ЈСП (Јавно Сообраќајно Претпријатие) Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 17 декември 2010.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.711
  Допаѓања:
  98.835
  Пол:
  Женски
  Можеби бидејќи 4г ми беше, па истечена беше веќе...
  Или па ме излажа таа у ЈСП. :D
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. JoanaS

  JoanaS Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2016
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.629
  Пол:
  Женски
  Јас денес успешно ја надополнив
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.711
  Допаѓања:
  98.835
  Пол:
  Женски
  Е, па супер. Значи можело...

  Секакви работат. :envy:
  Иако нема врска, јули беше, ја секако од октомври нова студентска карта земав ама 2-3пати ја надополнив неперсонализираната шо ја купив во тој период...
   
  На cresa-jagoda и JoanaS им се допаѓа ова.
 4. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.120
  Допаѓања:
  78.902
  Пол:
  Женски
  Персонализираната "Скопска" за средношколците после 4 година средно не важи, што значи дека не може да се надополнува со било каков друг продукт, автоматски станува неважечка.
  Затоа @Dream-Girl не си можела да ја надополниш.
   
  На cresa-jagoda и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 5. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.711
  Допаѓања:
  98.835
  Пол:
  Женски
  Па, да и јас така знаев по логика некоја ама еве тука ме збунија. :D

  @marija305 мислев дека била матурантка и она, па затоа, дека пиша летово ја надополнувала.:tmi:
   
  На cresa-jagoda и PUPICA им се допаѓа ова.
 6. Bela Vela

  Bela Vela Активен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2017
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  кај рамстор во ценрар ,знае ли некој да ми објасникај точно се наоѓа ...од ЈСП вакво за продолжување на картичката?
   
 7. PUPICA

  PUPICA Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  2.120
  Допаѓања:
  78.902
  Пол:
  Женски
  Веројатно мислиш на центар за персонализација?
  Не е баш кај Рамстор, па и е:D
  Во Градски ѕид, во просториите на ЈСП Турс, на три чекора од Корзо кафичот
   
  На Bela Vela му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Dita_girl

  Dita_girl Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  mi stigna poraka deka uslugata za plakjanje na bileti za vozenje e dostapna samo za post-pejd mobilni korisnici na Vip
  dali znaes za pripejd kako e i dali postoi opcija??
   
 9. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  За ВИП припејд не може
   
  На Fantasy33 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Dita_girl

  Dita_girl Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  ti blagodaram mnogu
  slucajno da ne ja znaes postapkata za ukradena slobodna karticka na student?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  Не знам за сигурно, ама оди најдобро пријави во ЈСП и тие ќе ти кажат дали треба уште нешто, освен што ќе треба пак истата процедура како за вадење нова (Потврда за редовен студент, индекс на увид, да те сликаат и да си платиш 200 денари)
   
 12. Dita_girl

  Dita_girl Активен член

  Се зачлени на:
  19 мај 2019
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  ke otidam narednata nedela bidejki ne sum od skopje
  blagodaram mnogu na pomosta
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Irenaiki

  Irenaiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  На страната на факултетот пишува дека летен семестар околу средина на фебруари ќе се запишува, не се сеќавам за предходната како беше, ама сега за слободна ќе морам да чекам да го запишам па тек тогаш да извадам слободна??
   
 14. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  Можеш и со потврда за запишан зимски
   
  На Irenaiki му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Irenaiki

  Irenaiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2017
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  100
  Пол:
  Женски
  Сигурна си? Дека само запишан ми е, не ми е ни заверен и тоа е покасно за заверка , мислам порано не беше вака касно, ако може со запишан ќе идам уште утре
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 16. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.739
  Допаѓања:
  19.714
  Пол:
  Женски
  Не бараат заверен, туку запишан да е само
   
  На Irenaiki му/ѝ се допаѓа ова.
 17. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.504
  Допаѓања:
  8.112
  Пол:
  Женски
  Со кој автобус од ајде, Југоодрво се оди до Поликлиника Чаир. Знам дека е 9ка или има и некој друг?
  И, на која станица треба да се сибнам?
  Благодарам :)
   
 18. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  6.521
  Пол:
  Женски
  Ако е од Југодрво тогаш е само 9ка. А ако идеш од др станици ги има повеќе. Најблиску ти е станицата Јајапаша во Чаир до Поликлиника
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.
 19. GirlLove

  GirlLove Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  2.504
  Допаѓања:
  8.112
  Пол:
  Женски
  Ти благодсрам.
  А со 57 каде би требало да се сибнам?
   
 20. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  6.521
  Пол:
  Женски
  Исто на Јајапаша. Со било кој автобус можеш таму.
  Имаш и од Веро автобуси исто.
  А од Рекорд можеш и со 59ка.
   
  На GirlLove му/ѝ се допаѓа ова.