ЈСП (Јавно Сообраќајно Претпријатие) Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 17 декември 2010.

 1. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.232
  Допаѓања:
  27.623
  Пол:
  Женски
  Во прашањето не пишуваше што мислиш.
   
  На Leviosa2503 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.080
  Допаѓања:
  87.866
  Пол:
  Женски
  Застанува со тоа што треба да пројдеш само улица до таму. Само 42ка и 13ка само директно таму ти застануваат.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  7.649
  Пол:
  Женски
  Кој автобус би ме однесол од Банка на рм до основен суд?
   
 4. Adley22

  Adley22 Активен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2019
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  180
  После завршувањето на студии во Скопје ми завршува нели и слободната картичка за студенти. Каква картичка треба да извадам за од 1 јануари наредна година и која е цената?
  :)
   
 5. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  5.153
  Пол:
  Женски
  http://skopska.mk/soopstenie1.html
  Персонализирана картичка, еве види го тарифникот за: месечен, 3 месеци и повеќе..
   
 6. Хамитzzz

  Хамитzzz Нов член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
  Здраво сум 2 година сега на факс и дали треба картичката сега нешто да се продолжи или завери нешто слушнав или при крај на декември како што пишува кога ке се куцне 31.12.2019
   
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.885
  Допаѓања:
  18.485
  Пол:
  Женски
  Крај на декември треба да се продолжи.
   
 8. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  5.914
  Пол:
  Женски
  Казна во колку дена максимално може да се плати? На другар ми му дале само еден лист од контрола, и кога отишол да плати му рекле дека му фали уште еден лист, и за да ја поништи казната да пробал да извади скопска ( бидејќи немал).
  Некој со слично искуство?
   
 9. KejtV

  KejtV Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  1.005
  Пол:
  Женски
  Здраво.Сакам да прашам дали некој се нашол во ситуација да му се скрши слободната и дали инспекцијата го запишала за казна?Имам студентска и ми трае до крај декември,за да извадам за само еден месец ми бараат 250 ден,не ми се исплаќа за еден месец,од јануари не сум повеќе студент па ќе си вадам месечна.
   
 10. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.885
  Допаѓања:
  18.485
  Пол:
  Женски
  Како не ти се исплаќа? Кога и вака и така мораш да имаш персонализирана која чини 200 денари. До крај на декември ќе си ја користиш како студентска, а веќе од јануари истата ќе си ја надополнуваш со одредена сума, како месечна.
   
  На KejtV му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.437
  Допаѓања:
  13.977
  Пол:
  Женски
  Средношколка сум и мене ми беше лани или преклани не памтам кога скршена слободната и не функционираше.И дома не кажував и си се шетав без слободна, се шлепав де.
  Кога ќе влезеше контрола ќе им речев дека старата ми е скршена и дека вадам нова.
  Извади си најобична месечна или едноставно плаќај со телефон.
  Мада месечна е поедноставно него да висиш со телефонот на апратот.
  А иначе пишуваат казни, имам видено како вадат луѓе од автобус и им пишуваат казна.Зависи кои ќе ти се погодат, мене среќа истите ми се погаѓаат секогаш па дури и ме одминуваат.
  Оваа слободна ми е 3та што ја имам извадено и сега од инат ја куцам дур ја имам хахајај
   
  На KejtV му/ѝ се допаѓа ова.
 12. f.girl

  f.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  6.566
  Пол:
  Женски
  Дали може да се продолжи студентската картичка кон крај на декември или мора да помине нова година?
   
 13. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  5.153
  Пол:
  Женски
  Може кон крај.
   
  На cresa-jagoda и f.girl им се допаѓа ова.
 14. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.740
  Допаѓања:
  14.873
  Пол:
  Женски
  Кој бус оди накај Поинт Ретаил Парк, кај треба да се симнам?
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.437
  Допаѓања:
  13.977
  Пол:
  Женски
  Со 19ка се симнуваш на Циглана спроти Мида Моторс и преку раскрсницата ти е одма.


  *hint:На Google Maps се прикажани сите постојки во Скопје.Кога не можете да се снајдете некогаш а нема кого да прашате, укуцајте го местото каде што треба да одите->на мапата барајте ја НАЈБЛИСКАТА автобуска до местото и после кликнете на нејзе.Ќе ви покаже како се вика автобуската и кој бус поминува од таму.

  4E654378-EB97-4C06-AB5E-A377F5B2E6C8.jpeg
   
  На Billy Idol и kala21 им се допаѓа ова.
 16. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  7.649
  Пол:
  Женски
  Со кој автобус би можела да стасам до Министерство за економија,ако чекам бус Олимписки Базен?
  На која постојка треба да се сибнам?
  Тенкс :)
   
 17. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.437
  Допаѓања:
  13.977
  Пол:
  Женски
  На Југодрво треба 5ка да фатиш и ќе се симнеш на Млечен.
  И ќе поодиш малце назад
   
  Последна измена: 25 ноември 2019
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 18. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  7.649
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам :)
  Натаму одам прв пат.
  На која од овие псоотјки треба да се сибнам?
   
 19. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.437
  Допаѓања:
  13.977
  Пол:
  Женски
  Ти пишав, на Млечен се симнуваш.
  Не знам као се вика автобуската мислам Ф-ка Треска беше
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 20. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.067
  Допаѓања:
  6.680
  Пол:
  Женски
  Дали ложе да се извади дневен билет?
  На страната на Јсп стои дека 120 ден е за градски линии со електронска картичка или грешам? Како оди плаќањето, што точно треба да се направи за да се купи билет и дали постои такво нешто како дневен билет?

  Фала однапред