1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јаболкова киселина за слабеење

Дискусија во 'Диети' започната од kate, 8 ноември 2009.

  1. butterfly*

    butterfly* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.562
    Допаѓања:
    1.906
    Пол:
    Женски
    Abe mozebi e zdravo za limon ama i ocet stoznam mn mn kiselini ne e na arno ama sepak ti posakuvam uspeh :)
     
    На teateevska му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Baba1704

    Baba1704 Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    eden sovet od patalec ; probuvajte se sto moze da si dozvolite sto ne e opasno i stetno zatoa sto nema zamena za zdravjeto. ja znaete li izrekata; zdrav covek ima iljada zelbi a bolen samo edna- da ozdravi.zatoa probajte se ama so razum .sekoj organizam e razlicen i razlicni raboti razlicno deluvaat.koga togas ke pogodime-bingo. samo za da kazete dali nesto vi deluva ili ne treba barem 2 do 3 mesec. koristenje.ete tolku. ova e samo moe razmisluvanje i kakvo- takvo iskustvo.
     
    На Avona и butterfly* им се допаѓа ова.
  3. Baba1704

    Baba1704 Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    ima kapsuli na baza na jabolkov ocet ;kopriva i hrom za slabeenje sega pocnav da gi pijam. jas gi pijam i protiv opaganje na kosata
     
  4. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    како се викаат и каде ги има?и цена ако сакаш
     
  5. Baba1704

    Baba1704 Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    gi zemav od zegin - samo taka ke gi baras kako kaps. od jabolkov ocet samo ke naglasis so kopriva i hrom. inaku se od hrvatska firma ''biofarm'' i cinat 480 i nesto den. za pakuvanje od 80 kaps.a ima i pakuv. od 40 cini okolu 300 i nesto den. se pijat 1-2 dnevno najdobro pretpladne
     
    На VladeMila и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
  6. VladeMila

    VladeMila Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    430
    Допаѓања:
    8.515
    Пол:
    Женски
    фала,и јас порано пред 10год пиев едни исто капсули-јаболков оцет и коприва,ама наше производство беа,не ме држи за збор дали беше јака Радовиш,беа 300ден,ама имаа ефект,после држев диети и си намалив тежина,ама сега после 2 пораѓаја сум мечка,ама па сега малку тешко и споро со диетиве,па може пак вакво нешто да се купи,ми изгледаат по на природна база од другите..
     
  7. mami blue

    mami blue Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2015
    Пораки:
    1.274
    Допаѓања:
    21.995
    Пол:
    Женски
    Pred desetina godini piev jabolkov ocet celi 3 meseci.se stopiv, lice mazno, celulit?? Nema sansi.go procistiv nekako organizmot, ubavo se osekjav, bas mi prijase
     
  8. Baba1704

    Baba1704 Активен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    jas licno neznam veke koi tableti i dr. sredstva ne sum probala i ne sto ne sum oslabela tuku i sum se popravala. stetaa aa sto ne gi zapisuvav . piev herba life prasak i tableti bea i tie mi bea prvi vo zivotov i zato gi zapamtiv.togas gi nemase tuka - od amerika mi gi pratija edno mesecna doza- abe ni gram ni santim a se utepav od merenje em togas mi trebase 7-8 kg. da simnam a i bev mlada i nisto; probav akai beri - nisto probav slim line iod 2 kutivcinja piev i nisto pa medobil ; pa edni od kalifornija fitnes - nisto. e ama ne se otkazuvam moram so nasto da si pripomognam da mi se barem podnamali ogromniov apetit pa ke ptodolzam so dieti.a za nif drug pat tie slabeat ama treba dozivotno da se ptidrzuvas do nekoj rezim so sila i zatoa ima jojo efekt i toa strasen bar kaj mene zatoa si mislam deka tabletite mi se edinstvena sansa ili psihijatar uste toa ne sum probala.hi; hi hi
     
    На VladeMila му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Princess-Jasmine

    Princess-Jasmine Активен член

    Се зачлени на:
    15 август 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Здраво феминки дали некој ги има користено капсулите од јаболков оцет и коприва (на био фарм) и дали се ефикасни ?
     
  10. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Почнувам од денес со јаболков оцет и мед да намалам мешето малку само вода не знам колку треба точно
     
  11. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.255
    Пол:
    Женски
    Јас пиев со 100мл вода и 1 лајче мед и 1 лајче јаболкова киселина..
     
  12. Jean-Baptiste

    Jean-Baptiste Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2013
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.867
    Пол:
    Машки
    Јас 200 мл ама се дупло,колку време пиеше?
     
  13. Bebulleee

    Bebulleee Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    4.856
    Допаѓања:
    22.255
    Пол:
    Женски
    Ами незнам колку време, не пијав редовно, кога како... Ама ако пијав така, видов добри резултати..
     
    Последна измена: 10 април 2016
    На Jean-Baptiste му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Erata

    Erata Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2014
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Овде низ темава читав позитивни искуства за капсулите на Биофарм со јаболков оцет, коприва и хром. Во неколку аптеки се јавив никаде ги нема. Ако некој знае каде може да се најдат?
    upload_2020-8-20_14-53-20.jpeg
     
  15. Carolin.

    Carolin. Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2014
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    15.663
    Пол:
    Женски
    Јаболкова кислени = на слаба крв. Не си играјте со здравјето девојки. Физичка активност било каква, пешачење, трчање, точак, скокање на јаже, намалете ако можете и скроз отстранете, благо, леб, газирано и ете ви слабеење.
     
  16. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.690
    Пол:
    Женски
    Има некој што уште ја користи диетава?