1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавни тоалети

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 5 септември 2010.

?

Што најмногу ве нервира кај јавните тоалети?

  1. Чекање на ред

    0 глас(а)
    0,0%
  2. Смрдеа

    134 глас(а)
    51,3%
  3. Немање на тоалетна хартија

    14 глас(а)
    5,4%
  4. Врата што не се заклучува

    40 глас(а)
    15,3%
  5. Урина на капакот

    73 глас(а)
    28,0%
  1. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Многу ретко одам во јавни тоалети , а најаесто ме нервира врата што не се затвора па морам да ја држам , и смрдеа. Мислам дека треба да се одреди човек кој секој ден ке го чисти тоалетот. :D
     
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Кога сум излезена, не дај боже во школо се молам да немам потреба. Држам до дома со последни сили, само да не го трпам хоророт кој владее во јавните тоалети. Во школиве е пак најмизерно, уште се оние со чучнување. |(
    Хигиената е на најниско можно ниво, врата ретко да се затвора, смрдеата те ужаснува што повеќе ти оди да повраќаш него да извршиш тоа што си дошол да извршиш.

    На Пиволенд беше мизерија.
    Повеќе се мочаше покрај самото Кале отколку во јавните тоалети поставени. Каде и да се свртиш таму, смрдеше ем беше гужва до немај каде.

    Во ГТЦ тоалетот е најблаго речено ужас. Грозота.
    Рамстор, Веро, Сити галери (порано, сега не знам), саем располагаат со доста пристојни тоалети. Хигиената е одржувана и фала богу се затвораат вратите. |(
     
  3. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Избегнувам да одам во јавни тоалети кога сум излезена и држам до дома, затоа што ми се гади од нехигиената во нив! Повеќето се мизерни и одвратни.
    Најмногу ми пречи смрдеата, треба да си го затне носот со рака за да влезеш. И никако не седнувам на шољата.
    А да не зборувам за тоа дека вратите не се затвараат, не можеш на раат да си завршиш работа,а тоа дека нема сапун и тоалетна хартија се подразбира. Ужас! :puke:
     
  4. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Избегнувам јавни тоалети ама кога ќе бидеш у зорт мораш.
    Се чудам како може да има толку гадни луѓе да мачкаат гомна по ѕидовите у тоалетите :envy: што мозоци ќе беа. Гадно звучи ама тоа е вистината. Тоа што нема хартија ниту саглам чешми да се измиеш, за сапун ќе сањаме, тоа е друга работа. Значи нема основни услови да се измочаш а камоли да истераш основна хигиена. Во сити галери имаше добар тоалет, чист, со хартија, сапун, модерен, не знам дали сеште работат со оглед на тоа дека пропадна сити галери нема ништо. И во Вегера на Рекорд има пристоен тоалет. Значи ретки се исклучоците. Не дај Боже да ти се примоча може човек да фати зарази во такви дувла со самото влегување и "дишење".
     
  5. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Избегавам колку што можам повеќе, но како што имам уринарни инфекции неможам долго да издржувам..а инаку многу ми се гадни и одвратни
     
  6. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Кога си идевме од одмор застанавме на Стража или Стражара (го заборавив името -.-) и јас отидов по мало веце кога влегов гас маска ми требаше, смрдеше труешеее па уште наплаќаат ден ..ццц |(
     
  7. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    ајаааааа темавааааааааааааааааааа незнам никогаш не сум влегла и не планирам да влезам
     
  8. Angie.97

    Angie.97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    14
    Пази...на стража треба да платиш во крш веце..шо труе дури да се онесвестиш.

