1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Јавни тоалети

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 5 септември 2010.

?

Што најмногу ве нервира кај јавните тоалети?

  1. Чекање на ред

    0 глас(а)
    0,0%
  2. Смрдеа

    134 глас(а)
    51,3%
  3. Немање на тоалетна хартија

    14 глас(а)
    5,4%
  4. Врата што не се заклучува

    40 глас(а)
    15,3%
  5. Урина на капакот

    73 глас(а)
    28,0%
  1. Kristina.R

    Kristina.R Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2012
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    65
    Пол:
    Машки
    Најчесто смрди,нема хартија,не се затвараат вратите и затоа нема гужва
     
  2. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Имам денови кога одам почесто во веце,па така кога ќе излезам морам да отидам во јавен тоалет.Ме нервира кога треба многу да чекам некој за без врска е внатре а некој чека пола саат,ме нервира кога за без врска е трошена хартијата и многу други работи.Ама тоа е до нас луѓето до нашата култура...едноставвно немам култура за тоа како треба да се однеусваме во јавни тоалети
     
  3. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Според анкетава гледам дека дури на 27% им смета урина на капакот. Зарем вие си седнувате на капакот во јавниот тоалет, јас не можам да си замислам, а не да седнам на капакот во јавните тоалети, после тоа ќе треба да се пикнам во машина за перење алишта и пак не би се чувствувала чиста. Не можам да замислам да седнам на капак каде што пред мене седнале многу други непознати луѓе, зарем на тој начин не се пренесуваат разни бактерии, инфекции и болести. :!: :x :x :x
     
    На koritsaki, Avokado, Elena69221 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Heartbeat

    Heartbeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2013
    Пораки:
    382
    Допаѓања:
    270
    Пол:
    Женски
    Се од наведеното ме нервира.
     
  5. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.745
    Допаѓања:
    32.101
    Пол:
    Женски
    Катастрофа се. Ужасно мирисаат. Не ни седнувам на шолја. Уште кога ќе видам дека нема хартија, ми се крева косата. :@
     
  6. QueenElena

    QueenElena Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2013
    Пораки:
    1.212
    Допаѓања:
    1.289
    99% од јавните тоалети во кои сум влегла се смрдливи, нечисти и ГРОЗНИ. :puke: :(
     
  7. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Се ме нервира,грозни се! Ама кога се мора се мора.. :worried:
     
  8. DayaThorneLove

    DayaThorneLove Активен член

    Се зачлени на:
    28 август 2013
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    6
  9. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.460
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Секогаш гледам што повеќе да избегнам да одам во јавни тоалети, е сега ептен ако морам, не седнувам на шоља, неможам ни да помислам да седнам :puke: . Исто многу ми е гадно женскиве кога расфрлаат влошки, ко да нема корпа за тоа
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  10. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.369
    Допаѓања:
    9.304
    Пол:
    Женски
  11. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш не ја користам хартијата во јавните тоалети, секогаш си носам марамчиња со мене.
    И никогаш не би седнала на веце шоља во јавно веце.

    Дечко ми едно лето работеше како келнер во една кафана во Скопје. Толку беше згрозен од женското веце, секој ден ми се жалеше.
    Измочани шољи, не пуштаат вода, употребени влошки на земја, тоалетна хартија на земја.

    Сум забележала дека многу девојки не мијат раце при излегување, па гадно ми е и кваката на вратата да ја допрам.

    Ги гледаш од надвор дотерани, средени и културни, ама по однесувањето во јавни вециња се гледа вистинската култура.
     
    На warrior, koritsaki, toogood и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.706
    Пол:
    Женски
    Избегнувам вакви тоалети , што од немање тоалетна и лоша одржана хигиена, што од тоа дека не се заклучуваат саглам ни врати ни ништо , и згора на се да си закачам бактерии не фала :x
     
  13. daylight

    daylight Популарен член

    Се зачлени на:
    22 декември 2011
    Пораки:
    3.136
    Допаѓања:
    4.106
    Браво за темава! Ова е нешто со кое секодневно луѓето, наши или странци, се соочуваат.

