1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавни тоалети

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 5 септември 2010.

?

Што најмногу ве нервира кај јавните тоалети?

  1. Чекање на ред

    0 глас(а)
    0,0%
  2. Смрдеа

    134 глас(а)
    51,3%
  3. Немање на тоалетна хартија

    14 глас(а)
    5,4%
  4. Врата што не се заклучува

    40 глас(а)
    15,3%
  5. Урина на капакот

    73 глас(а)
    28,0%
  1. Smileeee

    Smileeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2011
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    75
    Уфф тоалетите во нашето училиште какви се никакви а па да не зборам за јавните тоалети гроззз :puke: :puke: :puke:
     
  2. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    првите две не... :D ... останатите ;( :puke:
     
  3. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Катастрофа се,се ми смета,затоа не ги користам не ни помислувам на нив,исто како да ги нема
    Дома си е дома - купатило моје мило :)
     
  4. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Се' ме иритира.
    Додуша никогаш не ни одам во јавни тоалети. Абе ќе се стискам, ама не одам таму па што сака нека е.
    Ноу веј!!!
    Тотално нехигиенски се, смрдеа..... :puke:
    Плус хартија насегде расфрлано, освен во корпата :!: ;)

    Последен пат кога имам отидено во јавен тоалет беше пред некаде 2 години... И дај боже да немам потреба да идам во јавен тоалет. Мислам дека нареден пат кога ќе отидам ќе ми се слоши.

    Тука фали, КУЛТУРА!!!!
     
  5. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.818
    Тука јавниве тоалети се како казна, ужас кој не се опишува (иако сигурно некаде во светов има и бетер). НО :!: низ западна Европа е друга приказна, верувајте. Во Италија сум влегла во јавно купатило, верувајте, буквално после секој што ќе влезе влегуваше жената што чисти, го миеше, па дури после следниот влегува. Мирисаше и изгледаше беспрекорно чисто. Во Будимпшета сум влегла во оние што се става паричка во вратата за да влезеш (значи без постојано присутен надзор) и тие беа средени и чисти, што веројатно зависи и од менталитетот и воспитувањето на луѓето што ги користат (и кај нас ужасот е пред се последица на оние кои влегуваат во нив). Овде верувам важи изреката „Колку појужно-толку потажно“.
     
  6. barby

    barby Популарен член

    Се зачлени на:
    22 мај 2010
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    8.450
    Јавните тоалети се неподносливи. Ужасно Смрдат, и ако имаш "среќа" можеш и некоја болест да добиеш. Катастрофа се и скоро никогаш не ги коритам
     
  7. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Во принцип ги избегнувам не само јавните тоалети, туку и тоалетите кога сум кај некого на гости.
    Тоалетот на правен ги исполнува сите горенаведени критериуми: Чекаш ред, притоа смрдеата целосно те зашеметува, влегуваш и гледаш дека вратата не само што не се заклучува, туку не се ни затвора па мораш да си ја придржуваш. Урина на капакот нема, затоа што нема капак, ама јас сум налетала на крв врз чучевацот. Тоалетната хартија е луксуз, а за сапун да не правиме муабет. |(
     
  8. Xtinna12

    Xtinna12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    6
    УЖАССС НЕВИДЕНН! :envy:
    Да влезеш во Јавните тоалети е ужассс луѓеее ужассс од смрдеата посебно солзи ти идат од толку што смрди! :puke:
    Смрдеа :puke: да ти е гад да влезеш во тоалетот а уште помалце да се измочкаш и некои девојки кои имаат добиено волшките расфлани тука па аман бе луѓе се работи за здавје и чистота додека прават статуетки и др глупости можат да ги средат тоалетитеее :fubar: и тука луѓето кои одат во тоалет забораваат да пуштат вода што е најстрашно! :@ :swear:
     
  9. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.985
    Јас сум дете на природата. :lol:
    Ќе си чучнам надвор, на згазената трева, покрај исушена грмушка (не, одам на убаво нешто, секако), покрај коли на паркинг, зад некоја зграда, само за да не одам во јавен тоалет.

    Каков и да е, јавен е, и што ако не е помочан, пареата што излегува додека мочкаме (а топла е мочката, таму доле водичката е ладна) ми е одвратна.

