ЈСП (Јавно Сообраќајно Претпријатие) Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 17 декември 2010.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  22.685
  Пол:
  Женски
  Јас така ја продолжував.
   
  На Monna.Monna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bibliophile

  Bibliophile Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  117
  Пол:
  Женски
  До кога трае продолжувањето на студентските слободни, до 31.12?
   
 3. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  Да
   
 4. Leviosa2503

  Leviosa2503 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2018
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  743
  Пол:
  Женски
  Добар ден. Важноста на билетот се продолжува секоја учебна година и истото може да го направите после 25.декември во тековната година, како билетот би бил важечки во наредната година. На студентите кои прв пат запишуваат прва година (бруцоши) важноста на билетот им се продолжува и за наредната година; На останатите студенти, кои на крајот на тековната година саакаат да го продолжат билетот за наредната година, може да го продолжат под услов само доколку имаат заверен зимски семестар и во индексот имаат заверено неположени испити.

  Ова го прочитав на сајтот на ЈСП, а јас ја продолжив уште минатата недела, ама кога се куцнувам ми пишува дека важи до 31.12.2019. Да не не ми е продолжена?
   
  На ElenaOfRivendell му/ѝ се допаѓа ова.
 5. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  Продолжена ти е, од 01.01.2020 кога ќе се куцаш ќе ти пишува дека важи до 31.12.2020
   
  На Leviosa2503 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.711
  Допаѓања:
  98.835
  Пол:
  Женски
  Супер, значи ние бруцошите нема потреба да идеме до ЈСП, така?
  :party:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  Да, не треба :)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  2.624
  Допаѓања:
  22.685
  Пол:
  Женски
  Се препорачува продолжување по 25.12 оти претходно може да има проблеми во системот и вршат сервисирања.На 1 јануари ќе си видиш што ти пишува на екранот на валидаторот,ако нема проблем,ќе си пишува дека важи до 31.12.2020.
   
 9. Хамитzzz

  Хамитzzz Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Zdravo sum treta godina dali treba potvrda za redoven student za prodolzhuvanjen na slobodna I sto tocno treba,vidov eden clen napisa zaveren semestar no semestarot se zaveruva tek posle 10 januari?
   
 10. Хамитzzz

  Хамитzzz Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Како е можно услов за продолжување да е заверка на семестар кога семестри те се заверуваат во јануари? Која логика ај некој нека помогне
   
 11. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.382
  Допаѓања:
  7.449
  Пол:
  Женски
  Па досега секоја година продолжувам на почеток на јануари кога не ми е заверен уште, а и пишаа некои членки дека продолжиле веќе, ваљда мислеле запишан само.
   
 12. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  Треба ЗАПИШАН зимски семестар :)
   
 13. Хамитzzz

  Хамитzzz Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  Значи како и минатата година потврда и запишан семестар ,ме зачуди тоа заверен но и тие не знаат што сакаат да кажат иначе фала ти
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dita_girl

  Dita_girl Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  zdravo
  student sum i prethodnata nedela ja prodolziv slobodnata, no vcera mi ja ukradoa zaedno so drugi dokumenti
  dali znaete koja e procedurata kako da zemam nova? prijaveno e vo policija no mi rekoa da se obratam vo jsp
  fala odnapred
   
 15. Indiegurl

  Indiegurl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  580
  Пол:
  Женски
  Devojki kako se plakja preku telefon? Na koj broj treba da se javam i koja e procedurata?
   
 16. Fantasy33

  Fantasy33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Најпрво ако не ти е регистриран телефонот во јсп, односно ако немаш досега плаќано преку тел треба да го активираш на 141114 и да испратиш порака со содржина START.
  Потоа се јавуваш на 185 и го приближуваш телефонот до апаратчето и ќе ти покаже кога ќе биде завршено наплаќањето :).
   
 17. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.629
  Пол:
  Женски
  Бидејќи веќе не сум студент, дали на персонализираната картичка можам да надополнам кредит за вожњи?
  Или мора да вадам друг тип картичка?
   
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  3.334
  Пол:
  Женски
  Можеш и на таа.
   
  На JoanaS му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.711
  Допаѓања:
  98.835
  Пол:
  Женски
  Мене летото на таа од средно исто таква коа прашав ми рекоа не може.
  За студентските едино нешто поразлично да е...
   
 20. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  373
  Допаѓања:
  3.334
  Пол:
  Женски
  Грешка да не си нешто?
  Цело лето си ја дополнував средношколската, не ми правеа никаков проблем.