    Што сурат имаат оние кои ги мочаат капаците? :@Тоа е единствена причина зошто треба да се дозволи видео надзор на јавните вециња... во висина на лицето може а е камерата, не мора снима она долу. :D
    И не можам да разберам кога ќе се измочаат или исерат и не чувствуваат потреба да пуштат вода потоа :puke: Таквите дома да не имаат полско веце?
     
    Последна измена: 5 февруари 2015
    На Hipica, crimson и toogood им се допаѓа ова.
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Со оглед на искуството низ годините, имам фобија од јавни тоалети и со години немам влезено никаде.
    Се трудам сите потреби да си ги завршам дома за да се поштедам од истурање црева некаде, знаејќи ја состојбата во тоалетите низ кафичите и сличните локали од окружувањето.
    Ретко каде има навистина чисти и одржувани тоалети и греота е колку нехигиенични луѓе постојат, просто да не ти се верува.
    Дури ги избегнував и оние тоалети во школо додека бев основно и средно, понечисти од тие дотогаш немав видено. :puke:

    Навистина, после толку видени влошки распослани како едра, искористени тампони и изгужвани нафрлани тоалетни хартии насекаде освен таму каде што треба, се плашам да влезам и да си завршам потреба било каде. Да закачам некоја глупост заради тоа што некоја невоспитана шмизла пред мене не била педантна - не фала, ќе си одам во ве-це дома и ќе си завршам работа на раат.
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Ги читaм oдгoвoрите нaгoре и си викaм фaлa Бoгу штo никoгaш не сум имaл пoтребa дa влезaм вo јaвен тoaлет :D
     
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.040
    Пол:
    Женски
    Од се по нешто ме нервира, но најмногу кога вратата не се заклучува. Како да извршам нужда тогаш?! Пазете ситуација, се истегнуваш додека се олеснуваш обидувајќи се со раката да ја држиш вратата да не ти влезе некој. Страшно.
     
  17. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Јавните тоалети се слика и одлика на нашата култура и нашата свест.
    Јас ќе кажам за тоалетите кај мене на работа, значи во мојата установа каде што во неколку вециња одиме само ние женштурачи, која од која по госпоѓа, која од која што се прави чистопатна, домаќинка, педантерија ...а позади нејзе остава помочана даска од веце шољата, понекогаш и до шољата, значи криво мочаат, вода не пуштаат, хартија еден тон, хартија до шоља, улошки отворени и раширени како да се спремни за полетување...ако имаат мензис сите знаеме, крвава шлапната тоалетна хартија во корпа и надвор од неа....

    Абе аман жени, па погледнете позади вас, завиткајте тоа улошките во хартија, забришете ја даската која сте ја извалкале, употребувајте влажни марамици, одржувајте чисто и на работа...и мијте раце бе после мочање у пм.:@
     
    На toogood, koritsaki и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. puffla

    puffla Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2014
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    52
    Каде се најчисти јавните тоалети во ск? citymall capitolmall itn..
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Во Citymall се претежно чисти, освен ако не налеташ баш пред чистење, посебно кога има голема гужва, на пример во сабота, а за тоа не се виновни чистачите, туку голем дел од луѓето не се однесуваат соодветно на правилата за хигиена и го оставаат тоалетот нечист.(Како основно, не пуштаат вода, бе!?!)
    Во Ramstormall, во последно време ситуацијата со тоалетите е очајна, се’ е искршено, ништо не функционира и мириса на нечистотија.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  20. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.281
    Пол:
    Женски
    Мразам јавни тоалети и колку можам повеќе ги избегнувам. Ама за време на долги патувања мора некаде да застане човек и тогаш се вадам од такт од смрдеата, некултурата, како животни да оделе во тоалет, а не луѓе...