    А ти фино лепо, ако си паметен, има таму бензиска, и ќе влезеш..ќе те пушти до веце..тоа чисто ко дома. ;)
     
  9. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Не дај боже да имаш потреба да отидеш во јавен тоалет.
    Прво ќе паднеш во несвест од смрдеата, а кога ќе ја видиш "чистотата" на вецето животот ќе ти се одмили :puke: .
    Во нашава земја максимално избегавам да идам во јавни тоалети(со исклучок на некои места).
    Во некои земји низ Европа што сум била да ти е мерак да отидеш во веце.
    Нит смрдеа, нит урина на капак, вратата се заклучува, има течен сапун, хартија...
    Кој знае дали ќе се среди некогаш и кај нас така или стискањето до дома ќе ни остане животна навика :?: :D
     
  10. Shopaholic77

    Shopaholic77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2011
    Пораки:
    181
    Допаѓања:
    109
    Смрдеа


    Немање на тоалетна хартија


    Врата што не се заклучува


    Урина на капакот

    Ма се ме нервира . еднаш влегов ми беше хитно и завршив работа па повраќав во шолја после тоа ...
    Барем да беа позачистени малце .
     
  11. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Па сето ова што е наведено ме вади од такт али најмногу нехигиената! Човече во повеќето смрди,корне ти доаѓа да повратиш! Исто ме вади од такт моментот коа нема клуч или кваката е скршена па сам мораш да држиш да не ти ѕирка некој..најмногу ме нервира коа ќе ми кажат- е ајде де женски сме!!! Па што ако,мочањето е само за мене нема што да ме глеа некоја си непозната! сори за оф топиков :D
     
  12. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ау, јавни тоалети! :puke:
    Гадно, гадно нешто.Врата што одвај се затвора и може да ти се распадне, урина на капакот, смрдеа до немај каде, а за влошки фрлени разбацени да не збориме.
    Ама ова со влошкиве ми е посебно гадно, ај што си завршила си завршила работа, ама така целата гадна, отворена на видик :puke: .
    Ај за сапун нема во секој тоалет, ама во некои нема ни вода раце да измиеш.
    Дефинитвно најгадни ми се оние од школо, кога ќе влезеш смрди труе, казанче дали работи или не работи, некое какце оставено успут, вратите НЕМА шанси да ги затвориш ако некој не дојде со тебе да ти држи.
     
  13. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.270
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Јас гледам колку што е можно повеќе да ги одбегнувам јавните тоалети... боље да спречам отколку да лечам нели? :D :D
     
  14. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    На моето патување низ Европа моравме постојано да ги користиме јавните тоалети.Искрено чинам беа посредени од мојов дома.Хигиена на завидно ниво.Едниствено нели,на излезот на Македонија морав да посетам WC- и смрдеше, неподносливо многу.Мислам дека тоа е најужасната миризба што сум ја почувствувала откако постојам.Поминаа 3 месеци од тогаш,уште се сеќавам на коктелот од миризби на урина и пролив :envy:
     
  15. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Не користам јавни тоалети па макар и во гаќи да се измочам! Одвратни ми се , а најгадно ми е коа ќе видам улошки со крв низ цело веце и покрај кантата поготово. :puke:
     
  16. WinnieThePooh

    WinnieThePooh Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    201
    Само едно можам да кажам :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke:
     
  17. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Најбрз начин да закачите некоја тешка бактерија :puke:
    Кај нас се одвартни, не ни помислувам да одам, трпам до смрт :lol:
     
  18. NB86

    NB86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    68
    Најодвратно нешто што постои кај нас во Македонија, за споредба со тоалетите во другите земји можам да кажам дека изгледаат ко аптеки :D
     
  19. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    Во моите 23 накај 24 години јавни тоалети имам користено се на се 4-5 пати максимум (освен ако не ја сметам цела година во студентски). :fubar: Едноставно премногу сум чистотлива и се трудам да ги избегнувам, трпам максимално колку можам, па макар да стискам и цел ден. Нешто најгрдо ми е во јавен тоалет кога ќе видам шоља :puke: . Шољата едноставно е богата почва по која се развива се и свашта. :x
    Многу похигиенски ми е кога има „чучавец“ (или како и да се вика незнам). Само што ние немаме култура и не сме воспитани.
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Во јавен тоалет не ме нервира ништо од наведеното, освен фактот дека постојат.
    Инаку од немајкаде, принципот на кој изведувам нужда е stand-up comedy.