој вторник и среда на Канал 5.[​IMG]

  https://www.facebook.com/NekiNoviKlinciOfficial
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.