1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавање коњи

Дискусија во 'Спорт' започната од femina90, 15 август 2010.

  1. Ragdoll

    Ragdoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    Мојата омилена раса на коњи-Shire
     

    Прикачени фајлови:

    На LightBlue му/ѝ се допаѓа ова.
  2. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Јавање коњ-моја неостварена желба.
    А би сакала и да си купам еден коњ, имам каде да го чувам, но не сум сигурна дали би имала време да го одгледувам како што треба! :)
     
  3. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Јас сум јавала пони :$ дете коњче ама кога бев помала. И магаре сум јавала без заебанција еднаш кај другарка во село :tmi:
     
  4. Squirrels

    Squirrels Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    23
    Леле мојата никогаш не остварена желба!
    Многу сакам да јавам на коњ,и тоа онака како во филмовите кафеав,а јас облечена во каубојси стил,нели сето заедно оди :)
    Имам многу роднини во Скопје но многу ретко одам и плус и се сум на трчајне!Следниот пат кога ќе појдам мора да одам во Хиподром!
     
  5. white.kitten

    white.kitten Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    76
    Уште одамна имав огромна желба да јавам коњ и ова лето на одмор ми се исполни :inlove: Бешее преубавоо
     
  6. missperfect

    missperfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    60
    Сум јавала коњ во Хиподром на времето,а потоа во Волково.Имав најдобра другарка која што е тренер на коњи и ме носеше на јавање и морам да кажам дека е супер и за телото и за психата.Многу опушта и тотално се препушташ на коњот,тие се истренирани за работа со луѓе и нема да ве повредат.Не знам каква е сега состојбата во Волково,не сум била 6 години,а другаркава во меѓувреме се омажи и има бебенце,но кога ќе дознаам обавезно ќе пишам.Јавањето е многу корисно за луѓе што имаат проблеми со депресија,бидејќи чувството е прекрасно и тотално опуштено.
     
  7. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ау колку ми фали тоа време. Голем љубител сум на јавањето, и како мала постојано јавав..Сега веќе неколку години по ред се немам на коњ качено.
    Знае некој точни информации за тоа дали во Македонија, ако не Скопје постои место каде би можеле да го правиме тоа? :)
     
  8. baby.90

    baby.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    457
    Допаѓања:
    197
    Сум јавала коњ, на хиподромот во Волково. Поубаво чувство нема. За жал веке не работи, нема ни коњи, мислам дека се однесени во Сарај. Таму слушнав дека има хиподром, ама како работи и каде се наоѓа точно незнам. Прашај во Хиподром, сигурно работи, само немаат некои услови :)
     
  9. i.am.me

    i.am.me Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    127
    Мојата прва слика од најраното детство е токму онаа на коњ во Хиподром... Дури се сеќавам на почетокот ми беше толку страв да се качам на седлото, но потоа едвај ме станаа :lol: Штета што сега е затворен тој клуб. :worried:
    Коњите се прекрасни животни, грациозни, мили, едноставно пленат со својата убавина и става. :inlove: Единствено ми е многу жал кога ќе видам дека сеуште, во 21-виот век се употребуваат како превозно средство за луѓе и стока, нешто невидено. Баш пред некој ден, низ строгиот центар на градот забележав едно такво примитивно возило кое едвај го влечеше кутрото истоштено коњче, мислам страшна глетка!
     
  10. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Исто така и една од моите неостварени желби,сега за сега, се надевам ќе ми се оствари еден ден.Ги Обожавам :inlove: !!! само штоо истовременоо и ми е страв од нив бидејќи кога бев помала ме згази коњ :(
     
  11. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Сум јавала коњ на Хиподром на времето како дете, ме запиша мајка ми на некаков курс.Супер искуство морам да признаам, ама за жал од тогаш не сум имала прилика да го правам тоа пак.Ај добра ви е темава па ме потикна на мисла кога ќе се подобри времево да си свратам до хиподром и да пробам повторни.Другарка ми има коњ тами па ќе ја искористам приликата. :rock:
     
  12. BlueEye

    BlueEye Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    29
    уфф...имало и др обожаватели на коњи :D
    како спорт или хоби е мн скапо мислам дека 100 евра или повеќе е во битола за 1 месец
    ама јас си одам на село и си јавам коњ
    али неостварена желба ми е да јавам црн коњ со бело на чело :D
     
  13. Hristijankata

    Hristijankata Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    14
    Утре сакаме да идеме со друштво да јаваме коњи. Итно ми треба информација дали во Хиподром сеуште е активен хиподромот. Благодарам однапред за информацијата. Се надевам некој ќе ја види поракава :(
     
  14. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Како малечка нон стоп јавав коњи. Пошто не живеев Македонија.
    Е сега секое лето јавам кога одам таму кадешто живеев. И сеуште исто се чувствувам, преубаво ми е.
    Колку би сакала да живеам во куќа некаде и да можам да имам штала и да си чувам коњ. :/
     
  15. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Да си се пофалам дека за две недели ова време ќе бидам најсреќно девојче на цел свет. Ќе одам каде што јавав како малечка, и не можам да му се изнарадувам на тој ден кога пак ќе си ги видам милите мои. :inlove:
     
    На pink4ever му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Сум јавала на село кај што имам викендица прекрасно е само мене тогаш ми беше страшно зошто Западна Македонија стрмни пасишта си има Бистра, инаку како хоби или занимање тука негде не,само како доживљај најубаво е непланирано :)
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Слушнав дека се организирало јавање коњи покрај кеј, до крстот и слично, имало реклама во Палас.Коњите биле некаде во Хром, знае некој подетално?
     
  18. s.u.n.s.h.i.n.e

    s.u.n.s.h.i.n.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    32
    Јавав коњ минатото лето.Јавањето дојде онака неиспланирано,спонтано.Неможам да најдам зборови за да го опишам чувството кога се качив на коњ.Вреди да се проба! :$
     
  19. Faline

    Faline Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2011
    Пораки:
    678
    Допаѓања:
    543
    Лелеееееее луѓеее неостварен сон ми е тоа,одсекогаш сум сакала да имам ранч и коњи,ги обожавааам ! :inlove:
     
  20. emma-chan

    emma-chan Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    9
    Коњите се мојата љубов :inlove: штета досега немам никогаш јавано :(