1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јаболка

Дискусија во 'Диети' започната од kukli4ka-1, 28 март 2010.

 1. kukli4ka-1

  kukli4ka-1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Dali pecenite jabolki debelejat i dali gi guvat potrebnite sostojki za slabejanje ???
   
 2. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Свежите јаболка се најдобри и тоа не лупени,туку со се.Слушав на тв дека во корупката имало доста витамини.Јас ги обожавам но алергична сум на нив ;(
   
 3. kukli4ka-1

  kukli4ka-1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  No na mene mi se povise domagaat pecenite :?
   
 4. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  367
  јас досега немам слушнато за тоа дека помагаат во слабеењето.мене секако ми се вкусни и печени и свежи така да како ти се убави така јади си ги :up:
   
 5. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Колку јаболка имам изедено годинава немам сите години од мојов живот јадено.
  Ги јадам, ги прејадов и уште ќе ги јадам, иако ми се здосадени уште ќе ги јадам.
  Ќе ми требаат нивните витамини бидејќи сум на еден режим на исхрана кај што нема многу јадење.
   
 6. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  805
  Пол:
  Женски
  многу се убави лупени па изрендани со цимет... и циметот дополнително помага во слабеењето така да може наместо еден оброк да изедете 2 јаболка со цимет, ем ќе сте сити, ем ќе слабеете :) а многу е добро секое утро веднаш по станување да испиете чаша млака вода со 1-2 лажици јаболков оцет, ама ако е можно да е природен, од некој што домаго произведува, помага во слабеењето, дефинивно , ако ви е многу кисел наместо 2 ставете по 1 лажица, и засладете го со малку мед
   
 7. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  многу јадам јаболка а ако нема јадам портокал :)