1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ЈСП (Јавно Сообраќајно Претпријатие) Скопје

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од RainBow, 17 декември 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Уф денес ама се изнервирав. Во целана гужва во автобус, не можев ни да најдам место да седнам, а релацијата ми е скоро пола саат, натоварена ко магаре бев. И слушам муабет на двајца мажи накај 60 год и вика едниот, абе зошто да палам кола денес, можам вака без пари да си се провозам. :^) И после ај оди стани на постари :devil:
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Катастрофа ако донесат двоспратни.
    Овие сега ми се свиѓаат да.
    Па кај имаме ние улици за двоспратни? Коа ќе се надингаат и горе и долу, има на некоја кривина да се отпреврти автобусот. :tmi: Аууу, се ежам. :tmi:
    Супер се овие, какви двоспратни не сме Лондон. |(

    Имам една забелешка. Да ги чистат поредовно! Аман, неа вработат некој и секој ден нека ги чистат, барем секој втор ден. |( Џабе нови, коа видов цели со прашини беа приватниве. |(
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Во последниве 2 години дали 20 пати се имам извозено за среќа :) ,за разлика од претходно :puke: секој ден по автобуси. Сега повеќе си одам пеш или со такси.
    Ја гледам темата и се сетив на една случка од пред 3 години во 24-ка :D
    Возачот не возеше патници туку компири :lol: и при едно прикочување една тетка за миг се најде во скут на еден дедо. Теткава околу 50 години ама средена дури претерано нагиздена :) со кратко фустанче, со шеширче и не ми текнува на другото, а дедото стар над 70 години. И кочи возачот и оп оп оп теткава во скут на дедово и само слушам дедово ооооооооооооп :D :D еден извик ко убаво да му дошло а теткава усрамена таман да стане уште едно кочење на автобусот и еве ја пак во скут :lol: . Дедово се препороди му се врати осмех на лице :D а теткава усрамена незнаеше кај да погледне и незнам дали требаше или поради срам се симна на првата станица :)
     
    На Hipica, koritsaki и girl1985 им се допаѓа ова.
  4. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.201
    Допаѓања:
    23.958
    А шофериве некако незнаат да ги возат новиве автобуси или мене така ми се чини ? :?:
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Па незнаат, научени се на тешка категорија автобуси, каква тешка машинерија се стариве хахха и сеа им е чудно се да им е на дугме во новиве :rofl:
     
  6. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Ми се допаѓа тоа што барем е донекаде видлив трудот да се подобрат условите и состојбата во ЈСП. Да, има терсене возачи и управници, но не заборавајте дека и доста голем дел од патниците не придонесуваат за подобра соработка со нивното недолично и дивјачко однесување.
     
    На mims-89 и girl1985 им се допаѓа ова.
  7. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Ги видов новите автобуси низ град и баш ми се допаѓаат. :) Па секако дека се подобри од старите, тоа е неминовно! Ми се допаѓа дека сепак е инвестирано во нешто што ќе биде во корист на граѓаните (тоа навистина е реткост во нашава држава). Само едно нешто се запрашувам... до кога ли ќе останат во ваква состојба каква што се... Абе ние народот сме едно клето створение, од каде толкава желба за деструктивност! Се прашувам колку време ќе помине додека да почнат да ги вандализираат! :^)
     
    На Nightwalker и koritsaki им се допаѓа ова.
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Ја им давам месец дена рок, во петокот еден ВОЛ си јадеше киритки и си лупеше доле, па што сакаш после! :devil:
     
  9. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Од сега средношколците и во приватните ќе ги има. :)
    Иначе кај се за кај нас нови автобуси. Првиот пат кога се качив беше летото и од Државна доаѓав накај дома, ама мислам дека кога одам накај село не е патот таков. Прво улиците нека ни ги направат па после ако сакаат и на 3 ката нека ни донесат автобуси. И кај новите не ми се допаѓаат седиштата што се обратно ставени. За стариве неможат да стојат они сироти, а кога ќе видат празно столче за 2 секунди се седнати. Абе убави ни се и старите само нека ги отвараат вратите во лето и нека ги поправат вратите за во зима.
    Ама јако е за 25 денари одиш од едната до другата страна на Скопје. :)
    Секој петок Кромид парти во ЈСП. :D
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Владата на РМ очигледно мисли дека македонските граѓани се конзервативни кога станува збор за сексот и дека имаат кусок од истиот. Затоа решила на своите ценети граѓани да им ги отвори очите кон нови сексуални уживања и да им помогне во проширувањето на хоризонтите.
    Имено, доколку се уште не сте уживале во такозвани групњак, слободно провозете се во новите автобуси, или од сега може и да ги нарекуваме сексобуси. Да, добро слушнавте. Доколку се качите понеделнички во 7 сабајле во 5ка, ќе доживеете невидено искуство. Бидејќи сите се така збиени, нема простор за мрдање, едната рака може да ви се најде на нечиј пенис, од позади чувствувате друг, од страните има можност за некоја притисната цицка, некое газе и.т.н. Притоа за поголемо уживање, шоферот прави тргни застани, или нели, напред-назад, со што искуството станува незаборавно. Сето ова го добиваме благодарение на нашата Влада која секогаш мисли за доброто на своите граѓани. Не е чудо што сите се тепаат да се качат во новиве авто(сексо)буси. Епа бујрум.
     
    На karak му/ѝ се допаѓа ова.
  11. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.547
    Пол:
    Женски
    Денес 5ка ко за чудо беше чиста т.е тазе миена, мокра ми дојде. Па ако ги чистат нека ги чистат наутро а не во 13 часот. Но, важното е дека се потрудиле околу хигиената :!:
     
  12. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Колку толку.Барем се потрудиле да биде чисто,за разлика од 23ките,од кои мислам дека некој ден опасна инфекција ќе фатиме ...
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Старите автобуси ми личат на комбето од Ко то тамо пева :D

    [​IMG]
     
  14. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    [​IMG]

    Многу брзо ми доаѓаат новостиве, до вчера се траскав во крнтиине бубрези си одлепив, а веќе денеска имаме и двокатни, блазеси ни :)
    http://zdravo.com.mk/vesti/makedonija/4866.html
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    [​IMG]

    Леле стигнале двокатниве, пукам од среќа! :D
    Одвај чекам да ми застане на автобуска и да се качам на втор спрат и да се осеќам ко у Лондон да сум 8) :lol:

    Само едно не ми се допадна:
    ,,Висината на горниот кат е еден метар и седумдесет сантиметри. Има место за четириесет патници само за седење. Стоењето нема да биде дозволено. "

    Значи јас сепак на долен ќе сум, горе нема шанси. Oва не е фер[​IMG]
    Ебате ниските кинези, а ние ај главите да си ги отсечеме за горе да се качиме |(
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Лелееееее што убаааааааав ееее и гоооооооооооооооолеееееем.Вааааааааааууууу...едвај чекам да му се качам!
     
    На senza.parole и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
  17. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Ме интересира колку чини да извадам месечен билет од ЈСП? Сакам да почнам од овој месец, ги зедов и пополнив сите потребни документи, имам и потврда за редовен студент... Но ми преостанува уште главното, да одам во некоја од нивните трафики и да платам... :)
    Колку треба, знае ли некој?
    Фала однапред. :)
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    950 ден е. А за прва слободна мислам 1030.
     
    На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    [​IMG]
    Избори се ближат избори се ближат!
     
    На Sweety-Tweety му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    За средношколци и студенти мислам дека е 1000ден
     
    На Nightwalker му/ѝ се допаѓа ова.