1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавни тоалети

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 5 септември 2010.

?

Што најмногу ве нервира кај јавните тоалети?

  1. Чекање на ред

    0 глас(а)
    0,0%
  2. Смрдеа

    134 глас(а)
    51,3%
  3. Немање на тоалетна хартија

    14 глас(а)
    5,4%
  4. Врата што не се заклучува

    40 глас(а)
    15,3%
  5. Урина на капакот

    73 глас(а)
    28,0%
  1. Stefaniya

    Stefaniya Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    70
    Јас воопшто не ги сакам јавните тоалети! :^)
    Мислам не ми е јасно како има толку одвратни луѓе и несовесни -
    Ги кршат вратите без да размислат дека и нив еден ден ќе ги стегне сер*а. :lol:
    Се мочаат насекаде низ капакот.Дај Боже некој на нивниот да се по*ере. :rofl:
    Смрди,корне и нема тоалетна хартија - каде се сега тие што се определни за хигиената? :^)
    Па уште и кога ќе видам дека ми наплаќа некој некаде :fubar: ..па да го акнеш од земја криво да не ти е!
     
  2. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    ми се гади од сама помисла :|
     
  3. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    i mene isto katastrofa se
     
  4. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Како прво во градовите во внатрешноста,поготово во помалите градови јавните тоалети се апстрактна именка.Значи мозеш буквално да се помочаш,ако не се снајдеш и да влезеш во некој локал.Таму каде што ги има-хорор филм.треба со едната рака да ја држиш вратата а со другата да ги обавуваш сите други работи.Помошани даски,смрдеа,г***а... :devil:
     
  5. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Не можам да се изначудам како некој може да користи јавни тоалети, јас никогаш не сум влегла во јавен тоалет, а исто така не ми е сватливо како некој кој го користи јавниот тоалет седнува на тие валкани и гнасни даски, јас кога сум имала потреба да одам во тоалет секогаш сум влегувала во некој кафич но и тогаш немам седнато на даска. :| :?: :wasntme: |( :shake:
     
  6. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    А тоалетот во кафичот каков е? Сопствен тоалет или...? Ако гледаме така во голем број кафичи е мање више исто „чисто“ ко во оние баш „јавни“ тоалети кои кај нас се бројат на прсти. Да не зборам за дискотеките кај што или е измочано или исповратено сегде само не кај што е предвидено да се направи тоа.
    Али ако те фати зорт какво сака нека е, нема бирање. А за седнување никој не би требало да седнува или ако евентуално мора, онда обавезно врз дебел слој тоалетна или палома.
     
  7. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Јас имам голем проблем со одењето во тоалет постојано ми се оде :lol: Шала на страна навистина се чудам каков народ сме, се кршиме, уништуваме :^) Абе во другите земји се гледа какво е се средено убави тоалети да ти е мерак да се служиш со нив :) а кај нас од смрдеата ќе се задушиш :D
     
  8. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски

    Секако дека и тоалетот во кафичите е јавен тоалет, но повеќе мислев на тие другите јавни тоалети. :|
     
  9. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Па се страмам да кажам дека ова само кај нас го има.Ма не се влага,смрди копа на еден километар од тука.А внатре што да ти кажува,поубо зад некоја грмушка ако не можеш да издржиш отколку во јавен тоалет :lol: .Во Италија кога бевме на екскурзија,имаше човек до тоалето и веднаш после твоето излагање го миеше со црево.Па да ти е мерак да мочкаш :lol:
     
  10. Miss.Baller

    Miss.Baller Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    56
    никогаш не сум отишла, а мислам дека нема ни да отидам фуј :puke:
     
    На CoCoGiiiRL му/ѝ се допаѓа ова.
  11. CoCoGiiiRL

    CoCoGiiiRL Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    701
    Допаѓања:
    3.193
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум отишла и нема да одам :puke:
     
  12. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36
    Не одам,ужасни се ! :D
     
  13. odbojkarka

    odbojkarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    264
    Допаѓања:
    82
    Пол:
    Женски
    Се ме нервира од горе наведените, тоалетите се ужас.
     
  14. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Не е само до луѓето, во случајов жените што одат, туку до одржувањето на хигиената во објектот. Значи секоја од вас во претходните 11 страници била во јавен тоалет, и не работело казанчето, не пуштила вода, некоја друга влегла и вторава ќе искоментира како смрдело, не се пуштало вода и тн.

    Значи, објектот, дали е кафиќ, кафана, бутик, трговски центар, факултет, било што, треба да одржува хигиена, да се платат хигиеничари и да си ја вршат својата работа, чистење на вецињата секој ден, проверување често дали има сапун и тоалетна хартија, хартија за раце и тн. Значи оставете го тоа дека луѓето немаат култура, тоа веќе го знаеме, и ние спаѓаме во таа категорија, само објектот каде има веце не одржува хигиена. Кривете ги нив за тоа.
     
    На Silver.E му/ѝ се допаѓа ова.
  15. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    кога тоалетот смрди!
    кога има урина на капакот!(поодвратно нешто нема!!!!!) :puke:
    кога некој заборавил да пушти вода.
    нехигиенски тоалет,во други зборови тоалет кој не е исчистен со месеци!
     
  16. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    тоа е тоа нема што да се прави
    Моли бога да не ти се примоча кога одиш некаде
     
  17. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    Се од анкетава ме нервира!!! Една сум била, бидејќи мислев дека ќе се помочам во гаќи и ужасно беше! :puke:
     
  18. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Ретко користам јавни тоалети, кога патувам единствено.
    Јавниот тоалет во сите други случаеви освен при патувања, го користам за освежување шминка, парфем, мастика, да се поднаместам и толку, и тоа е стриктно во оној дел со лабаво, а не во кабините.
     
  19. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    кој од кој полоши.. :puke: :puke: Се може да се најде таму.. се обидувам да не се доближувам а не пак да влезам внатре :shake: :puke: :puke:
     
  20. Silver.E

    Silver.E Популарен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    2.226
    Допаѓања:
    5.276
    Две страни ме нервираат:

    Едната е немањето култура од народот. Намерно уринираат по капакот, надвор од шољата, ја злоупотребуваат тоалетната хартија, не пуштаат вода, влошките ги фрлаат без да ги завиткаат, чкртаат по вратите и ѕидовите, намерно го кршат ентериерот, ги оставаат чешмите пуштени.
    Колку и да е тоалетот чист, знаат да го направат катастрофа. |( :tmi:

    Втора работа се самите јавни тоалети. Кај повеќето нема клуч. Како да влезеш, а да не се заклучиш? Па мораш да имаш некој покрај себе да те чува.
    Не работи казанчето, нема тоалетна хартија, чешмите на работаат, нема миризливо нешто, ако е извалкано никој не го чисти навреме.
    Немаат доволно тоалети на број, често пати е само едно вц. :x

    Знам дека донесоа некој закон за сите угостителски објекти, во кој мора да се почитуваат правилата за тоалетите, ама еве, никој не ги почитува. :!:

    И да се разбереме, никој од нас не сака да оди во такво вц, ама да не се лажеме, честопати сме приморани. А, кога природата те повикува, нема бегање. ;)