    Ништо не ми чини, ништо не ми е погодено, таква сум. ]:)
    Еднаш зорт ми беше, во дискотека влегов, ужас, не можам да опишам, не само капакот туку и плочките на сите страни беа помочани, па така јас фино-лепо земав од вис да мочам (и во тоа не сум успешна, панталоните лом ги правам од задна страна, никако не можам да центрирам :D ) изгубив рамнотежа, среќа паднав нанапред, па убаво со прстите си мацнав на тие одвратни плочки.
    Тогаш го сфатив благодетот на носење антибактериско средство. Затоа денес, јавен тоалет, јок!
     
  10. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Се од наведеното :D
    Само штета што можеш да избериш едно.
    Јас не одам во јавни тоалети оти ми се превртуваат цревата :puke: :puke:
     
  11. Justice.Girl

    Justice.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    212
    Пол:
    Женски
    Јавните тоалети се УЖАСНИ! Се од горенаведеното ме нервира, а најмногу чекањето, смрдеата и тоа што нема тоалетна :@ Ги одбегнувам најмногу што можам, но се случува да одам во тие гадни места :@
     
  12. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Гледам што е можно повеќе да ги избегнувам јавните тоалети,освен ако ептеенн не можам да издржам.
    Дури и на гости кај и да одам гледам да избегавам,ама па кога ќе испијам повеќе пијалок морам.
    Но како и да е каде и да одам никогаш не седнувам никаде,дури ни кај роднини ни кај дечкото.
     
  13. rakce69

    rakce69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2011
    Пораки:
    419
    Допаѓања:
    231
    Освен дома, седнување на др место никогаш! По гадно нешто од јавен тоалет нема! Никогаш не одам, колку и да ми се мочка, ке трпам до дома, ама не и не.
     
  14. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Од јавни тоалети бегам како од ѓаволот :) Многу ретко ги користам, скоро никогаш.. :| Два или три пати ако ми се брои да имам влезено, чак што више и тоа е многу!
     
  15. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Јас и јавен тоалет - никогаш
    Освен дома, и домашни услови (кај баба и дедо, кај дечко ми) каде што знам дека хигиената е на високо ниво не ми претставува никаков проблем
    Дискотеки, оние јавните wc-а, тоалетите по кафичи, на факултет никогаш не ми го виделе лицето, моја нога тамо не стапнува. Колку сака нека мириса убаво на освежувач, потенцијален извор на бактерии е самото место!
    Се случило неколку пати, од кој последниот беше на пиволенд сега, да не можам да издржам и да си отидам дома. Нема да ја заборавам фацката на дечко ми кога му кажав дека ќе си одам дома, зошто ми се мочка! Прво мислеше дека се зезам , зошто нели јавни wc-а имаше еден куп поставено, ама кога му кажав дека немам намера да влезам тамо па макар се измочала во гаќи, ме однесе дома :lol:

    така да јавен тоалет НЕ
     
  16. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Кога само стварно не можам да издржам и почнува да ме боли стомак тогаш одам во тоалет на факултет или во некој трговски но и тогаш фала богу не седнувам , клечам високо над шолјата :D :wasntme:
     
  17. guguence

    guguence Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    291
    Допаѓања:
    320
    Пол:
    Женски
    исто
     
  18. N.Kety

    N.Kety Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    1.219
    Допаѓања:
    1.763
    ептен кога ке ме најде голема зорт идам на фах во вц или во кафич иако можам мн да стискам :D ..и никогш не седнувам на шоља освен дома и кај некои поедини роднини ...инаку оние јавнине вецињааа или кога си идам за мк по бензинскии...никакооооо :!: мн ми е страв од некоја болест,инфекција или нешто слично
     
  19. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Ги мрзам, највеќе како што знаете заради хигиената што е еднаква на 0, ќе трпам ама гледам да не ги користам освен ако не ме фати ептен зорт.
     
  20. SimplyElegant

    SimplyElegant Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    Уфф мразам јавни тоалети.
    А што најмногу мразам кај нив? СЕ, почнувајќи од самата нехигиена, смрдеа...
    Затоа кога ми се оди во вц си трпам, подобро така отколку да добијам некоја инфекција или нешто слично.